• 5,358 TL

  • 6,110 TL

  • 221,44 TL

  • 98.147

Öncekiler Sonrakiler

3 KADEMELİ OLAN EĞİTİM SÜRECİ 4 KADEMELİ OLACAK

3 kademeli olan eğitim süreci 4 kademeli olacak
12 Nisan 2018 Perşembe 18:50

.

Kocaeli’nin ilk ve tek çocuk üniversitesi olan Başiskele Çocuk Üniversitesi’ne gösterilen yoğun ilgiye duyarsız kalmayan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, fiziki şartları daha elverişli ve çağın gereksinimlerine uygun hale getirmek için ek bir bina yapılmasının talimatını verdi.
Buna göre, ek binanın gelecek eğitim öğretim yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Böylece 3 kademe olan eğitim süreci 4 kademe olacak.
Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin Şehitekrem Mahallesi’nde hizmet veren ana bina ve Spor Akademisi’ne ilave olarak ek bina 300 metre uzaklıkta bulunan Kılıçarslan Mahallesi Zeynep Ultav Sokak’ta çelik yapı olarak yapılacak.

Üç kademeden oluşan Başiskele Çocuk Üniversitesi’ne ek olarak yapılacak olan  4’üncü kademeli eğitimi anlatan Başkan Ayaz, “İlk üç kademe eğitimine katılan ve PDR Birimi tarafından hazırlanan portfolyolar değerlendirilip dikkat çekecek ölçüde ilgiye ve yeteneğe sahip olduğu rapor edilen öğrenciler, Başiskele Çocuk Üniversitesi PDR Birimi ve Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan komisyon tarafından mülakata alınırlar.  Mülakat sonucunda 4’üncü Kademe eğitimi için uygun görülen öğrencilerin her biri; ilgi ve yetenek alanları doğrultusunda Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden biriyle irtibatlandırılır. Bu akademisyenler, ‘Mentör’ veya ‘Eğitim Koçu’ olarak bu öğrencilere danışmanlık yaparlar. 4’üncü Kademe Eğitimine katılan öğrencilerin, bu akademisyenlerin rehberliğinde çeşitli laboratuvar çalışmaları, okuma çalışmaları yaparak ve projeler hazırlayarak yetenekli oldukları bilim alanında erken yaşta uzmanlaşmaya başlamaları amaçlanmıştır. Bu aşamada öğrencilerin ihtiyacı olan kitap ve materyal desteği Başiskele Belediyesi tarafından sağlanır. 4’üncü Kademe eğitimlerinin temel amacı bilimde önemli çalışmalara imza atabilecek ‘geleceğin bilim insanlarını’ yetiştirmektir. 4’üncü Kademe eğitimleri, öğrencinin potansiyeli ve danışman hocanın devam talebine göre öğrencinin üniversite eğitimine başlayacağı döneme kadar sürer.  Bu süreçte, hazırladığı projelerle uluslararası yarışmalarda ödül kazanan öğrenciler, yükseköğretim kurumlarına sınavsız yerleştirilme hakkı elde eder” açıklamalarında bulundu.

Bu haber 614 defa okundu

Boş işler

Hüseyin ayaz
12 Nisan 2018 Perşembe 19:40

Başkan BAHÇECİK yolunu görmüyormusun ne halde seymenden itibaren bahçeciğe çıkana kadar araçlarla akrobasi yapıyoruz

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ