20 Ağustos 2018 Pazartesi 19:30
 
  • 6,135 TL

  • 7,022 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

42 EVLER DE YAYA KÖPRÜSÜNE KAVUŞACAK

42 Evler de yaya köprüsüne kavuşacak
10 Haziran 2018 Pazar 12:42

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi D-100’ü ham araç trafiği hem de yaya trafiği için akıcı hale getiriyor. Dalcık ve köprülü kavşaklarla araçlar D-100’de trafik ışıklarında bekleme derdi olmadan ilerlerken, yayalar için de güvenli köprüler oluşturuluyor. İzmit şehir merkezi D-100 geçişini yaya köprüleriyle donatan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, her bölgede yaya akışını sağlıyor. Bu kapsamda D-100 42 Evler Mahallesi bölgesine de bir yaya köprüsü inşa ediliyor. 

 

TEMEL ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Köprünün kuzey kısmında asansör ve merdiven temel imalatı gerçekleştiriliyor. Demir örme işlemi biten temele beton dökümü yapıldı. Köprünün orta kısım asansör ve merdiveni için temel kazı işlemi devam ediyor. Köprü tamamlandığında yayalar bu bölgeden de güvenli bir şekilde karşıya geçecekler. Yeni köprünün tamamlanmasıyla birlikte D-100’ün üzerindeki eskiden kalan son yaya köprüsü de yıkılarak kaldırılacak. Yaya köprüsü 150 gün içinde tamamlanarak hizmete girecek. 

 

ÇELİK MALZEME

İrili ufaklı yaya köprüleri D-100’ün kestiği şehir merkezini yaya ulaşımı bakımından birbirine bağlıyor. 42 Evler Bölgesinde D-100 üzerinde yer alan eski yaya köprüsünün yerine yenisi yapılacak. 42 Evler ve Kandıra Sapağı bölgesini birbirine bağlayacak olan yaya köprüsü çelik malzemeden imal edilecek. 

 

88 METRE UZUNLUĞUNDA

Yaya köprüsü Salim Dervişoğlu Caddesi ile D-100 Karayolu ve demiryolun geçerek İzzet Uzuner Sokağa kadar uzanacak. Toplam uzunluğu 88,5 metre olacak yaya köprüsü 3 metre genişliğe sahip olacak. Köprünün her iki ayağında asansör olacak. İş kapsamında 255 ton çelik malzeme kullanılacak. Temel için 540 metre fore kazık 400 metreküp beton, 45 ton da inşaat demiri uygulanacak.
Bu haber 316 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli, Kurban Bayramı coşkusuna hazırlanıyor.

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

.

Bu sana yakışmadı...

Bu sana yakışmadı...

Kocaeli Tarım ve Orman İl Müdürü İlhan Özel, park ettiği otomobilinin bir anda hareket etmesi sonucunda durdurmaya çalıştığı aracın altında kalarak hayatını kaybetti.

Bugün boş ama...

Bugün boş ama...

.

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Gölcük’te faaliyet gösteren Özel Aile Konak Hastanesi, bayramlaşma geleneğini Kurban Bayramı’nda da devam ettirerek tüm çalışanlarıyla kutladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ