Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
Muhtarlık çok zor iş miş...!
Yok artık..!
Dostlar alışverişte görsün
Onu hiç böyle görmemiştik..!
Google'da Ara

SBS de yine Özel okullar kazandı

3 Ocak 2011, Pazartesi - 10:57:22
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Başarı değerlendirme sınav sonuçları açıklandı

Haber Başlığı

Kocaeli Valiliği`nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte, SBS`ye hazırlık amacıyla ilköğretim 7 ve 8. sınıflar için organize ettiği ve yılda üç defa yapılan olan Başarı Değerlendirme Sınavı`nın sonuçları belli oldu. İlki 15 Aralık`ta yapılan sınava 7. sınıflardan 25 bin 753 öğrenci, 8. sınıflardan 25 bin 278 öğrenci olmak üzere toplam 51 bin 31 öğrenci girmişti. Geçen yıla oranla, 7. sınıflar, 8. sınıflara göre daha başarılı oldu. VAKTAŞ firması tarafından hazırlanan soru kitapçıklarında bu yıl herhangi bir hata çıkmadı. Firma istenilen günde sonuçları açıkladı. Sınavın ikincisi 9 Mart 2011`de,  sonuncusu da 11 Mayıs`ta yapılacak.

 

ÖZEL OKULLAR ÖNDE


Yapılan sınavda ilk sıraları özel okulların aldığı dikkat çekti. Devlet okullarının ciddi anlamda sınıfta kaldığı sınav sonuçlarına göre; 7. sınıflarda ilk 10 sırayı, 8. sınıflarda da ilk 13 sırayı özel okullar paylaştı. 7. sınıflarda Özel Atafen İlköğretim Okulu ilk sırada yer alırken, devlet okullarında ise Gölcük Donanma İlköğretim Okulu 11., İzmit 23 Nisan İlköğretim Okulu 13., İzmit Yahya Kaptan İlköğretim Okulu da 14. sırada yer alarak diğer devlet okullarının önüne geçti. 8. sınıflarda ise Özel ODTÜ-KYÖD İlköğretim Okulu birinci olurken, Gölcük Uğur Mumcu İlköğretim Okulu 14., Gölcük Donanma İlköğretim Okulu 15., İzmit Yahya Kaptan İlköğretim Okulu da 18`inci sırada yer aldı

 

İLÇELERDE DURUM
Her iki sınıf sınavında da ilk sırada yer alan Karamürsel`in arkasından 7. sınıflarda İzmit ikinci, Gölcük üçüncü  sırada yer alırken, diğer sıraları ise Başiskele, Derince, Körfez, Gebze, Darıca, Kartepe, Çayırova, Kandıra ve Dilovası paylaştı. 8. sınıf sonuçlarında da ilçe sıralaması çok değişmedi. 8. sınıflarda ise yine Karamürsel ve Gölcük ilk iki sırada yer alırken, bu kategoride ise Başiskele, Körfez, Darıca, Gebze, Derince, Kartepe, Kandıra, Çayırova ve Dilovası diğer sıraları paylaştı. Vali Ercan Topaca ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, yarın saat 12.00`de valilik 100. Yıl Salonu`nda yapacakları basın toplantısıyla sınav sonuçlarını değerlendirecek.

 

7. SINIFLARDA EN BAŞARILI OKULLAR


Okulların başarı sıralamasında ‘öğrenci sayısı`nın büyük rol oynadığı sınav sonuçlarında 7. sınıf sonuçlarında ilk 20`yi paylaşan başarılı okullar şöyle: İzmit Özel Atafen İlköğretim Okulu, Kartepe  Özel Kocaeli Bahçeşehir İlköğretim Okulu, Başiskele Özel Erkul Tuna Gür İlköğretim Okulu, Gebze Özel Bilge İlköğretim Okulu, Körfez Özel Körfezim İlköğretim Okulu, İzmit ODTÜ-KYÖD İlköğretim Okulu, Başiskele Özel Conk Bayırı İlköğretim Okulu, İzmit Özel Seymen İlköğretim Okulu, İzmit Özel Marmara 2000 İlköğretim Okulu, Gölcük Donanma İlköğretim Okulu, Özel Gebze İlköğretim Okulu, Özel Gebze Hisar İlköğretim Okulu, Başiskele Özel Karşıyaka İlköğretim Okulu, İzmit Yahya Kaptan İlköğretim Okulu, Özel Karamürsel İlköğretim Okulu, Gölcük Değirmendere İlköğretim Okulu ve Gebze Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu. 7. ve 8. sınıflarda en son sırada İzmit Akçakoca İlköğretim Okulu yer aldı.

 

8. SINIFLARDA EN BAŞARILI OKULLAR


8. sınıflarda ilk 20`yi ise şu okullar paylaştı: İzmit ODTÜ-KYÖD İlköğretim Okulu, Başiskele Conk Bayırı İlköğretim Okulu, Başiskele Özel Erkul İlköğretim Okulu, Gebze Özel Bilge İlköğretim Okulu, Körfez Özel Erkul Bahar İlköğretim Okulu, İzmit Özel Atafen İlköğretim Okulu, Özel Gebze İlköğretim Okulu, Kartepe Özel Kocaeli Bahçeşehir İlköğretim Okulu, Başiskele Özel Erkul İlköğretim Okulu, Özel Karamürsel Ekin İlköğretim Okulu, Özel Körfezim İlköğretim Okulu, Özel Darıca Çırağan İlköğretim Okulu, Özel Gebze Hisar İlköğretim Okulu, Gölcük Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu, Gölcük Donanma İlköğretim Okulu, İzmit Özel Seymen İlköğretim Okulu, Başiskele Özel Karşıkaya İlköğretim Okulu, İzmit Yahya Kaptan İlköğretim Okulu, Gebze Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu ve İzmit Türkan Dereli İlköğretim Okulu.
 


Bu haber 9478 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 4.4
 

Yorumlar

1 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

1

mehmet çetiner

18 Aralık 2011, Pazar - 21:27:47
ben atafen kolejinden mehmet atafen kolejinin başarısından memnunum işhalla bende 500 tam puan alırım ve en iyi okulardan birine girerim.teşekkürler atafen
 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları

 
 

Anket

 

Genel Seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP&SP
HDP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM