20 Haziran 2018 Çarşamba 14:06
 
  • 4,752 TL

  • 5,496 TL

  • 194,79 TL

  • 94.204

Öncekiler Sonrakiler

8 İLÇEYE MİLLET BAHÇESİ

8 ilçeye millet bahçesi
12 Haziran 2018 Salı 12:34

.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık açıkladığı 50 projeden oluşan seçim beyannamesinde yer alan 8 ilçede 9 millet hizmet bahçesi yapılacağını açıkladı.

 İşte o bahçeler


İzmit Millet Bahçesi

Kadim medeniyetlerimizin, eşsiz bahçe kültürünün günümüze bir yansıması olan Millet Bahçeleri’nin, içinde barındırdığı ağaç çeşitleri ve çiçeklerin her biri ayrı bir öneme sahiptir. Tarihimizde önemli bir yere sahip olan Gülhane, Hasbahçe, Sadabad veya Hevsel Bahçeleri bu eşsiz medeniyetin günümüze yansımalarıdır. 260 Dönümlük fuar alanında oluşturacağımız İzmit Millet Bahçesi örnek olarak halkın hizmetine sunulacaktır.


Gebze Millet Bahçesi

Geçmişi günümüze taşıyacak olan millet bahçelerinin diğeri de Gebze askeri kışlasında yer alacaktır. Gebze’nin akciğeri özelliğini taşıyacak olan bu alanda aynı zamanda eğitim kampüsleri ve Selatin Camii yer alacaktır.


Gölcük Millet Bahçesi

Mevcut kongre salonu ve Donanma Komutanlığı’ndan Gölcük Belediyesi’ne devredilecek alan üzerinde kurulacak. Bu proje kapsamında mevcut kongre salonu yenilenirken, Millet Bahçesi konsepti de hayata geçirilecek


Dilovası Bayraktepe Millet Bahçesi

Bayraktepe’de yapılacak olan Millet Bahçesi bir cazibe merkezi olacak. Vatandaşların aileleriyle birlikte yeşillikler ve ağaçlar içerisinde piknik yapabileceği bir dinlence alanı olarak tasarlanan Bayraktepe’de kamelyalar ve barbeküler yapılacak.

 

Derince Millet Bahçesi

Tarihi Millet Bahçelerinin bir diğerini de Derince'de Asker Hastanesi'nden devralınan alanda gerçekleştireceğiz. Proje ile Derince'nin cazibe merkezi haline gelecek olan Millet Bahçesi, Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'ne de hizmet verecek.


Başiskele Seymen Millet Bahçesi

Millet Bahçeleri tarihimizde önemli bir yere sahip olan Gülhane, Hasbahçe, Sadavad veya Hevsel bahçeleri bu eşsiz medeniyetin günümüze yansımalarıdır. Halk arasında Seymen Kışlası olarak da bilinen General Nahit Şenoğul Kışlası'nın yapılan protokol ile boşatılması ardından bölgede büyük bir Millet Bahçesi kurulacak.

Kartepe Millet Bahçesi

General Memduh Tağmaç Kışlası'nın bir bölümünde Millet Bahçesi kurulacak. Millet Bahçesi'nin içinde barındırdığı ağaç çeşitleri ve çiçeklerin her biri ayrı anlam ve öneme sahip olacak.


Hünkar Çayırı Millet Bahçesi

Şehrimiz için büyük öneme sahip Gebze Hünkar Çayırı'nda kurulacak olan Millet Bahçesi içinde Fatih Külliyatı merkezi yapılacak.


Bu haber 409 defa okundu

DİĞER HABERLER

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

.

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

.

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı ve yeni yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

CHP Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Tarım Orman İş Sendikası, Umuttepe’de yapılması planlanan evsel katı atık yakma tesisinin inşası için kesilecek 10 binden fazla ağacı kurtarmak doğrultusunda bir eylem planı hazırladı.

Kocaeli bayramda en çok konuşan 10 il arasında

Kocaeli bayramda en çok  konuşan 10 il arasında

Bayramı 17 bin terabayt data, 1.5 milyar dakika konuşma ve 680 milyon SMS ile kutladık

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET