23 Ocak 2019 Çarşamba 11:41
 
  • 5,324 TL

  • 6,054 TL

  • 220,73 TL

  • 99.943

Öncekiler Sonrakiler

ABAF KURULDU

ABAF kuruldu
18 Ocak 2018 Perşembe 13:53

Kısa adı ABAF olan “Amatör Balıkçılık Federasyonu” yönetim kurulu tarafından resmen kurulduğu ilan edildi.

Federasyonun kuruluşu misyon, vizyon, amaç ve kapsamı ulusal bir kanalda 2 saatlik bir canlı yayın ile ülke geneline duyurularak lansmanı yapıldı. Federasyon Başkanı Engin Uztürk' ün yaptığı açıklamada kısa adı ABAF olan Amatör Balıkçılık Federasyonu Kocaeli Valiliğin oluru ile 29 Kasım 2017 tarihinde 7 Kurucu üye dernek ile kuruldu.


KURUCU BAŞKAN VE DERNEKLERİMİZ
Engin Uztürk, Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği(KAMADER) Mustafa Uyar, Bodrum Yarımadası Yalıkavak Sportif ve Amatör Balık Avcıları Derneği(BORABDER) Tuluhan Torun, Çukurova Amatör Balıkçılık Denizcilik ve Doğal Hayatı Koruma Derneği(ÇUBADER) Fatih Garip, Eskişehir Tatlısu Olta Balıkçıları Doğayı ve Sucul Hayatı Koruma Derneği(ETSOBDER) Abdullah Melih Karaküçükoğlu, Konya Selçuklu Amatör Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği(KOSABDER) Faruk Baştürk, Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü Derneği(BALIKTUTKUNLARI) Ömer Muammer Yersel, İstanbul Surf Casting Sportif Olta Balıkçıları Derneği(İSCOBDER) olduğunu ifade etti.

(ABAF) Amatör Balıkçılık Federasyonu Başkanı Uztürk yaptığı açıklama da Ülkemizde adeta yokmuş gibi davranılan amatör balıkçılığın sorunlarını ele alarak, amatör balıkçılık ve çevre konularında yapılacak çok işler olduğunu biliyoruz. Ülkemizin doğal değerlerine sahip çıkmayı bir görev addediyoruz. Gördüğümüz olumsuzluklar karşısında şikayet etmek yerine en zoru olanı elimizi taşın altına sokmaktır. Bu şuur ile sessiz çoğunluk olmak yerine sesi gür çıkan çoğunluk olmak için örgütlendik. Federasyonumuz Ülkemiz denizlerinin ve iç sularının (göl, gölet, baraj vb.) azalan balık stokları, deniz ve tatlı su da oluşan kirlilik, amatör ve sportif balıkçılığa teşvik ve balıkçılık hobisine gönül verenleri bir platformda buluşturarak gelecek nesillere temiz bir doğa, iyi bir gelecek, sürdürülebilir balıkçılık adına sağlam temeller atarak daha iyi bir toplum, ve bu konularda sorumluluk sahibi eğitimli bireyler yetiştirmek için ülkemizin 7 ayrı bölgesinde bulunan Amatör ve sportif balıkçılık dernekleri bir araya geldik ve federasyona tüzel kişilik kazandırdık. Federasyonumuzun kuruluşunda görev olan kıymetli dernek başkanlarımız ve ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarken, ABAF’ın başta amatör balıkçı camiasına ve ülkemize hayırlı olmasının diliyorum. Dedi.

Bu haber 436 defa okundu

DİĞER HABERLER

Deniz Ticaret odası burs verecek

Deniz Ticaret odası burs verecek

.

Çayırova Adayımız AKSU

Çayırova Adayımız AKSU

.

Konut satışları azaldı....

Konut satışları azaldı....

İllere göre Konut Satış İstatistikleri,2018 verileri açıklandı.

'Kadın ve mimar gözü İle İzmit’e dokunacağım'

'Kadın ve mimar gözü İle İzmit’e dokunacağım'

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

.

'Göl'seyirciyle buluşuyor

'Göl'seyirciyle buluşuyor

Seçil Mutlu Oğuz’un yazıp yönettiği “Göl” adlı oyun Perşembe günü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahnelenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ