25 Şubat 2018 Pazar 04:44
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

ABAF KURULDU

ABAF kuruldu
18 Ocak 2018 Perşembe 13:53

Kısa adı ABAF olan “Amatör Balıkçılık Federasyonu” yönetim kurulu tarafından resmen kurulduğu ilan edildi.

Federasyonun kuruluşu misyon, vizyon, amaç ve kapsamı ulusal bir kanalda 2 saatlik bir canlı yayın ile ülke geneline duyurularak lansmanı yapıldı. Federasyon Başkanı Engin Uztürk' ün yaptığı açıklamada kısa adı ABAF olan Amatör Balıkçılık Federasyonu Kocaeli Valiliğin oluru ile 29 Kasım 2017 tarihinde 7 Kurucu üye dernek ile kuruldu.


KURUCU BAŞKAN VE DERNEKLERİMİZ
Engin Uztürk, Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği(KAMADER) Mustafa Uyar, Bodrum Yarımadası Yalıkavak Sportif ve Amatör Balık Avcıları Derneği(BORABDER) Tuluhan Torun, Çukurova Amatör Balıkçılık Denizcilik ve Doğal Hayatı Koruma Derneği(ÇUBADER) Fatih Garip, Eskişehir Tatlısu Olta Balıkçıları Doğayı ve Sucul Hayatı Koruma Derneği(ETSOBDER) Abdullah Melih Karaküçükoğlu, Konya Selçuklu Amatör Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği(KOSABDER) Faruk Baştürk, Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü Derneği(BALIKTUTKUNLARI) Ömer Muammer Yersel, İstanbul Surf Casting Sportif Olta Balıkçıları Derneği(İSCOBDER) olduğunu ifade etti.

(ABAF) Amatör Balıkçılık Federasyonu Başkanı Uztürk yaptığı açıklama da Ülkemizde adeta yokmuş gibi davranılan amatör balıkçılığın sorunlarını ele alarak, amatör balıkçılık ve çevre konularında yapılacak çok işler olduğunu biliyoruz. Ülkemizin doğal değerlerine sahip çıkmayı bir görev addediyoruz. Gördüğümüz olumsuzluklar karşısında şikayet etmek yerine en zoru olanı elimizi taşın altına sokmaktır. Bu şuur ile sessiz çoğunluk olmak yerine sesi gür çıkan çoğunluk olmak için örgütlendik. Federasyonumuz Ülkemiz denizlerinin ve iç sularının (göl, gölet, baraj vb.) azalan balık stokları, deniz ve tatlı su da oluşan kirlilik, amatör ve sportif balıkçılığa teşvik ve balıkçılık hobisine gönül verenleri bir platformda buluşturarak gelecek nesillere temiz bir doğa, iyi bir gelecek, sürdürülebilir balıkçılık adına sağlam temeller atarak daha iyi bir toplum, ve bu konularda sorumluluk sahibi eğitimli bireyler yetiştirmek için ülkemizin 7 ayrı bölgesinde bulunan Amatör ve sportif balıkçılık dernekleri bir araya geldik ve federasyona tüzel kişilik kazandırdık. Federasyonumuzun kuruluşunda görev olan kıymetli dernek başkanlarımız ve ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarken, ABAF’ın başta amatör balıkçı camiasına ve ülkemize hayırlı olmasının diliyorum. Dedi.

Bu haber 291 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kuledeki saatte bakım yapıldı

Kuledeki saatte bakım yapıldı

İzmit’in sembolü Saat Kulesi’ndeki saat, bakımdan geçirildi.

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den çarpıcı açıklamalar

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı ziyaret ederek sıkıntılarını dile getiren Akmeşe Mahalle Temsilcileri Cavit Ayvaz ve Cafer Arda Sarıbay’dan Akmeşe’de ki sıkıntılar noktasında destek istediler

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

Sonunda hep iyiler kazanır

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

KOTO’dan CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

HOCALI ŞEHİTLERİ İZMİT’TE ANILDI

HOCALI ŞEHİTLERİ  İZMİT’TE ANILDI

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerce katledilenler İzmit’te düzenlenen törenle anıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ