15 Ağustos 2018 Çarşamba 06:12
 
  • 6,415 TL

  • 7,282 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

ABAF KURULDU

ABAF kuruldu
18 Ocak 2018 Perşembe 13:53

Kısa adı ABAF olan “Amatör Balıkçılık Federasyonu” yönetim kurulu tarafından resmen kurulduğu ilan edildi.

Federasyonun kuruluşu misyon, vizyon, amaç ve kapsamı ulusal bir kanalda 2 saatlik bir canlı yayın ile ülke geneline duyurularak lansmanı yapıldı. Federasyon Başkanı Engin Uztürk' ün yaptığı açıklamada kısa adı ABAF olan Amatör Balıkçılık Federasyonu Kocaeli Valiliğin oluru ile 29 Kasım 2017 tarihinde 7 Kurucu üye dernek ile kuruldu.


KURUCU BAŞKAN VE DERNEKLERİMİZ
Engin Uztürk, Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği(KAMADER) Mustafa Uyar, Bodrum Yarımadası Yalıkavak Sportif ve Amatör Balık Avcıları Derneği(BORABDER) Tuluhan Torun, Çukurova Amatör Balıkçılık Denizcilik ve Doğal Hayatı Koruma Derneği(ÇUBADER) Fatih Garip, Eskişehir Tatlısu Olta Balıkçıları Doğayı ve Sucul Hayatı Koruma Derneği(ETSOBDER) Abdullah Melih Karaküçükoğlu, Konya Selçuklu Amatör Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği(KOSABDER) Faruk Baştürk, Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü Derneği(BALIKTUTKUNLARI) Ömer Muammer Yersel, İstanbul Surf Casting Sportif Olta Balıkçıları Derneği(İSCOBDER) olduğunu ifade etti.

(ABAF) Amatör Balıkçılık Federasyonu Başkanı Uztürk yaptığı açıklama da Ülkemizde adeta yokmuş gibi davranılan amatör balıkçılığın sorunlarını ele alarak, amatör balıkçılık ve çevre konularında yapılacak çok işler olduğunu biliyoruz. Ülkemizin doğal değerlerine sahip çıkmayı bir görev addediyoruz. Gördüğümüz olumsuzluklar karşısında şikayet etmek yerine en zoru olanı elimizi taşın altına sokmaktır. Bu şuur ile sessiz çoğunluk olmak yerine sesi gür çıkan çoğunluk olmak için örgütlendik. Federasyonumuz Ülkemiz denizlerinin ve iç sularının (göl, gölet, baraj vb.) azalan balık stokları, deniz ve tatlı su da oluşan kirlilik, amatör ve sportif balıkçılığa teşvik ve balıkçılık hobisine gönül verenleri bir platformda buluşturarak gelecek nesillere temiz bir doğa, iyi bir gelecek, sürdürülebilir balıkçılık adına sağlam temeller atarak daha iyi bir toplum, ve bu konularda sorumluluk sahibi eğitimli bireyler yetiştirmek için ülkemizin 7 ayrı bölgesinde bulunan Amatör ve sportif balıkçılık dernekleri bir araya geldik ve federasyona tüzel kişilik kazandırdık. Federasyonumuzun kuruluşunda görev olan kıymetli dernek başkanlarımız ve ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarken, ABAF’ın başta amatör balıkçı camiasına ve ülkemize hayırlı olmasının diliyorum. Dedi.

Bu haber 374 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ