21 Şubat 2019 Perşembe 18:11
 
  • 5,327 TL

  • 6,056 TL

  • 228,04 TL

  • 102.348

Öncekiler Sonrakiler

ABD'DEN ÇOK TARTIŞILACAK ATAMADA...

ABD'den çok tartışılacak atamada...
23 Ağustos 2018 Perşembe 19:02

Türkiye detayı

Türkiye karşıtı söylemleriyle bilinen, ABD merkezli Demokrasileri Savunma Vakfı (FDD) adlı düşünce kuruluşunun kıdemli danışmanlarından Samantha Ravich, Trump'ın İstihbarat Danışma Kurulu Başkan Yardımcılığına getirildi. Yahudi asıllı Samantha Ravich İsrail yanlısı ve aşırılıkçılıkla mücadele konusundaki çalışmalarıyla tanınıyor.

İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde yer alan habere göre Trump, daha önce eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in ulusal güvenlik danışman yardımcılığını yapan Samantha Ravich'i, İstihbarat Danışma Kurulu (PIAB) Başkan Yardımcılığına getirdi.

İSRAİL YANLISI: İsrail yanlısı tutumuyla bilinen Demokrasileri Savunma Vakfı adlı düşünce kuruluşunun kıdemli danışmanlarından Yahudi asıllı Ravich, aşırılıkçılıkla mücadele konusundaki çalışmalarıyla tanınıyor.

BAE'YE KATAR VE TÜRKİYE'YE KARŞI ORTAK POLİTİKA TEKLİFİ: FDD'nin adı en çok Türkiye'de gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Washington Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe’ye ait olduğu iddia edilen ve bazı hacker gruplartarafından yayınlanan e-postalar sonrasında duyulmuştu. Büyükelçinin İsrail yanlısı Demokrasiyi Savunma Vakfı (FDD) ile yakın ilişki içinde olduğunu ve Türkiye ile Katar’a karşı ortak politikalar geliştirmeye çalıştıklarını ortaya çıkmıştı.
Bu haber 1521 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ