01 Nisan 2020 Çarşamba 08:01

ACCENTURE GTÜ’DE ‘SAYISAL TASARIM LABORATUVARI’ AÇTI

Accenture GTÜ’de ‘Sayısal Tasarım Laboratuvarı’ açtı
03 Şubat 2020 Pazartesi 10:45

Sanayi - Üniversite dayanışmasının en güzel örneklerinden biri hayata geçirildi.

Strateji, danışmanlık, dijital, teknoloji ile operasyon alanında profesyonel hizmetler sunan Accenture firması, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)'ne ‘Sayısal Tasarım Laboratuvarı’ kazandırdı. Laboratuvarda öğrenciler, sayısal tasarım ve mantık derslerinde öğrendikleri devreleri tasarlayacak. Bunları hızlı bir şekilde değiştirilebilir donanımların (FPGA) içine atıp sonra da çalışmalarının doğruluğunu görebilecek.

Laboratuvar Açılış Töreni’ne GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkan Zergeroğlu, Accenture Türkiye Genel Müdürü Nesrin Keçik, Accenture’den yöneticiler, ademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde Nesrin Keçik, GTÜ ile iş birliği yapmaktan memnun olduklarını ifade etti. GTÜ’lü öğrencilerin tam donanımlı ve başarılı bir şekilde mezun olduklarının altını çizdi. Accenture firmasının eğitimde sorumluluk projelerinde yer alarak Türkiye’nin gelişimine katkı sunduğunu sözlerine ekledi. Rektör Aslan, laboratuvar açılışında desteklerini esirgemeyen Accenture firması yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. GTÜ’nün tam donanımlı ve başarılı mezun vermeye devam edeceğini ve bu konuda taviz verilmeyeceğini belirtti.

Accenture firması tarafından laboratuvar için üniversiteye 15 adet deney masası, tasarımların yapılacağı yazılımları kullanmak için 15 adet laptop, laptoplara bağlanabilen 15 adet Intel FPGA Geliştirme Kiti, FPGA içindeki devrelerini test edebilmek için, laptoplara bağlanabilen ve hem sayısal hem de analog ölçüm yapabilen USB osiloskoplar, gelişmiş ve yüksek hızda örnekleme yapabilen hem analog hem sayısal ölçüm yapabilen 2 adet RIGOL masaüstü osiloskop hibe edildi.

Ayrıca Gömülü sistem gibi derslerde kullanılabilecek ARM tabanlı STM32 mikro denetleyici geliştirme kitleri ve 37 sensörden oluşan bir içeriğe sahip Sensör kitleri yine Accenture firması tarafından bağışlandı.

Bu haber 802 defa okundu

DİĞER HABERLER

O markalar online mağazalarını da kapatıyor!

O markalar online  mağazalarını da kapatıyor!

Markaların online satış mağazaları da koronavirüs nedeniyle kapatılmaya başladı.

Esnaftan 3 ay boyunca kira ve işgaliye harcı alınmayacak

Esnaftan 3 ay boyunca kira ve işgaliye harcı alınmayacak

İZMİT BELEDİYESİNDEN ESNAF İÇİN EKONOMİK DESTEK PAKETİ

Kocaman moral verdi

Kocaman moral verdi

Yerinde inceledi.

Yanlış kullanmak ta RİSK

Yanlış kullanmak ta RİSK

Dünya Sağlık Örgütü, uyardı!

Hülya Aksoy 685 Bin 220 kadın ulaşıldı

Hülya Aksoy 685 Bin 220  kadın ulaşıldı

. 1-7 Nisan Kanser Haftası

Kartepe'de marketlere tebligat

Kartepe'de marketlere tebligat

121 markete tebligatta bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ