26 Mayıs 2019 Pazar 09:16
 
Öncekiler Sonrakiler

ACILI AİLE HASTANE VE YÖNETİMİNİ PROTESTO ETTİ!

Acılı aile hastane ve yönetimini protesto etti!
04 Haziran 2018 Pazartesi 16:12

.

Tavuklu pilav yedikten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve daha sonrasında hayatını kaybeden Hayrettin Ömeroğlu’nun annesi Hülya ve babası Cabbar Ömeroğlu oğlunun diplomasını aldıktan sonra yakınları ile birlikte, Kocaeli Devlet Hastanesi önüne giderek Doktor Cem Karabatak ve hastane yönetimini protesto etti.


“Allah ona aynı acıyı yaşatsın”
Kocaeli Devlet Hastanesi önünden, Ömeroğlu’nu eve gönderen doktara seslenen acılı anne Hülya Ömeroğlu, “Böyle bir şey olamaz. Biz nerede yaşıyoruz. Atatürk beni Türk hekimlerine emanet edin dedi. Bizim çocuğumuz Türk hekimlerine geldi ama hani bizim çocuğumuz nerede?  O Karabatak bulsun çocuğumu. Hangi doktor zehirlenen hastayı evine geçer diye gönderir. Bu çocuğa dayanılır mı? Burada olan herkesin başına gelebilecek bir olay. Bazı doktor vardır yarı ölmüş insanı düzeltir, buradaki beyefendi ayağıyla gelen adama sen git geçer diyor konuyu geçiştiriyor. Biz Karabatak’ı buraya istiyoruz. Gelip gözümüzün içine baksın. Bir çocuk kolay yetişmiyor. Ben o çocuk vatana millete hayırlı olsun diye uğraştım.  Biz o hekimi buraya istiyoruz, bu çocuğu nasıl taburcu ettiğini bize anlatacak. Oruçlu ağzımla söylüyorum, inşallah bizim yaşadığımız acıyı o da yaşar. Allah ona aynı acıyı yaşatsın. Hala bu adam göreve devam ediyorsa bu devlet nerede. Bizi sonucu bekleyin diyorlar. Sonuç ortada, çocuğumu nasıl taburcu etti? “ ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından aile yakınları hastane yönetimi ile görüştü. Hastane yönetimi ise, ‘soruşturmanın devam ettiği ve otopsi sonucunun beklendiği” yönünde bir açıklama yaparak, aileye konu ile bilgi verdi.


Bu haber 922 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ