20 Mart 2019 Çarşamba 19:22
 
Öncekiler Sonrakiler

AÇILIŞ ÖNCESİ BASINLA BULUŞTU

Açılış öncesi basınla buluştu
10 Nisan 2018 Salı 11:35

.


Kocaeli'nde ilk düzenlenecek olan Doğu  Marmara Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Doğu Marmara Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı'nın yetkili temsilcileri bugün Ramada Plaza İzmit Otel'de basınla buluştu.

Düzenlenen basın toplantısında fuarın Kocaeli'ne ve ülke ekonomisine tarım, hayvancılık, tarımsal mekanizasyon, traktör, tohum, süt endüstrisi, sera, bahçe ve süs bitkileri ana konu başlıkları altında sektöre dair tüm yeniliklerin sunulacağı belirtildi.

Gerçekleşen toplantıda katılımın büyük olmasını beklediklerini söyleyen Kocaeli Sanayi Odasi Yonetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Başaran, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Volkan Yılmaz, Tarım Gıda Hayvancılık İl Müdürü  Ilhan Ozel, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı  Lütfi Efil yarin açılacak olan fuarin Kocaeli'ne ve ulke ekonomisine hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, " Bu yıl Kocaeli’nde ilk kez düzenlenecek olan tarım ve hayvancılık fuarına çevre illerden de katılım sağlanması hedefleniyor. Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Ankara, Bilecik ve Bursa illerinde ziyaretçi çalışması yapılacak. Doğu Marmara Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile eş zamanlı gerçekleşecek Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı, bölgenin sektörlerdeki üretim gücü göz önünde bulundurularak yola çıkıldı. Tarım, hayvancılık, tarımsal mekanizasyon, traktör, tohum, süt endüstrisi, sera, bahçe ve süs bitkileri ana konu başlıkları altında sektöre dair tüm yeniliklerin yer alacağı fuarlarda salonlar ihtisas konularına göre ayrıldı. Bolu, Adapazarı ve Kocaeli illeri başta olmak üzere ülke genelindeki beyaz et üretimin yüzde 70 bu bölgede gerçekleştiriliyor. Gerekli tüm donanımlara sahip modern tesislerde üretim yapan bölge firmaları, tarım ve hayvancılık fuarında, konusunda bilinçli alıcılarla buluşarak yeni iş imkânlarına sahip olma fırsatı yakalayacakları bir ortam olacak. Doğu Marmara Tarım Fuarı, her iklime uygun dış mekân bitkilerini, mevsimlik çiçekleri, iç mekân bitkilerini yüzlerce çeşidi ile bulabileceğiniz bölgenin en büyük fuarı olma özelliği üstlenecek. Bitki çeşitliliğinin yanı sıra üretim ve peyzaj uygulamaları esnasında kullanılan her tür ekipmanın bulunduğu bir fuar olmanın yanı sıra, Belediyeler ve Kamu Kurumları için bahçe ve peyzaj tasarımları ile iklimlerine uygun bitkiler konusunda tüm çözümlerin bir arada bulunabileceği gerçek bir ticaret ortamı olacak" diyerek emegi gecen herkese teşekkür etti.
Bu haber 424 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ