• 5,357 TL

  • 6,102 TL

  • 223,59 TL

  • 96.817

Öncekiler Sonrakiler

ADD, ÇOCUKLARLA BİRLİKTE ‘ATATÜRK’ÜN İZİNDE’

ADD, çocuklarla birlikte ‘Atatürk’ün İzinde’
24 Nisan 2018 Salı 16:22

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ‘Atatürk’ün İzinde Ankara Gezisi’ni tamamladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir ve birinci meclise imkân bulamadığı için gidemeyen çocuklara yönelik ücretsiz düzenlediği, ‘Atatürk’ün İzinde Ankara Gezisi’ni tamamladı.

Hiçbir belediye, siyasi parti veya iş insanından yardım almadan kendi imkânları ile kent ölçeğinde yaptığı bu projede, engelli öğrenci ve ailelerine de yer verdiklerini söyleyen ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “Geleceğimiz olan yeni nesil çocuklarımızın Ataları ile buluşmalarına yardımcı olduk. İçinde bulunduğumuz dönem, cumhuriyet ve Atatürk sevgisi besleyen her bireye ulaşma görevi veriyor. Bu görev sadece Atatürk’ü sevenlere ulaşmakla kalmıyor. Ülkenin Atatürkçüleri sorunu iyi analiz etmek ve bu analizler doğrultusunda sorunu çözecek eylemleri hayata geçirmek zorundadır. Biz bize yapılan basın açıklamaları, biz bize paneller ve reklam kokan toplantılar ne yazık ki sürecin de bize gösterdiği gibi Atatürk düşmanlığının ve cehaletin önüne geçememiş aksine gericilere cesaret vermiştir. Bundan dolayıdır ki Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi olarak görevimiz; yeni nesli Atatürk ile buluşturup, topluma Atatürkçü ilke ve devrimlerle donatılmış bireyler kazandırmaktır. Kılavuzu Atatürk ilke ve devrimleri olan hiçbir aile çocuğunun cahil kalmasını, çocuğunun aklını kiraya vermesini, cemaatlerin maşası olmasını veya yoksulluğun kader olduğunu kabullenmez” diyerek ADD olarak yakın zamanda ezber bozan ve sorunun çözümüne yönelik işlevsel ve Kemalist eylemlerine de devam edeceklerini kaydetti.Bu haber 586 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ