18 Kasım 2018 Pazar 09:51
 
  • 5,334 TL

  • 6,091 TL

  • 209,82 TL

  • 93.616

Öncekiler Sonrakiler

AFAD'DA TATBİKAT HAZIRLIĞI

AFAD'da tatbikat hazırlığı
18 Nisan 2018 Çarşamba 12:12

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planında görevli kurum temsilcileri ile bir araya gelerek tatbikat hazırlık toplantısı yaptı.

8 Mayıs 2018 tarihinde yapılması planlanan saha uzantılı masabaşı tatbikat hazırlığına Kocaeli Afet Müdahale Planında görevli olan hizmet gruplarının temsilcileri katıldı. Toplantıya katılan TAMP ve AYDES görevlilerini, Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürü Canan Güçlü ve Planlama Şefi Alper Şen bilgilendirdi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü İsmet Çalışkan ve Kızılay Şube Başkanı Doç.Dr. Cengiz İpek’in de katıldığı hazırlık toplantısında AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul saha uzantılı masabaşı tatbikatı ile ilgili bilgiler verdi. Afet ve acil durum hazırlıkları bağlamında TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planının işlevselliğinin tatbikat ortamında test edileceğini, tatbikatta 26 hizmet grubundan acil müdahale göreviyle donatılan beş hizmet grubunun sahada aksiyon alacağını, belirlenen lokasyonlardan masabaşına canlı görüntülerle aksiyonların aktarılacağını söyledi. Diğer hizmet gruplarının da operasyon senaryolarını metinsel olarak tatbikatta ortaya koyacaklarını vurgulayan AFAD İl Müdürü, tatbikat hazırlıkları konusunda plan görevlilerinin senaryo çalışmalarını ivedilikle tamamlamalarını istedi.

Kocaeli AFAD Planlama Şefi Alper Şen de tatbikat sürecini ve ayrıntılarını bir sunumla plan görevlilerine anlattı. Tatbikat takvimiyle ilgili beklentilerin sıralandığı bilgilendirme toplantısında tatbikatla birlikte İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısının da yapılabileceği bilgisi katılımcılarla paylaşıldı.


Bu haber 354 defa okundu

DİĞER HABERLER

Süleyman Soylu taziye için gelecek

Süleyman Soylu taziye için gelecek

.

İZAYDAŞ’ta büyük bakım tamamlandı

İZAYDAŞ’ta büyük bakım tamamlandı

İZAYDAŞ Yakma Tesisi, kapsamlı bakımlarından birini daha başarıyla tamamladı.

Kaybolan eşyalarınız burada olabilir

Kaybolan eşyalarınız burada olabilir

.

Üniversitedeki çeşmelerden hafta sonuda çorba akacak

Üniversitedeki çeşmelerden hafta sonuda çorba akacak

.

Araç parkına dubalı çözüm

Araç parkına dubalı çözüm

İzmit Belediyesi çöp konteynırları önlerindeki araç parklarını önlemenin yolunu dubalarda buldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ