16 Ağustos 2018 Perşembe 11:25
 
  • 5,846 TL

  • 6,660 TL

  • 224,85 TL

  • 89.579

Öncekiler Sonrakiler

AFAD'DAN 5 GÜNDE 8 AFET EĞİTİMİ

AFAD'dan 5 günde 8 Afet eğitimi
30 Kasım 2017 Perşembe 12:20

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kasım ayının son günlerinde 8 farklı yerde 900 kişiye afet eğitimi verdi.

Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında AFAD İl Müdürlüğü Kasım ayının son 5 gününde 4 okul, 2 kurum ve 2 firma olmak üzere 8 farklı yerde 900 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi.


Temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ipler düğümler, sedye ile yaralı taşıma ve sivil savunma servisi konularında verilen afet eğitimleri sonrası, yangın ve tahliye tatbikatları gerçekleştirildi.
Kocaeli AFAD İyileştirme Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Canan Güçlü’nün verdiği bilgiye göre afete hazır okul projesi kapsamında Kartepe Mavi Boncuk Anaokulunda 80, İzmit Bilgi Küpü İlkokulunda 200, İzmit Lisesinde 60 ve İzmit İshakçılar Ortaokulunda 395 öğrenci ve öğretmene eğitim verildi ve tahliye tatbikatı yapıldı.
Afete hazır işyeri projesi kapsamında Çayırova Sevgi Evlerinde 54 çalışan, İzmit Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde 31 hükümlü temel afet bilinci eğitimi alırken aynı proje kapsamında Başiskele Çimtaş Gemi Sanayiinde 64 ve Gebze Hektaş Ticarette 16 çalışan da afet eğitimine ve yangın tatbikatına katıldı.
Kocaeli AFAD İyileştirme Şube Müdürü Canan Güçlü, eğitimlerin talepler çerçevesinde karşılandığını, okul ağırlıklı eğitimlerin gitgide arttığını, afet eğitimi ve tatbikatların afet hazırlıkları açısından büyük önem taşıdığını her fırsatta hatırlattıklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 1159 defa okundu

DİĞER HABERLER

Son dakika… Bedelli askerlik yapacak öğrencilere müjde

Son dakika… Bedelli askerlik yapacak öğrencilere müjde

YÖK bedelli askerlik yapacak öğrencilerin idari izinli sayılacağını ve öğrencilere mazeret sınavı hakkı verileceğini duyurdu

Ortak mesaj yayımladılar

Ortak mesaj yayımladılar

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve Meclis Başkanı Güngör Ayhan, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’uncu yıldönümü nedeniyle ortak mesaj yayımladı.

Geri sayım başladı

Geri sayım başladı

DGS 2018 sonuçları için geri sayım başladı, ÖSYM'den DGS sonuçları için gelecek haberler bekleniyor.

Kartepe bayrama hazır

Kartepe bayrama hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başiskele'de bayramlaşma ne zaman?

Başiskele'de bayramlaşma ne zaman?

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ