16 Aralık 2017 Cumartesi 12:11
 
  • 3,868 TL

  • 4,548 TL

  • 156,58 TL

  • 109.330

Öncekiler Sonrakiler

AFAD'DAN 5 GÜNDE 8 AFET EĞİTİMİ

AFAD'dan 5 günde 8 Afet eğitimi
30 Kasım 2017 Perşembe 12:20

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kasım ayının son günlerinde 8 farklı yerde 900 kişiye afet eğitimi verdi.

Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında AFAD İl Müdürlüğü Kasım ayının son 5 gününde 4 okul, 2 kurum ve 2 firma olmak üzere 8 farklı yerde 900 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi.


Temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ipler düğümler, sedye ile yaralı taşıma ve sivil savunma servisi konularında verilen afet eğitimleri sonrası, yangın ve tahliye tatbikatları gerçekleştirildi.
Kocaeli AFAD İyileştirme Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Canan Güçlü’nün verdiği bilgiye göre afete hazır okul projesi kapsamında Kartepe Mavi Boncuk Anaokulunda 80, İzmit Bilgi Küpü İlkokulunda 200, İzmit Lisesinde 60 ve İzmit İshakçılar Ortaokulunda 395 öğrenci ve öğretmene eğitim verildi ve tahliye tatbikatı yapıldı.
Afete hazır işyeri projesi kapsamında Çayırova Sevgi Evlerinde 54 çalışan, İzmit Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde 31 hükümlü temel afet bilinci eğitimi alırken aynı proje kapsamında Başiskele Çimtaş Gemi Sanayiinde 64 ve Gebze Hektaş Ticarette 16 çalışan da afet eğitimine ve yangın tatbikatına katıldı.
Kocaeli AFAD İyileştirme Şube Müdürü Canan Güçlü, eğitimlerin talepler çerçevesinde karşılandığını, okul ağırlıklı eğitimlerin gitgide arttığını, afet eğitimi ve tatbikatların afet hazırlıkları açısından büyük önem taşıdığını her fırsatta hatırlattıklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 1001 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çocuk kulübü hayallerini taşa resmetti

Çocuk kulübü hayallerini taşa resmetti

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, çocukların hayal güçlerinin gelişmesi için “Çocuklar İçin Çocuklarla Sanat” etkinliği gerçekleştirdi.

Nazar değdi...

Nazar değdi...

.

İnşaat Mühendisleri coştu

İnşaat Mühendisleri coştu

Cengiz Kurtoğlu gönülleri fethetti

EN BÜYÜK ŞEB-İ ARUS GÖSTERİSİ İZMİT’TE YAPILDI

EN BÜYÜK ŞEB-İ ARUS GÖSTERİSİ İZMİT’TE YAPILDI

Hz. Mevlana’nın 744. vuslat yılı nedeniyle en büyük Şeb-i Arus gösterisi İzmit’te düzenlendi.

FETÖ soruşturmasında 4 gözaltı

FETÖ soruşturmasında 4 gözaltı

7 kişi aranıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET