15 Ekim 2018 Pazartesi 12:39
 
  • 5,842 TL

  • 6,765 TL

  • 229,39 TL

  • 97.810

Öncekiler Sonrakiler

AFAD'DAN 5 GÜNDE 8 AFET EĞİTİMİ

AFAD'dan 5 günde 8 Afet eğitimi
30 Kasım 2017 Perşembe 12:20

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kasım ayının son günlerinde 8 farklı yerde 900 kişiye afet eğitimi verdi.

Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında AFAD İl Müdürlüğü Kasım ayının son 5 gününde 4 okul, 2 kurum ve 2 firma olmak üzere 8 farklı yerde 900 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi.


Temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ipler düğümler, sedye ile yaralı taşıma ve sivil savunma servisi konularında verilen afet eğitimleri sonrası, yangın ve tahliye tatbikatları gerçekleştirildi.
Kocaeli AFAD İyileştirme Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Canan Güçlü’nün verdiği bilgiye göre afete hazır okul projesi kapsamında Kartepe Mavi Boncuk Anaokulunda 80, İzmit Bilgi Küpü İlkokulunda 200, İzmit Lisesinde 60 ve İzmit İshakçılar Ortaokulunda 395 öğrenci ve öğretmene eğitim verildi ve tahliye tatbikatı yapıldı.
Afete hazır işyeri projesi kapsamında Çayırova Sevgi Evlerinde 54 çalışan, İzmit Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde 31 hükümlü temel afet bilinci eğitimi alırken aynı proje kapsamında Başiskele Çimtaş Gemi Sanayiinde 64 ve Gebze Hektaş Ticarette 16 çalışan da afet eğitimine ve yangın tatbikatına katıldı.
Kocaeli AFAD İyileştirme Şube Müdürü Canan Güçlü, eğitimlerin talepler çerçevesinde karşılandığını, okul ağırlıklı eğitimlerin gitgide arttığını, afet eğitimi ve tatbikatların afet hazırlıkları açısından büyük önem taşıdığını her fırsatta hatırlattıklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 1190 defa okundu

DİĞER HABERLER

Velileri sevindiren kırtasiye yardımı

Velileri sevindiren kırtasiye yardımı

Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi 2018-2019 eğitim öğretim döneminde de ihtiyaç sahibi vatandaşların kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı

Balıkçılar yeni yerinde

   Balıkçılar yeni yerinde

İzmit sahilde balıkçılar için yapılan Balıkhan’da balık satışları başladı

Drama Kursu’na ilgi büyük

Drama Kursu’na ilgi büyük

Eğitmenden, mühendise, psikologdan, emekliye kadar her kesimden vatandaş bu kursta

Körfez Ticaret Odası’nda Yılın En Kapsamlı Dış Ticaret Semineri Yapılacak

Körfez Ticaret Odası’nda Yılın En Kapsamlı Dış Ticaret Semineri Yapılacak

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET