24 Şubat 2018 Cumartesi 03:23
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 161,98 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

AFAD'DAN ŞÜPHELİ PAKET EĞİTİMİ

AFAD'dan şüpheli paket eğitimi
28 Eylül 2017 Perşembe 11:12

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, İlimizdeki kurumların personellerine KOTO’da 3 gün süren “KBRN ve Şüpheli Paket” eğitimi organize etti.

Kocaeli AFAD, kamu kurum ve kuruluşlarının ve İlçe Kaymakamlıkları öncülüğünde de ilçe müdürlüklerinin personellerine KBRN eğitimi verdi. Katılımın yoğun olması dolayısıyla tam gün olmak üzere 3 günde verilen eğitimleri Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünden Kimya Mühendisi Serap Ayaz, İstanbul AFAD İl Müdürlüğünden KBRN uzmanları Sefer Küçük ve Hamzahan Musaoğlu verdi.

İlginin yoğun olduğu eğitimlere Donanma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Kocaeli Müftülüğü, Kocaeli Defterdarlığı, İl Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Belediyeler, TÜBİTAK, İZAYDAŞ, TÜPRAŞ başta olmak üzere 171 kuruluştan 500’e yakın çalışan katıldı.

İlk günkü eğitimde, ilave olarak TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı eki olan KBRN Operasyon Planındaki görevlilerine hizmet grubu eğitimleri de verildi.

Kocaeli Ticaret Odasında gerçekleştirilen ve Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Şube Müdürleri Selim Biçer, Ümit Çiğdem ve Cevat Özdemir’in katılımlarıyla icra edilen eğitimlerde söz alan İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, KBRN tehlikelerine karşı alınacak tedbirleri belirleme, önlem alma ve ilgili kurum/kuruluşları koordine etme göreviyle donatılan AFAD’ın 81 ilde bu eğitimleri organize ettiğini vurguladı.

KBRN farkındalığının arttırılmasına yönelik olarak verilen bu tür eğitimlere en fazla Kocaelilerin ihtiyaç duyduğunu bildiklerini ifade eden Tekoğul, kimyasal tesislerin başkenti mesabesindeki Kocaeli’nde kurumsal ve bireysel farkındalıkların arttırılmasının büyük önem taşıdığını dile getirdi. Tekoğul, eğitime ilginin beklenenin üzerinde olmasından dolayı eğitimi 3 güne yaymak zorunda kaldıklarını da sözlerine ekledi.
Bu haber 633 defa okundu

DİĞER HABERLER

STK’lardan ortak ses “Çocuğuma dokunma”

STK’lardan ortak ses “Çocuğuma dokunma”

Çocuğuma, kadınıma ve hayvanıma dokunma’ sloganıyla Sabri Yalım Parkın’ da toplanan 39 STK temsilcileri çocuk istismarına lanet okudu.

Devlet öğrencisine sahip çıkmayacaksa kime sahip çıkacak

Devlet öğrencisine sahip çıkmayacaksa kime sahip çıkacak

.

Hürriyet,Gazi sayılmayanlar zehirlenerek ölüyor!

Hürriyet,Gazi sayılmayanlar zehirlenerek ölüyor!

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, terörle mücadelede yaralanmalarına rağmen gazi sayılmayanlarla ilgili olarak mecliste bir basın toplantısı düzenledi.

Eller Mehmetcik için semaya açıldı

Eller Mehmetcik için semaya açıldı

KAMADER Ve TAV-DER "Zeytin Dalı Harekatı"nda Mehmetçik'in zaferi için dua ettiler.

Acele edin deponuzu doldurun

Acele edin deponuzu doldurun

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ