14 Aralık 2017 Perşembe 09:23
 
  • 3,813 TL

  • 4,515 TL

  • 154,46 TL

  • 108.153

Öncekiler Sonrakiler

AFAD'DAN ŞÜPHELİ PAKET EĞİTİMİ

AFAD'dan şüpheli paket eğitimi
28 Eylül 2017 Perşembe 11:12

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, İlimizdeki kurumların personellerine KOTO’da 3 gün süren “KBRN ve Şüpheli Paket” eğitimi organize etti.

Kocaeli AFAD, kamu kurum ve kuruluşlarının ve İlçe Kaymakamlıkları öncülüğünde de ilçe müdürlüklerinin personellerine KBRN eğitimi verdi. Katılımın yoğun olması dolayısıyla tam gün olmak üzere 3 günde verilen eğitimleri Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünden Kimya Mühendisi Serap Ayaz, İstanbul AFAD İl Müdürlüğünden KBRN uzmanları Sefer Küçük ve Hamzahan Musaoğlu verdi.

İlginin yoğun olduğu eğitimlere Donanma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Kocaeli Müftülüğü, Kocaeli Defterdarlığı, İl Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Belediyeler, TÜBİTAK, İZAYDAŞ, TÜPRAŞ başta olmak üzere 171 kuruluştan 500’e yakın çalışan katıldı.

İlk günkü eğitimde, ilave olarak TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı eki olan KBRN Operasyon Planındaki görevlilerine hizmet grubu eğitimleri de verildi.

Kocaeli Ticaret Odasında gerçekleştirilen ve Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Şube Müdürleri Selim Biçer, Ümit Çiğdem ve Cevat Özdemir’in katılımlarıyla icra edilen eğitimlerde söz alan İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, KBRN tehlikelerine karşı alınacak tedbirleri belirleme, önlem alma ve ilgili kurum/kuruluşları koordine etme göreviyle donatılan AFAD’ın 81 ilde bu eğitimleri organize ettiğini vurguladı.

KBRN farkındalığının arttırılmasına yönelik olarak verilen bu tür eğitimlere en fazla Kocaelilerin ihtiyaç duyduğunu bildiklerini ifade eden Tekoğul, kimyasal tesislerin başkenti mesabesindeki Kocaeli’nde kurumsal ve bireysel farkındalıkların arttırılmasının büyük önem taşıdığını dile getirdi. Tekoğul, eğitime ilginin beklenenin üzerinde olmasından dolayı eğitimi 3 güne yaymak zorunda kaldıklarını da sözlerine ekledi.
Bu haber 582 defa okundu

DİĞER HABERLER

HER ŞEY ONLAR MUTLU OLSUN DİYE…

HER ŞEY ONLAR MUTLU OLSUN DİYE…

.

EN BÜYÜK ŞEB-İ ARUS GÖSTERİSİ İZMİT’TE

EN BÜYÜK ŞEB-İ ARUS GÖSTERİSİ İZMİT’TE

Hz. Mevlana’nın 744. vuslat yılı nedeniyle en büyük Şeb-i Arus etkinliği İzmit’te düzenlenecek.

YENİ YOLLAR, YENİ YAPILAŞMALAR

YENİ YOLLAR, YENİ YAPILAŞMALAR

Başiskele Belediyesi, yol çalışmaları kapsamında Döngel Mahallesi Abdülhamit Caddesi, Nuh ve Batın Sokak’ta yeni yol açma ve dolgu malzemesi serimi gerçekleştiriyor.

İş fikri olanlar bu fırsatı kaçırmayın

İş fikri olanlar bu fırsatı kaçırmayın

KO-MEK, İŞ-KUR, KOSGEB ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği uygulamalı girişimcilik kursu başlıyor.

Hazır olun bir zam daha geliyor

Hazır olun bir zam daha geliyor

Ver mehteri...

CEPHANELİĞE FİDAN DİKTİLER

CEPHANELİĞE FİDAN DİKTİLER

İzmit Belediyesi ile kısa adı ÇEVKOR olan Çevre Koruma Derneği ortaklaşa olarak fidan diktiler.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET