23 Ekim 2017 Pazartesi 18:24
 
Öncekiler Sonrakiler

AFAD'DAN ŞÜPHELİ PAKET EĞİTİMİ

AFAD'dan şüpheli paket eğitimi
28 Eylül 2017 Perşembe 11:12

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, İlimizdeki kurumların personellerine KOTO’da 3 gün süren “KBRN ve Şüpheli Paket” eğitimi organize etti.

Kocaeli AFAD, kamu kurum ve kuruluşlarının ve İlçe Kaymakamlıkları öncülüğünde de ilçe müdürlüklerinin personellerine KBRN eğitimi verdi. Katılımın yoğun olması dolayısıyla tam gün olmak üzere 3 günde verilen eğitimleri Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünden Kimya Mühendisi Serap Ayaz, İstanbul AFAD İl Müdürlüğünden KBRN uzmanları Sefer Küçük ve Hamzahan Musaoğlu verdi.

İlginin yoğun olduğu eğitimlere Donanma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Kocaeli Müftülüğü, Kocaeli Defterdarlığı, İl Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Belediyeler, TÜBİTAK, İZAYDAŞ, TÜPRAŞ başta olmak üzere 171 kuruluştan 500’e yakın çalışan katıldı.

İlk günkü eğitimde, ilave olarak TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı eki olan KBRN Operasyon Planındaki görevlilerine hizmet grubu eğitimleri de verildi.

Kocaeli Ticaret Odasında gerçekleştirilen ve Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Şube Müdürleri Selim Biçer, Ümit Çiğdem ve Cevat Özdemir’in katılımlarıyla icra edilen eğitimlerde söz alan İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, KBRN tehlikelerine karşı alınacak tedbirleri belirleme, önlem alma ve ilgili kurum/kuruluşları koordine etme göreviyle donatılan AFAD’ın 81 ilde bu eğitimleri organize ettiğini vurguladı.

KBRN farkındalığının arttırılmasına yönelik olarak verilen bu tür eğitimlere en fazla Kocaelilerin ihtiyaç duyduğunu bildiklerini ifade eden Tekoğul, kimyasal tesislerin başkenti mesabesindeki Kocaeli’nde kurumsal ve bireysel farkındalıkların arttırılmasının büyük önem taşıdığını dile getirdi. Tekoğul, eğitime ilginin beklenenin üzerinde olmasından dolayı eğitimi 3 güne yaymak zorunda kaldıklarını da sözlerine ekledi.
Bu haber 518 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sürekli yaz saati uygulaması torba yasada

Sürekli yaz saati uygulaması torba yasada

.

Chp'li Tarhan:Kulüpler borç batağında

Chp'li Tarhan:Kulüpler borç batağında

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Araştırma Önergesi vererek, Futbolun üzerindeki siyasi vesayeti ve özellikle Milli Takımlar Düzeyindeki Başarısızlıkları Meclis Gündemine Taşıdı.

Gebze Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı

Gebze Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze’de projelendirilen Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

SEDAŞ' tan olağanüstü durum hazırlığı

SEDAŞ' tan olağanüstü durum hazırlığı

Düzce ilinin İstilli Köyü Yamalılar Mahallesinde SEDAŞ Olağanüstü durumlara hazırlanmanın provasını yapacak.

Tavukçu Necdet'in acı günü

Tavukçu Necdet'in acı günü

.

AKP'de ilk kez oluyor

AKP'de ilk kez oluyor

Reis'e baş kaldırıılar...

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ