27 Mayıs 2018 Pazar 18:19
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

AFAD 2017 MÜDAHALE VERİLERİNİ AÇIKLADI

AFAD 2017 Müdahale verilerini açıkladı
18 Ocak 2018 Perşembe 11:34

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, 2017 yılındaki müdahalelerin ve müdahale koordinelerinin sayısal verilerini paylaştı.

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü geçtiğimiz yıl yaşanan afet ve acil durum vakalarındaki müdahaleleri ve kurumsal koordine sayılarını açıkladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Kocaeli AFAD Müdahale (AADYM) Müdürü Ümit Çiğdem, toplamda 138 acil durum ihbarı alındığını, bunların 81’ine AFAD olarak direkt müdahale ettiklerini, 57’si için ise başka kurumların müdahalesinin koordine edildiğini söyledi.

Kocaeli AFAD olarak ağırlıklı müdahalelerin KBRN, mahsur kalma ve kayıp vakaları olduğunu ifade eden Çiğdem, 21 mahsur kalma müdahalesi yanında, 19 KBRN, 14 kayıp, 11 yangın, 4 boğulma, 5 göçük, 5 trafik kazası ve 2 su baskınına direkt müdahil olunduğunu ve toplamda 81 müdahalenin yapıldığını vurguladı.

Acil durum müdahale kurumları olarak birlikte organize olma yeteneklerinin her geçen gün arttığını dile getiren Çiğdem, İtfaiye başta olmak üzere, Emniyet, Jandarma, Ambulans, 112 Çağrı Merkezi, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti birimlerine ve gönüllü arama kurtarma sivil toplum kuruluşlarına teşekkürü borç bildiklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 341 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET