17 Aralık 2018 Pazartesi 09:29
 
  • 5,378 TL

  • 6,084 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

AĞAÇ DÜŞMANINA SORUŞTURMA

Ağaç düşmanına soruşturma
14 Aralık 2017 Perşembe 10:00

.

Abdulkadir Karaosmanoğlu isimli şahsın pompalı tüfekle ağaçlara ateş ederek devirme görüntüleri sosyal medya üzerinden yyaınlanınca büyük tepki topladı. Abdulkadir Karaosmanoğlu’nun bu görüntülerinin ardından Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.  Konuyla ilgili Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden paylaşılan ve sonrasında ulusal, yerel ve sosyal medyada haber olan bir video yayınlanmıştır. Paylaşılan videonun içeriğinde, olayın Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü, Yuvacık Orman İşletme Şefliği sorumluluk alanında gerçekleştiği anlaşılmıştır.
Video, içeriği gereği, gerek sivil toplum kuruluşlarınca, gerek vatandaşlarımızca tepkiyle karşılanmıştır. Sebep konu ile ilişkili kamuoyu açıklaması yapılmasının faydalı olacağı düşünülmüştür.
Kurum sorumluluğu gereği bu ve benzeri davranışlara asla sessiz kalmayıp müsamaha göstermediğimizi özellikle ifade etmek isteriz. Vatandaşlarımızın göstermiş olduğu hassasiyet bizleri mutlu etmiş; ormanların korunması ve orman suçlarıyla mücadele hususunda azmimizi arttırmıştır.
Orman İşletme Şefliğimiz tarafından, pompalı tüfekle ateş ederek 1 adet ağacın hayatiyetini kaybetmesine sebep olan şüpheli hakkında Orman Kanunu’nun 14. Maddesi’ne muhalefet suçundan 11.12.2017 tarihinde tutanak düzenlenip, Cumhuriyet Savcılığı’na tevdi edilmiştir.
   Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü

Bu haber 1210 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ