21 Mart 2019 Perşembe 19:35
 
Öncekiler Sonrakiler

AĞRI'DAN GELEN 25.GRUP UĞURLANDI

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı
20 Mart 2018 Salı 16:39

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

İller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli eşinin himayelerinde İçişleri Bakanlığınca yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrı’dan  gelen 25. grup ile birlikte 1226  öğrencimizi ilimizde ağırladık. 
 
Ağrı Merkez İpekyolu Ortaokulundan öğretmenler Tuğba Nur Karataş ve Sibel Kal  refakatlerinde 16 Mart 2018 tarihinde  ilimize gelen misafir öğrencilerimiz, ilk olarak Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaretlerinin ardından   Valilik ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde;  17 Mart 2018 Cumartesi günü, Gölcük’ten vapurla İzmit’e geçerek, Brisa Fabrikasını, Darıca’da Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park’ı gezdikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek, konaklayacakları otele  döndüler.
 
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Anma Programında Vali Aksoy Bağçeşme Şehitliğinde bir araya gelen misafir öğrencilerimiz daha sonra  Orhan Camii, TCG Gayret Gemi Müzesini, Hızır Reis Denizaltı Müzesini, Seka Kağıt Müzesini ve Bilim Merkezini gezdiler. Grup, 19 Mart 2018 Pazartesi günü güzel anılarla ilimizden ayrıldılar.

Bu haber 436 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ