21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:46
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

AĞRI'DAN GELEN 27.GRUP VALİ AKSOY'U ZİYARET ETTİ

Ağrı'dan gelen 27.Grup Vali Aksoy'u ziyaret etti
26 Mart 2018 Pazartesi 20:13

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 27 Grup misafir öğrencilerimiz Vali

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından  ve kötü alışkanlıklardan uzak  tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak  değerlerin paylaşılması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli eşinin himayelerinde İçişleri Bakanlığınca yürütülen  “Biz Anadoluyuz”  projesi kapsamında; Ağrı ili Patnos ilçesinden öğretmenler Sevilay Umdu ve Tuğba Karancı  refakatlerinde 23.03.2018 tarihinde  ilimize gelen 27. grup 49  misafir öğrencimiz 3 günlük gezilerinin ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’u ziyaret ettiler.
 
Ziyarete, Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda misafir öğrencileri kabul eden Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, öğretmenler Sevilay Umdu ve Tuğba Karancı ile 49 misafir öğrencimiz  katıldı.
 
Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “ Ağrı ilinden bugüne kadar 1320 öğrencimiz Kocaeli’ne geldi. Yarın yine başka grup arkadaşlarınız Kocaeli’ne gelecek ve bölgemizde sizler gibi incelemelerde bulunacaklar. Ülkemizin her bir tarafı ayrı bir güzelliklere sahip. Ağrı ilimizde Türkiye’nin önemli illerinden birisidir. Ağrı; doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri olan bir ildir. Kocaeli’de yine aynı şekilde Türkiye’nin önemli illerinde birisidir. Kocaeli, Türkiye ekonomisine çok katkılar sunan bir kent, sanayileşmede önemli mesafeleri almış olan illerin başında geliyor. Buradaki ziyaretlerinizde birçok yeri görme fırsatınız oldu. Umarım güzel duygularla buradan ayrılırsınız.”  dedi.
 
Vali Hüseyin Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Vali Aksoy'a  ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.
 
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, misafir öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.
 
Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde; 24 Mart 2018 Cumartesi günü, Gölcük’ten vapurla İzmit’e geçerek Goodyear Fabrikası, Darıca’da Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park’ı gezdikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek  konaklayacakları otele döndüler.

Grup, 25 Mart 2018 Pazar günü ise Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camii ziyaretinin ardından TCG Gayret Gemi Müzesini, Hızır Reis Denizaltı Müzesini, Seka Kağıt Müzesini ve Bilim Merkezini gezdikten sonra konaklayacakları otele dönen misafir öğrencilerimiz, bu gün  Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaretlerinin ardından  memleketleri Ağrı’ya uğurlandılar.

Bu haber 463 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mağdurlar dikkat

Mağdurlar dikkat

Mahkeme kararına gerek yok

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köy ziyaretlerine devam ediliyor. Şimdiye kadar İzmit’in bütün köylerini 4-5 defa ziyaret eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ve Veteriner hekim Gökhan Kılıç, Durhasan, Süverler, Çağırgan, Bulduk, Hasancıklar, Ortaburun ve Süleymaniye köylerini de ziyaret etti.

Köy Müzesi'nde sona gelindi

Köy Müzesi'nde sona gelindi

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi köyünde yaptırılmakta olan köy müzesi ve konak inşaatında sona yaklaşıldığı kaydedildi.

Araba klimasına dikkat

Araba klimasına dikkat

gerçekten tehlikeli

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler Nano Teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ