• 5,357 TL

  • 6,102 TL

  • 223,59 TL

  • 96.817

Öncekiler Sonrakiler

AK PARTİ'NİN 'ŞEVKİ' KALMADI

Ak Parti'nin 'ŞEVKİ' kalmadı
01 Şubat 2018 Perşembe 15:17

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik parti binasında gerçekleştirdiği haftalık basın toplantıs'ında Ak parti'nin ŞEVKİ' kalmadı dedi.

Çelik açıklaması'nda şu ifadelere yer verdi;

"Bugün Türkiye'nin tek gündemi yok. Bugün tarımdaki savaş, Afrin'deki savaştan çok daha büyüktür. İlaç sanayiindeki savaş çok daha büyüktür. Bugün Afrin'deki şehit sayısı Allah çoğaltmasın 20'dir. Savaşlarda ölen şehit askerlerimize bakın. 40-50 yılda 5 bini geçmez. Kanserden her sene 5 binin üzerinde insan kaybediyoruz. Niçin? Kanser çünkü sermaye için bir gelir kaynağıdır. Onun için önlemiyorlar kanseri. Niçin kanser İsrail'de yok gibidir? Yani oradaki doktor doktor da bizeki doktor doktor değil mi? Ama biz ilaçların kobayıyız... Eskiden fareler kullanılırdı. Fareler Müslümanlar sayesinde özgür oldular. Artık ilaçları fareler üzerinde denemiyorlar, Müslümanlar üzerinde deneniyor.

Bizim çok sorunumuz var, çok gündemimiz var. Biz ilaç sanayi ile savaşımızda henüz galip gelmedik. Buradan Sağlık Bakanını uyarıyorum. Hastanelerimiz SOS veriyor. 10 yıl önceki hastanelerdeki disiplini mumla arar hale geldik bugün. Tebdili kıyafet olarak bir gezsin, öyle törenle değil. 8 ay sonraya gün veriliyor. 3 sene sonraya gün alan hasta var. İlla özel hastanelere hastalarımız pazarlanmak isteniyor bu ülkede. Cumhurbaşkanımız bıçak parası yoktur diyor, bıçak parası olmayan yer yok hastanelerde. Ameliyat yapacak paran yoksa ameliyat olamıyorsun... İktidar sabote ediliyor. FETÖ'cüler yapıyordu onlar gitti başkacılar var...
İlaç sanayii bayram yapıyor Türkiye'de. Bir hap almışsın, o hapın yan tesirinden başka hastalık başlıyor. Yeniden milli ilaç sanayiine dönmemiz lazım. Yeniden organik tarıma dönmemiz lazım. Hala benim köylüm hibrit tohumunu ekmeye mecbur bu ülkede. Tarım Bakanından bunu bekliyoruz. Bizim gündemimiz çok. Afrin savaşı bu savaşların yanında devede kulak... Bunlar artık konuşulmalı. Bizim savaşımız tarım sahasında, ziraat sahasında. Hala ot, saman yurtdışından geliyor.
TRT hala pazar günleri kovboy filmi seyrettirmeye devam ediyor bu ülkede! Mazlum kızılderili katil gösteriliyor, hain kovboy kahraman gösteriliyor. Beyinlere saldırı var! Hele internet oyunları, çocuğu öldürüyor ya! İntihar ettiriyor... Şizofren nesil artıyor. Esrar, eroin içen, bonzai kullanan...

TOKİ... Sevdiğim bir arkadaşım var başında ama adamın yapacağı bir şey yok... Arsalarını zorla aldın elinden, hiç sormadan imara açtın, hiç sormadan bina yaptın ve adam bunu müteahhite verse yüzde 60'la 10-15 daire sahibi olacak. Sen 3 daire veriyorsun ve 20 senede kira öder gibi takside bağlıyorsun adamı. Bunları reise intikal ettirmek için söylüyorum. Ne hakkımız var ya. Mülkiyet bir hak yav. Vatandaşın mülkiyet hakkını kim alabilir İslam hukukuna göre. Adamın tarlasını elinden alıyor TOKİ, bir de adamı 20 yıl takside bağlıyor. Adalet ve Kalkınma iktidarında bu zulüm olabilir mi ya! Bir kanun yapıyor TOKİ'ye istediği gibi alma yapma yetkisi veriyor. Yapamazsın! Avrupa kanununa göre yaparsın, Allah kanununa göre yapamazsın. Hesabını vereceksin Mahkeme-i Kübra'da. O insanların nasıl ağladığına ben şahidim. Bu mazlumların ahı bizi yakar! Başımız beladan belaya kurtulmaz.


Değerli Arkadaşlar;
Yukarıda yaptığım ve altına imzamı attığım açıklamaların hiçbirisi bana ait değil. 15 yıllık iktidarla beraber, eğitimdeki, sağlıktaki, tarımdaki ve imar politikalarındaki felaketi gözler önüne seren bu açıklamalar; Ak Partinin manevi şahsiyetlerinden Şevki Yılmaz’a ait. İktidardaki yetkililer “Bizi dinlemiyorlar, bari çok değer verdikleri hocalarını dinlesinler.” diye burada iktibasta bulundum. Yalnız bir husus dikkatimden kaçmadı Şevki Bey’in ifade ettiği sorunların tamamını Saadet Partisi olarak defaatle dillendirdik. Demek ki Şevki Bey bizi çok yakından takip ediyor. Dile getirdiğimiz bu hususların kamuoyunda karşılık bulduğunu görmek bizi sevindirdi.
Bir de Şevki Bey bu açıklamaları yerel siyasetin etkisi ile mi yapıyor; yoksa gerçekleri gördüğü için mi? Bunu seçim zamanı hep birlikte göreceğiz. Hakikati dillendirmek yetmez. Hakikatin gereği ne ise, onu yerine getirmek gerekir.
Basın açıklamalarımızın etkisini göstermeye başladığı artık net bir şekilde görüyoruz. İktidarın en etkili isimleri bile bizim açıklamalarımızdan etkilenerek konuşmaya başlıyor... Lakin şunu ifade etmeliyim ki; onlar bu konuşmalarla kurtulacaklarını zannediyorlarsa büyük bir yanılgıya düşüyorlar. Anahtarı er ya da geç gerçek sahibine teslim etmekten başka çıkar yolun olmadığını idrak etmelidirler.
Şevki Bey bu konuşmayı yaparken Reis’e sesini duyurmak istediğini ifade ediyor. Kendisine bir tavsiyede bulunuyorum: Boşuna Reis’ten medet bekleme. Onun yapabilecek bir şeyi olsaydı mesele bu raddeye gelmeden, işler çığırından çıkmadan müdahalede bulunurdu. Ama öyle olmadı...
Öyle zannediyorum ki bu açıklamalar Ak Parti içerisinde büyük bir deprem etkisi oluşturmuştur. İktidarın “Şevki” kırılmıştır. “Şevki” Bozulan İktidar yetkililerinden, hocalarının bu ifadelerine cevap niteliğinde bir açıklama bekliyoruz. Bu açıklama kendi camiaları için de bir mecburiyet arz etmektedir. Heyecanı tükenen, “Şevki” kırılarak büyük bir deprem yaşayan iktidarın akıbetini hep birlikte göreceğiz. Şimdi Şemsettin Bey’e düşen; bir “fikri” varsa pirincin taşını ayıklamaktır.
İktidar bugüne kadar pazarlık usulü ile memleketi yönetti. İktidarlarını kaybetmiş ve topluma verecek sözü kalmamış köhne yapıları birbirine yaslayarak ayakta tutamazsınız. Simdi de rakamsal olarak bu pazarlıkta payı olduğunu iddia edenler şantaj usulü ile hisse alma evresine geçmişlerdir. Birbirine güveni olmayan bu siyasi mevta, kendi acziyetine bakmadan hala milletin geleceğine ipotek koymaya çalışmaktadır. Millet kendisine nizam verecek hakiki bir saadetin peşindedir. İyi ki Saadet var"...

Bu haber 398 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ