14 Kasım 2018 Çarşamba 19:27
 
  • 5,462 TL

  • 6,185 TL

  • 211,28 TL

  • 93.287

Öncekiler Sonrakiler

AK PARTİ BU YIL DA NEZAKETİNİ BOZMADI

AK Parti bu yıl da nezaketini bozmadı
02 Mayıs 2018 Çarşamba 17:04

.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları kapsamında Sivil Toplum Kuruluşları(STK)’nı ziyaret ederek, bayramlarını kutlayan AK Parti Kocaeli İl Başkan vekili Abdullah Eryarsoy, İl Başkan Yardımcısı Orhan Barış,  Zehra Bozkurt, Muharrem Top ve il yöneticileri, sendika temsilcileriyle bir araya geldi. 
Hak-İş, Türk-İş, DİSK ve Memur-Sen’i ziyaret eden AK Parti Heyeti’nin gerçekleştirdiği ziyarette hazır bulunan Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı Arif Çolak, Öz-İş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Ramazan Çetin, Öz Sağlık-İş Sendikası Teşkilatlanma Uzmanı Sedat Balkan, Türk-İş Kocaeli İl Temsilcisi Yakup Yıldız ve sendika yöneticileri, kutlama ziyaretine gelen AK Parti Heyeti’ne teşekkür etti. 

“Bundan sonra haklarımızı daha güzel savunacağız”
Ziyarette kısa bir konuşma yapan Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, işçilerin çalışma yaşamında önemli değişikliklerin yapıldığını hatırlatarak, “Taşeronların kadroya alınması önemli adımlar atıldı ancak eksiklikler var. Kamuda çalışan 1 milyon işçi kadroya alındı. Taşeron firmalar aradan kalktı. İnşallah bundan sonra daha güzel bir şekilde arkadaşlarımızın hakkını savunacak duruma geleceğiz. Alanlarda vergide adaletsizlik, refahın tabana yayılması taleplerimiz devam ediyor. Ayrıca Hak-İş olarak 1 Mayıs’ı Adana’da kutladık.  Biz de Memur-Sen’in İzmit’te düzenlediği mitinglere katıldık” dedi. 

“Yaşanılan sorunları sahalarda dile getirdik”
Türk-İş Kocaeli İl Temsilcisi Yakup Yıldız ise, “Biz dün alanlardaydık. Çalışan kesimin küresel, ülkesel ve bölgesel bazda yaşadığı sorunları dile getirdik. Dün ülkemizde bayram havasında bir 1 Mayıs kutlaması yaşandı. Emek kesiminin vatanına, milletine karşı sorumluluğu bir kez daha sahada sergilendi. Emek kesimi, sıkıntılı, zor şartlarda hayatına devam eden, yasal düzenleme eksikliğinden kaynaklı zor süreçleri yaşayan bir kesim. Alın teri ile kazandığı para cebine girmeden vergisi kesilen namuslu kesimin sorunlarının çözülmesini de iktidar partimizden bekliyoruz” açıklamasında bulundu. 

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyetini ifade eden sendika yöneticileri, aynı nezaketi diğer partilerden de beklediklerini ifade etti. 

Bu haber 383 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU Genel Kurulu Yarın

İSU Genel Kurulu Yarın

İSU Genel Müdürlüğü 2018 yılı ikinci Olağan Kongresi yarın yapılıyor.

Abdullah Karacan dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Karacan dualarla son yolculuğuna uğurlandı

.

Kuruçeşme karakolu tekrar açılıyor

Kuruçeşme karakolu tekrar açılıyor

.

Gazi sayılmayanların sorunları bütçe toplantısında

Gazi sayılmayanların sorunları bütçe toplantısında

.

KOTO İhracat Destek Ofisi açıldı

KOTO İhracat Destek Ofisi açıldı

Kocaeli Ticaret Odası’nın da aralarında bulunduğu Türkiye’de 16 ilde, 25 Odada kurulan ‘İhracat Destek Ofisi’ TOBB’da düzenlenen törenle tanıtıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET