22 Nisan 2019 Pazartesi 08:13
 
Öncekiler Sonrakiler

AKBAŞ, BU AYRIM SÖZ KONUSU BİLE OLMAZ!

Akbaş, Bu ayrım söz konusu bile olmaz!
03 Aralık 2018 Pazartesi 15:42

AK Parti İzmit İlçe Başkan vekili Rıfat Akbaş, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesajı yayınladı.

Yayınladığı mesajda Akbaş; ”Engelli kardeşlerimize Cenabı Hakk’ın verdiği ehemmiyetin önemini biliyoruz ”dedi

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Ülkemizdeki ve bütün dünyadaki kardeşlerimizin bu gününü tebrik ediyorum, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Engelleri aşmak bir inanç meselesidir. Başarının anahtarı öncelikle inanmaktır. Başarılarıyla bizleri gururlandıran, azim ve kararlılıklarıyla hepimize ilham kaynağı olan engelli kardeşlerimiz buna en güzel örnektir. Engelli kardeşlerimize Cenabı Hakk’ın verdiği ehemmiyetin önemini biliyoruz. Toplum olarak bu vatandaşlarımıza hiçbir şekilde engelli-engelsiz diye ayrım yapmamız söz konusu olamaz. Çünkü biz yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü, hepimiz Cenabı Hakk’ın birer kuluyuz. İşte biz de bu alanda inanç ve medeniyet tarihimizden aldığımız ilhamları çağımızın çözüm yönetimleriyle birleştirdik.


ENGELLİLER KANUNUNU BİZ ÇIKARTTIK
Engellilerin yüzünü güldürecek birçok işler yaptık. Gerçekleştirilen reformlarla büyük mesafeler aldık, sosyal politikalarımızın eksenine insanı yerleştirdik ve insanın memnuniyetini esas aldık. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin, insanı yaşat ki devlet yaşasın prensibini asla unutmadık, göz ardı etmedik.Engelli vatandaşlara hizmette yönetim zafiyetini ortadan kaldırdık. Yerel yönetimlerimiz adeta bir zihniyet devrimi yaşadı ve güzel hizmetlere imza attılar.Yasal düzenlemelerde ise işe ilk olarak kanunlarımızdaki aşağılayıcı ifadeleri çıkararak başladık, “çürük, sakat, özürlü” gibi ifadeleri metinlerin dışına attık.2005’te Türkiye’de ilk defa Engelliler Kanununu biz çıkarttık. Engelli kardeşlerimize ayrıcalığı bir insan hakkı olarak anayasal güvenceye aldık. Tabi bütün bunlar oldu, yapıldı, yapılıyor, yeterli değil daha fazlasını yapmak için her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. Sağlıktan eğitime, sosyal hayattan ulaşıma, iletişime kadar her alanda sizin için çok daha fazlasını yapacağız, çok daha güzel hizmetlere imza atacağız, hayatın her alanında yanınızda olmaya devam edeceğiz.

TANINAN HAKLAR BİR BAĞIŞ, BİR İYİLİK DEĞİL, HAKLIDIR

Engelli haklarını, hukukuyla, eğitimiyle ve istihdamıyla bir bütün olarak ele almak gerekir. Engelli vatandaşlarımıza tanınan haklar bir bağış, bir iyilik değil, onların insan olmalarından kaynaklanan doğal haklarıdır. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların en önemli sorumluluklarındandır. Bu anlamlı günde tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, ömür boyu mutlu bir yaşam dilerim

Bu haber 457 defa okundu

DİĞER HABERLER

“ASIL HEDEF, KARDEŞ KAVGASIDIR. AMAN DİKKAT!...”

“ASIL HEDEF, KARDEŞ KAVGASIDIR. AMAN DİKKAT!...”

Avukatlar artık “Ödemezsen evine haciz gelecek” diyemeyecek

Avukatlar artık “Ödemezsen evine haciz gelecek” diyemeyecek

Yargıtay noktayı koydu

Dünya Çocukları Bilim Merkezi’ni gezdi

 Dünya Çocukları Bilim Merkezi’ni gezdi

Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Çocuk Festivali için misafir ettiği ve farklı coğrafyalarından Kocaeli’ne gelen Dünya Çocukları, Kocaeli Bilim Merkezi’ni gezdi.

Zorlu maratonu Felix Grossschartner kazandı

Zorlu maratonu Felix Grossschartner kazandı

Kartepe'de zorlu mücadele

Acı haber 4 şehit

Acı haber 4 şehit

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ