20 Haziran 2019 Perşembe 07:33
 
Öncekiler Sonrakiler

AKÇARAY’DA YOLCU SAYISI 7 MİLYONU BULDU

Akçaray’da yolcu sayısı 7 milyonu buldu
01 Haziran 2018 Cuma 12:21

Büyükşehir’in hizmete sunduğu Akçaray, 10 ayda 7 milyon yolcu taşıdı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan, UlaşımPark A.Ş. tarafından işletilen Akçaray her geçen gün daha çok ilgi görüyor. İzmit’i doğu-batı eksenli kat etmesiyle kısa sürelerde konforlu ulaşım sağlayan Akçaray, vatandaştan gördüğü talep neticesinde kendi yolucu taşıma sayısı rekorunu kırdı. Akçaray hizmete girdiği 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren 10 ayda 7 milyon yolcu sayısına ulaşarak kendi rekorunu da kırmış oldu.

 

VATANDAŞLARIN TERCİHİ OLDU

Ayda 7 bin 650 sefer gerçekleştirilen Akçaray’da bugüne kadar toplam 7 milyon kişi ulaşım sağladı. Sefer aralıklarının 7 dakikada bir olması vatandaşların ulaşımda Akçaray’ı tercih etmelerini sağlıyor. Günlük sefer sayısı 269 olan Akçaray, 7 dakikada bir kalkış yapıyor. Hızlı, ekonomik ve konforlu olmasından dolayı tercih edilen Akçaray’da bir günde en çok taşınan yolcu sayısı 36 bin olarak kaydedildi.

 

AYDA 7 BİN 650 SEFER

Kocaelililerin çok sevdiği Akçaray, 7 dakikada bir durağa geliyor. Akçaray, en yoğun olan saatlerde ise 6 dakikada bir vatandaşlara hizmet veriyor. Akçaray tramvay hattında ayda 7 bin 650 sefer yapılıyor. Mayıs ayında 774 bin yolcu taşındı. Seferler yoğun saatlerde 10 araç ile sürdürülüyor. Seferlerin 7 dakika da bir olması ile vatandaşlar duraklarda çok beklemeden gidecekleri yere konforlu bir şekilde ulaşım sağlıyor.

 
Bu haber 268 defa okundu

Demiryolu noye kapalu

Cenk
02 Haziran 2018 Cumartesi 06:45

Akcaray guzel. Peki kurucesme, kirkiktevler, dilovasi, tavsancil tren istasyonlari niye kapali? Tren niye adapazai yerine mithatpasa, haydarpasa yerine pendige kadar gidiyor?Tren sefer sayisi niye eskisi gibi gunde 24 degil de 8.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ