27 Mayıs 2018 Pazar 16:54
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

AKŞENER 'İZMİT NASIL BİR ŞEHİR BİLİNMİYOR'

Akşener 'İzmit nasıl bir şehir bilinmiyor'
03 Şubat 2018 Cumartesi 13:40

.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral akşener bugün ilimize geldi. Kuruçeşme gişelerinde partililer tarafından karşılanan Akşener, ilk olarak şehir esnaflarını ziyaret etti, ardından da  vatandaşlara hitap etti.


haber Vildan KekeçPerşembe pazarı alanında düzenlenen mitingte ilk olarak İl Başkanı Serdar Kaman konuşma yaptı.  Kaman, “Bu insanlar pastadan pay almaya değil gönüle gönül koymaya geldiler. İl ve ilçe binamızı koşa bir süre içerisinde kullanılabilir hale getirdik. Buranın ışığı hiç sönmeyecek. Burası iyiliğin Merkezi olacak. Biz en az 6 belediye başkanı çıkacağız size söz veriyoruz. Gençlerimizin tüm gece uğraşarak astığı pankartlar belediye tarafından söküldü. Biz bundan sonra yılmayacağız. Kanımızın son damlasına kadar çalışacağız, çalışacağız ve çalışacağız. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” dedi.

 

Kaman'ın ardından kürsüye çıkan Meral Akşener yaptığı konuşmada;


İYİ Parti’nin il binasının açılışı için İzmit'e gelen Meral Akşener parti binası önünde gerçekleştirdiği mitingde “Şehrime geldiğimin duyuru afişlerini indirdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yaptığı büyük bir terbiyesizlik ve saygısızlıktır” ifadelerini kullandı

 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il binasının açılışı öncesinde vatandaşlara seslendi. Akşener kürsüye Kocaelispor atkısı ile birlikte çıkarak “Yıllar evvel derdim ki Kocaeli'nin suyu lezizdi. Siyasetin ilk basamağına burada başlamaktan her yaramı burada sarıp sarmalamadan o kadar onur duyuyorum ki sizlere teşekkür ediyorum. İzmit siyasetin zarifliği, letafeti ve nezaketi ile Leyla Atakan’ların, Turan Güneş’in yetiştiği ve bu insanların nezaketi, kibarlığı miras bıraktığı bir yer” dedi.

AFİŞLERİ İNDİRDİLER

Pankartın indirilmesi ile ilgili sert ifadeler kullanılan Akşener, “Şehrime geldiğimin duyuru afişlerini indirdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yaptığı büyük bir nezaketsizlik, saygısızlıktır. Pankartlarımın indirilmesi ile İzmit’in ve Türkiye’nin nasıl değiştiğini hangi terbiyesiz yönetim ile yönetildiğinin göstergesidir. Terbiyesizliklere terbiyesizlikle cevap vermeyeceğiz. Birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var. Din dersi hocasına din dersi verecek niyetim yok.  Bana abla lakabını İzmitliler taktı. İzmit’in Meral ablasından Türkiye’nin Meral ablası oldum” diye konuştu.

 

İŞSİZLİK ARTTI

Kocaeli’nin eskiden tarım şehri olduğunu söyleyen Akşener, “Neler değişti. Nasıl bir yönetici tavrı ile karşı karşıyayız. Bu arkadaşların aldatılmasının bedelini bu millet ödüyor. Benim zamanımda tütün ekilirdi. İzmit bir tarım şehri idi. O yıllardan sonra İzmit sanayi ve tarım şehri oldu. Hangi şehirdir bilinmez. 16 yıldır sanayi şehri midir, tarım şehri midir bilinmiyor. 16 yıldır Kocaeli’ne gelen hizmet belli değil. Her bir 100 TL’nin 4 lirasına kadar düştü. Fabrika açma sayısı düştü. Yıllardır yurt barınma ihtiyacı hala devam ediyor. Yurt açmazsanız FETÖ’cülerin, METÖ’cülerin evlerine mecbur bırakırsınız. Bu iktidar ekonomide bir tercih yaptı. Kalkınmayı inşaat üzerinden yapmaya çalıştı. İnşaat sektörü güçlüdür. Sadece böyle bir model koyarsanız, rant ekonomisi girer. Kocaeli’de fabrika yapmak yerine İstanbul’da inşaat yapmak ister” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1544 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

Merkezde Güvenlik Tedbirleri Alındı

Merkezde Güvenlik Tedbirleri Alındı

Yahyakaptan Mahallesi’nin enerjisi toplu yapı yönetim talebi üzerine kesildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET