17 Ekim 2018 Çarşamba 03:01
 
  • 5,691 TL

  • 6,592 TL

  • 228,25 TL

  • 98.466

Öncekiler Sonrakiler

AKŞENER 'İZMİT NASIL BİR ŞEHİR BİLİNMİYOR'

Akşener 'İzmit nasıl bir şehir bilinmiyor'
03 Şubat 2018 Cumartesi 13:40

.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral akşener bugün ilimize geldi. Kuruçeşme gişelerinde partililer tarafından karşılanan Akşener, ilk olarak şehir esnaflarını ziyaret etti, ardından da  vatandaşlara hitap etti.


haber Vildan KekeçPerşembe pazarı alanında düzenlenen mitingte ilk olarak İl Başkanı Serdar Kaman konuşma yaptı.  Kaman, “Bu insanlar pastadan pay almaya değil gönüle gönül koymaya geldiler. İl ve ilçe binamızı koşa bir süre içerisinde kullanılabilir hale getirdik. Buranın ışığı hiç sönmeyecek. Burası iyiliğin Merkezi olacak. Biz en az 6 belediye başkanı çıkacağız size söz veriyoruz. Gençlerimizin tüm gece uğraşarak astığı pankartlar belediye tarafından söküldü. Biz bundan sonra yılmayacağız. Kanımızın son damlasına kadar çalışacağız, çalışacağız ve çalışacağız. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” dedi.

 

Kaman'ın ardından kürsüye çıkan Meral Akşener yaptığı konuşmada;


İYİ Parti’nin il binasının açılışı için İzmit'e gelen Meral Akşener parti binası önünde gerçekleştirdiği mitingde “Şehrime geldiğimin duyuru afişlerini indirdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yaptığı büyük bir terbiyesizlik ve saygısızlıktır” ifadelerini kullandı

 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il binasının açılışı öncesinde vatandaşlara seslendi. Akşener kürsüye Kocaelispor atkısı ile birlikte çıkarak “Yıllar evvel derdim ki Kocaeli'nin suyu lezizdi. Siyasetin ilk basamağına burada başlamaktan her yaramı burada sarıp sarmalamadan o kadar onur duyuyorum ki sizlere teşekkür ediyorum. İzmit siyasetin zarifliği, letafeti ve nezaketi ile Leyla Atakan’ların, Turan Güneş’in yetiştiği ve bu insanların nezaketi, kibarlığı miras bıraktığı bir yer” dedi.

AFİŞLERİ İNDİRDİLER

Pankartın indirilmesi ile ilgili sert ifadeler kullanılan Akşener, “Şehrime geldiğimin duyuru afişlerini indirdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yaptığı büyük bir nezaketsizlik, saygısızlıktır. Pankartlarımın indirilmesi ile İzmit’in ve Türkiye’nin nasıl değiştiğini hangi terbiyesiz yönetim ile yönetildiğinin göstergesidir. Terbiyesizliklere terbiyesizlikle cevap vermeyeceğiz. Birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var. Din dersi hocasına din dersi verecek niyetim yok.  Bana abla lakabını İzmitliler taktı. İzmit’in Meral ablasından Türkiye’nin Meral ablası oldum” diye konuştu.

 

İŞSİZLİK ARTTI

Kocaeli’nin eskiden tarım şehri olduğunu söyleyen Akşener, “Neler değişti. Nasıl bir yönetici tavrı ile karşı karşıyayız. Bu arkadaşların aldatılmasının bedelini bu millet ödüyor. Benim zamanımda tütün ekilirdi. İzmit bir tarım şehri idi. O yıllardan sonra İzmit sanayi ve tarım şehri oldu. Hangi şehirdir bilinmez. 16 yıldır sanayi şehri midir, tarım şehri midir bilinmiyor. 16 yıldır Kocaeli’ne gelen hizmet belli değil. Her bir 100 TL’nin 4 lirasına kadar düştü. Fabrika açma sayısı düştü. Yıllardır yurt barınma ihtiyacı hala devam ediyor. Yurt açmazsanız FETÖ’cülerin, METÖ’cülerin evlerine mecbur bırakırsınız. Bu iktidar ekonomide bir tercih yaptı. Kalkınmayı inşaat üzerinden yapmaya çalıştı. İnşaat sektörü güçlüdür. Sadece böyle bir model koyarsanız, rant ekonomisi girer. Kocaeli’de fabrika yapmak yerine İstanbul’da inşaat yapmak ister” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1584 defa okundu

DİĞER HABERLER

İlkay öğretmen vefat etti

İlkay öğretmen vefat etti

.

Pazar alışverişinden dönüyordu

Pazar alışverişinden dönüyordu

.

Çayırova Saadet soruyor

Çayırova Saadet soruyor

Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatı Eylül ayı ilçe divan programında bir araya geldi.

İslam ve Bilim GTÜ’de konuşuldu

İslam ve Bilim GTÜ’de konuşuldu

.

BİLKAR eğitsel söyleşileri tasarım ile sürdü

BİLKAR eğitsel söyleşileri tasarım ile sürdü

.

Ak kadın İzmit'ten Down Kafe'ye ziyaret

Ak kadın İzmit'ten Down Kafe'ye ziyaret

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İzmit Belediyesi Down Kafe’yi ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET