15 Ağustos 2018 Çarşamba 06:13
 
  • 6,415 TL

  • 7,282 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

AKŞENER 'İZMİT NASIL BİR ŞEHİR BİLİNMİYOR'

Akşener 'İzmit nasıl bir şehir bilinmiyor'
03 Şubat 2018 Cumartesi 13:40

.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral akşener bugün ilimize geldi. Kuruçeşme gişelerinde partililer tarafından karşılanan Akşener, ilk olarak şehir esnaflarını ziyaret etti, ardından da  vatandaşlara hitap etti.


haber Vildan Kekeç



Perşembe pazarı alanında düzenlenen mitingte ilk olarak İl Başkanı Serdar Kaman konuşma yaptı.  Kaman, “Bu insanlar pastadan pay almaya değil gönüle gönül koymaya geldiler. İl ve ilçe binamızı koşa bir süre içerisinde kullanılabilir hale getirdik. Buranın ışığı hiç sönmeyecek. Burası iyiliğin Merkezi olacak. Biz en az 6 belediye başkanı çıkacağız size söz veriyoruz. Gençlerimizin tüm gece uğraşarak astığı pankartlar belediye tarafından söküldü. Biz bundan sonra yılmayacağız. Kanımızın son damlasına kadar çalışacağız, çalışacağız ve çalışacağız. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” dedi.

 

Kaman'ın ardından kürsüye çıkan Meral Akşener yaptığı konuşmada;


İYİ Parti’nin il binasının açılışı için İzmit'e gelen Meral Akşener parti binası önünde gerçekleştirdiği mitingde “Şehrime geldiğimin duyuru afişlerini indirdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yaptığı büyük bir terbiyesizlik ve saygısızlıktır” ifadelerini kullandı

 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il binasının açılışı öncesinde vatandaşlara seslendi. Akşener kürsüye Kocaelispor atkısı ile birlikte çıkarak “Yıllar evvel derdim ki Kocaeli'nin suyu lezizdi. Siyasetin ilk basamağına burada başlamaktan her yaramı burada sarıp sarmalamadan o kadar onur duyuyorum ki sizlere teşekkür ediyorum. İzmit siyasetin zarifliği, letafeti ve nezaketi ile Leyla Atakan’ların, Turan Güneş’in yetiştiği ve bu insanların nezaketi, kibarlığı miras bıraktığı bir yer” dedi.

AFİŞLERİ İNDİRDİLER

Pankartın indirilmesi ile ilgili sert ifadeler kullanılan Akşener, “Şehrime geldiğimin duyuru afişlerini indirdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yaptığı büyük bir nezaketsizlik, saygısızlıktır. Pankartlarımın indirilmesi ile İzmit’in ve Türkiye’nin nasıl değiştiğini hangi terbiyesiz yönetim ile yönetildiğinin göstergesidir. Terbiyesizliklere terbiyesizlikle cevap vermeyeceğiz. Birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var. Din dersi hocasına din dersi verecek niyetim yok.  Bana abla lakabını İzmitliler taktı. İzmit’in Meral ablasından Türkiye’nin Meral ablası oldum” diye konuştu.

 

İŞSİZLİK ARTTI

Kocaeli’nin eskiden tarım şehri olduğunu söyleyen Akşener, “Neler değişti. Nasıl bir yönetici tavrı ile karşı karşıyayız. Bu arkadaşların aldatılmasının bedelini bu millet ödüyor. Benim zamanımda tütün ekilirdi. İzmit bir tarım şehri idi. O yıllardan sonra İzmit sanayi ve tarım şehri oldu. Hangi şehirdir bilinmez. 16 yıldır sanayi şehri midir, tarım şehri midir bilinmiyor. 16 yıldır Kocaeli’ne gelen hizmet belli değil. Her bir 100 TL’nin 4 lirasına kadar düştü. Fabrika açma sayısı düştü. Yıllardır yurt barınma ihtiyacı hala devam ediyor. Yurt açmazsanız FETÖ’cülerin, METÖ’cülerin evlerine mecbur bırakırsınız. Bu iktidar ekonomide bir tercih yaptı. Kalkınmayı inşaat üzerinden yapmaya çalıştı. İnşaat sektörü güçlüdür. Sadece böyle bir model koyarsanız, rant ekonomisi girer. Kocaeli’de fabrika yapmak yerine İstanbul’da inşaat yapmak ister” şeklinde konuştu.

 





Bu haber 1568 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ