20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:41
 
Öncekiler Sonrakiler

AKŞENER HAKKINDA GİZLİ FETÖ SORUŞTURMASI

Akşener hakkında gizli FETÖ soruşturması
28 Haziran 2019 Cuma 20:08

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Meral Akşener hakkında 3 senedir süren FETÖ soruşturması yürütüldüğü belirtildi. Savcılığın mayıs ayında bu soruşturmaya yönelik gizlilik kararı aldırdığı söylendi.

Meral Akşener'in avukatı Hasan Seymen konuyla ilgili, Akşener hakkında 2016 senesinde FETÖ soruşturması başlatıldığını ancak bu süreçte herhangi somut delil olmadığı gibi Akşener'in ifadesinin de alınmadığını söyledi. Avukat Seymen, soruşturmanın 31 Mart seçimleri ardından tekrar canlandırıldığını söyledi.

Savcılığa yardımcı olacağız açıklaması

Seymen, FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması ve atılan FETÖ iftirasının ortaya çıkması için İyi Parti grubu tarafından Meclis'e verilen araştırma önergesinin AKP ile MHP'nin oylarıyla reddedildiğini hatırlattı ve şunları söyledi:

Soruşturmanın hukuk çerçevesinde sürdürülmesi ve sağlıklı olarak sonuçlandırılması için elimizden geleni yapacağız. Savcılık makamının ihtiyaç duyduğu tüm delilleri teslim edeceğiz. Genel Başkanımızın veremeyeceği hiçbir hesabı yok, FETÖ ile senelerdir kol kola olanların bizlere attıkları çamurlar asla üzerimize yapışmaz. Bunu en iyi bilenler 3 yıldır sebepsiz yere bekleyen soruşturmayı bugün tekrar raftan indirtenler. Üç yıldır açık olan dosyada toplanamayan hangi delil, 3 yılın ardından kısıtlama kararı verilerek toplanacak? Kısıtlama kararının kaldırılarak soruşturmanın şeffaf olarak milletimizin huzurunda yapılmasını istiyoruz.  Herkes haddini hakkını bilmeli, bilmeyene bildirmek ise İYİ'lerin görevidir.
Bu haber 1032 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ