hyundai
15 Ekim 2019 Salı 08:12

AKŞENER HAKKINDA GİZLİ FETÖ SORUŞTURMASI

Akşener hakkında gizli FETÖ soruşturması
28 Haziran 2019 Cuma 20:08

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Meral Akşener hakkında 3 senedir süren FETÖ soruşturması yürütüldüğü belirtildi. Savcılığın mayıs ayında bu soruşturmaya yönelik gizlilik kararı aldırdığı söylendi.

Meral Akşener'in avukatı Hasan Seymen konuyla ilgili, Akşener hakkında 2016 senesinde FETÖ soruşturması başlatıldığını ancak bu süreçte herhangi somut delil olmadığı gibi Akşener'in ifadesinin de alınmadığını söyledi. Avukat Seymen, soruşturmanın 31 Mart seçimleri ardından tekrar canlandırıldığını söyledi.

Savcılığa yardımcı olacağız açıklaması

Seymen, FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması ve atılan FETÖ iftirasının ortaya çıkması için İyi Parti grubu tarafından Meclis'e verilen araştırma önergesinin AKP ile MHP'nin oylarıyla reddedildiğini hatırlattı ve şunları söyledi:

Soruşturmanın hukuk çerçevesinde sürdürülmesi ve sağlıklı olarak sonuçlandırılması için elimizden geleni yapacağız. Savcılık makamının ihtiyaç duyduğu tüm delilleri teslim edeceğiz. Genel Başkanımızın veremeyeceği hiçbir hesabı yok, FETÖ ile senelerdir kol kola olanların bizlere attıkları çamurlar asla üzerimize yapışmaz. Bunu en iyi bilenler 3 yıldır sebepsiz yere bekleyen soruşturmayı bugün tekrar raftan indirtenler. Üç yıldır açık olan dosyada toplanamayan hangi delil, 3 yılın ardından kısıtlama kararı verilerek toplanacak? Kısıtlama kararının kaldırılarak soruşturmanın şeffaf olarak milletimizin huzurunda yapılmasını istiyoruz.  Herkes haddini hakkını bilmeli, bilmeyene bildirmek ise İYİ'lerin görevidir.
Bu haber 1098 defa okundu

DİĞER HABERLER

Barış Pınarı operasyonu

Barış Pınarı operasyonu

Temzilenen YPG'li sayısı 560

Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Operasyonu’na destek

Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Operasyonu’na destek

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Operasyonuna’ destek verdi.

TAŞKÖPRÜLÜLER İSTİŞARE YAPTI

TAŞKÖPRÜLÜLER İSTİŞARE YAPTI

Körfez ve Derince Köy muhtarları ile bir araya geldiler

Bu forma kutsal

Bu forma kutsal

Helal sana be çocuk

HÜRRİYET’TEN MEHMETÇİĞE DESTEK

HÜRRİYET’TEN MEHMETÇİĞE DESTEK

.

Volkan Yılmaz’ın acı günü

Volkan Yılmaz’ın acı günü

KOTO Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz’ın babaannesi vefat etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ