18 Ekim 2018 Perşembe 15:43
 
  • 5,538 TL

  • 6,391 TL

  • 217,31 TL

  • 98.570

Öncekiler Sonrakiler

AKSOY, BASIN İLAN KURUMU YEREL BASIN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Aksoy, Basın ilan kurumu Yerel basın  için çok önemli
15 Eylül 2017 Cuma 12:32

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Basın ilan Kurumu özellikle yerel basının desteklenmesi ve güçlendirilmesi bakımından çok önemli çalışmalar ortaya koymaktadır.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’daki Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yönelik düzenlenen Kurumsal İletişim Eğitim Programı Sertifika Töreni  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Darıca Bayramoğlu Tatil Köyünde gerçekleştirilen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Başbakanlık Baş Müşaviri ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Adnan İnanç, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Basın İlan Kurumu görevlileri ile kursiyerler katıldı.

Basın İlan Kurumunun tanıtım filminin gösterimi ile başlayan törende kursiyerler adına Beşiktaş Belediyesi Kurumsal İletişim Müdürü Güven Dağıstan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Başbakanlık Baş Müşaviri ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Adnan İnanç, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu birer konuşma gerçekleştirdiler.


Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmalarında; “Basın İlan Kurumu tarafından düzenlenen Kurumsal İletişim Eğitim Programının Sertifika Töreninde sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İletişim oldukça önemli ve işin esasını oluşturuyor. İletişim konusunda eksikliklerimiz olduğunda  bunun zararlarını yaşıyoruz. İletişimlerimizin görev yaptığımız alan ve yer itibariyle bize önemli avantajları ya da dezavantajları olabiliyor. Özellikle kriz dönemlerinde bu krizi iyi yönetebilme anlamında iletişim büyük önem taşıyor. Sosyal medyada veya bir gazetenin en uç noktasında eksik ya da yanlış bilgi olabiliyor. Eğer bu bilgiden haberdar değilseniz ve o bilgiyi karşı bir bilgiyle farklı bir noktaya taşıyamıyorsanız bazen küçük bir konu büyük bir alan olarak karşımıza çıkabiliyor. Bir bilginin bazen 10 dakika bile kamuoyu ile geç paylaşılması sıkıntılar yaratabiliyor. Kurumsal iletişim ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi birçok yönüyle önemli sorunların oluşmasını da önlemiş oluyor.

“BASIN İLAN KURUMU KURULDUĞU GÜNDEN İTİBAREN RESMİ İLANLARIN DAĞITIMI KONUSUNDAKİ TEK RESMİ OTORİTEDİR”
Birçok kurumumuzun önemli çalışması var. Bundan vatandaşın ve kamuoyunun bazen bilgisi olmadığını görüyoruz. Büyük emeklerle ortaya konan birçok proje ve çalışmanın kurumsal iletişim kanallarının açık olmaması ve toplumun tüm kesimlerine hitap etmemesi nedeniyle yeterince anlatılamadığını görüyoruz. Dünya hızla değişiyor ve gelişiyor. Sosyal medya artık başlı başına farklı bir alan haline geldi. Basın İlan Kurumumun yürüttüğü bu çalışma özellikle bilgi sahibi olması gereken kurumlarımızdaki çalışanlarımızın yeni bilgilerle donatılması bakımından büyük önem taşımaktadır. Basın İlan Kurumu kurulduğu günden itibaren resmi ilanların dağıtımı konusundaki tek resmi otoritedir. Basın İlan Kurumu Özellikle yerel basının desteklenmesi ve güçlendirilmesi bakımından da çok önemli çalışmalar ortaya koymaktadır.” diyen Vali Aksoy  organizasyonu düzenleyen Basın İlan Kurumuna teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri Kurumsal İletişim Eğitim Programına katılan kursiyerlere sertifikalarını vererek, onları tebrik ettiler ve günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler. 

Bu haber 426 defa okundu

DİĞER HABERLER

9 kattan düştü!

9 kattan düştü!

.

CHP heyeti Doğu Kışla Pazar alanı esnafının sıkıntılarını dinledi

CHP heyeti Doğu Kışla Pazar alanı esnafının sıkıntılarını dinledi

.

Kuruluşumuzun 13.yılında onurluyuz, gururluyuz!

Kuruluşumuzun 13.yılında onurluyuz, gururluyuz!

Eğitim-İş Koceali 1 nolu şube başkanı Emine Çalık, kuruluş yıldönümlerinin 13.yılınedeniyle bir açıklama yaptı.

Emek Partisi’nden Flormar’a dayanışma ziyareti

Emek Partisi’nden Flormar’a dayanışma ziyareti

Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl ve Gebze İlçe Örgütü, Flormar işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET