23 Eylül 2017 Cumartesi 23:06
 
  • 3,495 TL

  • 4,178 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

AKSOY, BASIN İLAN KURUMU YEREL BASIN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Aksoy, Basın ilan kurumu Yerel basın  için çok önemli
15 Eylül 2017 Cuma 12:32

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Basın ilan Kurumu özellikle yerel basının desteklenmesi ve güçlendirilmesi bakımından çok önemli çalışmalar ortaya koymaktadır.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’daki Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yönelik düzenlenen Kurumsal İletişim Eğitim Programı Sertifika Töreni  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Darıca Bayramoğlu Tatil Köyünde gerçekleştirilen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Başbakanlık Baş Müşaviri ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Adnan İnanç, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Basın İlan Kurumu görevlileri ile kursiyerler katıldı.

Basın İlan Kurumunun tanıtım filminin gösterimi ile başlayan törende kursiyerler adına Beşiktaş Belediyesi Kurumsal İletişim Müdürü Güven Dağıstan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Başbakanlık Baş Müşaviri ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Adnan İnanç, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu birer konuşma gerçekleştirdiler.


Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmalarında; “Basın İlan Kurumu tarafından düzenlenen Kurumsal İletişim Eğitim Programının Sertifika Töreninde sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İletişim oldukça önemli ve işin esasını oluşturuyor. İletişim konusunda eksikliklerimiz olduğunda  bunun zararlarını yaşıyoruz. İletişimlerimizin görev yaptığımız alan ve yer itibariyle bize önemli avantajları ya da dezavantajları olabiliyor. Özellikle kriz dönemlerinde bu krizi iyi yönetebilme anlamında iletişim büyük önem taşıyor. Sosyal medyada veya bir gazetenin en uç noktasında eksik ya da yanlış bilgi olabiliyor. Eğer bu bilgiden haberdar değilseniz ve o bilgiyi karşı bir bilgiyle farklı bir noktaya taşıyamıyorsanız bazen küçük bir konu büyük bir alan olarak karşımıza çıkabiliyor. Bir bilginin bazen 10 dakika bile kamuoyu ile geç paylaşılması sıkıntılar yaratabiliyor. Kurumsal iletişim ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi birçok yönüyle önemli sorunların oluşmasını da önlemiş oluyor.

“BASIN İLAN KURUMU KURULDUĞU GÜNDEN İTİBAREN RESMİ İLANLARIN DAĞITIMI KONUSUNDAKİ TEK RESMİ OTORİTEDİR”
Birçok kurumumuzun önemli çalışması var. Bundan vatandaşın ve kamuoyunun bazen bilgisi olmadığını görüyoruz. Büyük emeklerle ortaya konan birçok proje ve çalışmanın kurumsal iletişim kanallarının açık olmaması ve toplumun tüm kesimlerine hitap etmemesi nedeniyle yeterince anlatılamadığını görüyoruz. Dünya hızla değişiyor ve gelişiyor. Sosyal medya artık başlı başına farklı bir alan haline geldi. Basın İlan Kurumumun yürüttüğü bu çalışma özellikle bilgi sahibi olması gereken kurumlarımızdaki çalışanlarımızın yeni bilgilerle donatılması bakımından büyük önem taşımaktadır. Basın İlan Kurumu kurulduğu günden itibaren resmi ilanların dağıtımı konusundaki tek resmi otoritedir. Basın İlan Kurumu Özellikle yerel basının desteklenmesi ve güçlendirilmesi bakımından da çok önemli çalışmalar ortaya koymaktadır.” diyen Vali Aksoy  organizasyonu düzenleyen Basın İlan Kurumuna teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri Kurumsal İletişim Eğitim Programına katılan kursiyerlere sertifikalarını vererek, onları tebrik ettiler ve günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler. 

Bu haber 269 defa okundu

DİĞER HABERLER

100 Milyon TL lik ihalenin tarihi açıklandı

100 Milyon TL lik  ihalenin  tarihi açıklandı

Kartepe’nin 50 yıllık hayali Teleferik Projesi hayata geçiyor.

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Genel Müdürlüğü, “sudan güç alan” stratejisi ile enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Down Sendromlular için spor

Down Sendromlular için spor

Şimdiye kadar engellilere yönelik bir çok örnek projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi’nce Down sendromlulara özel spor yapma imkânı sağlanıyor.

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

.

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama “Mavi Balina buz dağının görünen kısmı”…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ