16 Haziran 2019 Pazar 14:47
 
Öncekiler Sonrakiler

AKÜLÜ SANDALYELERİNE KAVUŞTULAR

Akülü sandalyelerine kavuştular
17 Mayıs 2018 Perşembe 16:25

Kocaeli Kent Konseyi, engelli üç vatandaşın hayatlarını kolaylaştırmak için hayırsever işadamlarının destekleriyle akülü sandalye hediye etti.

İşadamlarının desteğiyle sahiplerine teslim edilen akülü sandalyede mutlulukları gözlerinden okunan engelli vatandaşlar, destek olan işadamlarına da teşekkür etti.

Kocaeli Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen törene, Kent Konseyi Başkanı Engelliler Meclisi Adnan Uyar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Gazeteciler Cemiyet Başkanı Çetin Gürol, Kocaeli Ticaret Odası Üyesi Yusuf Erenkaya, Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atay, Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci, Kocaeli Karslılar Derneği Başkanı Ali Can Kazgan ve çok sayıda davetli katıldı. 

Ceyda Karakuşak ve Ayşe Kıymaz törenle akülü tekerlekli sandalyesini teslim alırken, ismini vermek istemeyen diğer engelli vatandaşın yerine ise akülü sandalyeyi Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Atay’a teslim aldı.

“Bu işler gönül işidir”

Törende kısa bir konuşma yapan Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atay, “Öncelikle böyle anlamlı bir günde olmaktan çok sevinçliyim. Gönlü çok zengin insanlara anca nasip olur böyle şeyler. Tüm arkadaşlarım adına hepinize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.


“Beraber olmaktan mutluluk duyuyorum”

Duygu ve düşüncelerini ifade eden Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, “Böyle bir günde hep beraber olmaktan çok memnun oldum. Böyle işleri yapan abilerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize teşekkür diyorum. Toplumda böyle durumları göz ardı etmemek çok güzel bir şey. Sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


“Bir mutluluğu birlikte paylaşalım istedik”

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ise, “Bugün bir mutluluğu birlikte paylaşalım istedik. Bu projeyi birkaç gün içerisinde hayata geçirdik. Meclis olarak organizasyonu üstlenmek istedik. Bu proje de buradan doğdu. Bugün de buradayız. Bir aile ortamı içerisinde, çok da kalabalık olmayan bir ortamda bir araya geldik. Engelsiz Liderlik Yaşam Atölyesi’ni hayata geçirdik. Türkiye’de ilk defa yapıldı. 10 kardeşimiz 5 aylık eğitim aldılar. Bu arkadaşlarımız şimdi farklı yerlere gidip engelsiz insanlara yaşam koçluğu yapıyorlar. Toplumda örnek oluşturabilecek insanların katkılarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından emeği geçen işadamlarına teşekkür plaketi verildi.

Bu haber 592 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ