13 Aralık 2018 Perşembe 15:11
 
  • 5,352 TL

  • 6,102 TL

  • 214,15 TL

  • 90.871

Öncekiler Sonrakiler

ALİKAHYA’YA 5 YILDIZLI EMEKLİ EVİ

ALİKAHYA’YA 5 YILDIZLI EMEKLİ EVİ
17 Haziran 2018 Pazar 15:27

.

İzmit Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan emekli evlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Halen şehrin 10 ayrı noktasında bulunan 5 yıldızlı otel konforundaki bir emekli evi de Alikahya’da açıldı. Alikahya merkez mahallesindeki belediye hizmet binası içindeki emekli evinin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediye meclis üyesi İbrahim Kılıç, belediye başkan yardımcısı Dr. Mehmet Örgev, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, muhtarları, Ak Parti İzmit İlçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İZMİT BELEDİYESİ’NİN PROJESİ

 

Açılışta konuşan Başkan Doğan, Türkiye’de ilk defa Emekli Evi Projesi’ni İzmit Belediyesi olarak kendilerinin  hayata geçirildiğini belirterek “başımızın tacı büyüklerimize güzel bir hizmeti sunmanın mutluluğu içerisindeyiz. 5 yıldızlı otel konforundaki emekli evinde çay, kahve, internet, televizyon, masaj koltuğu satranç ve tavla gibi emeklilerin ihtiyacı olabilecek her şey mevcut. Millet olarak bin yıllardır birçok badireleri atlatıyorsa, bugünlere böyle güzel birlik beraberlik içerisinde geliyorsa bunun nedenlerinden biri de anaya, ataya sahip çıkmaktır. Binlerce emeklimizin yararlandığı emekli evlerimizin böyle bir anlamı da var.

 

İMF KAPILARINDA DİLENEN TÜRKİYE YOK

 

Dün kim bir çivi çakmışsa hepsinden Allah razı olsun. Bizler de sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Ülke olarak, şehir olarak dünde daha iyiyiz, yarlarda daha da iyi olacağız. Göreve geldiğimizde bu şehirde bir tane kapalı pazar yoktu. Şuanda 10. kapalı pazarı açıyoruz. Tramvayın Alikahya’ya gelmesi için çaba sarf ediyoruz. Artık IMF kapılarında dilenen Türkiye yok. Hastanelerimiz tam donanımlı. Eskiden emeklilerimiz banka kuyruklarında çile çekiyorlardı. Bugün artık böyle mi. Emeklimizin ayağına kadar maaşı götürülüyor. Bakın şimdi ede emeklilerimize yılda iki defa biner lira ikramiye veriliyor.

 

GÖMLEĞİMİZİ ZOR KURTARDIK

 

Bugün biri meydanlara çıkmış, Türkiye’ye yönetmek için oy istiyor. Önce sen partine seçil. Sana partini emanet etmiyorlar, ülkemizi mi emanet edeceğiz? Bir diğer hanımefendi de “biz gelirsek şöyle yapacağız, böyle yapacağız” diyor. 90’lı yıllarda bir ev, bir araba vereceğiz dediler. İktidar olduğunuz o dönem gömleğimizi zor kurtardık. Belediyeler maaş veremiyordu. Bu millet siz mi inanacak.

 

TÜRK MİLLETİ LİDERİNİ BULDU

 

Artık, kendi tankını, tüfeğini, uçağını, silahını yapan bir Türkiye var. Ülkemizdeki bu gelişmeden rahatsız oluyorlar. Türkiye düşmanları Recep Tayyip Erdoğan’ı istemiyor. Onlar birini istemiyorsa bizim onu başımızın üstünde taşımamız lazım. Onlar el etek öpen, IMF kapılarında dolanan bir Türkiye istiyor. O günler geçti. Türk milleti liderini buldu. Diğerleri laf, AK Parti ise hizmet yapar” dedi.

 

FOTO1: Halen şehrin 10 ayrı noktasında bulunan 5 yıldızlı otel konforundaki bir emekli evi de Alikahya’da açıldı.

FOTO2: Emekli evinin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediye meclis üyesi İbrahim Kılıç, belediye başkan yardımcısı Dr. Mehmet Örgev, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, muhtarları, Ak Parti İzmit İlçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FOTO3: Başkan Doğan yaptığı konuşmada “artık, kendi tankını, tüfeğini, uçağını, silahını yapan bir Türkiye var. Ülkemizdeki bu gelişmeden rahatsız oluyorlar” ded
Bu haber 789 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tuzlama ekipleri kar için hazır bekliyor

Tuzlama ekipleri kar  için hazır bekliyor

.

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

ASKON Kocaeli Şubesi’nin basın toplantısı bugün şube binasında gerçekleştirildi. Şube Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, “Bu gemi, artık su alıyor” dedi.

Tren kazasında facia

Tren kazasında facia

9 ölü 47 yaralı

Memurlar dikkat!

Memurlar dikkat!

Yılbaşı hediye genelgesi yayınladı

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Başiskele Belediyesi 140 personel ve 32 araçla karla mücadeleye hazır.

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

"12. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi” katılan Kocaeli Valili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü üç gün boyunca açtığı tanıtım standıyla yerli ve yabancı konukların ilgi odağı oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ