26 Mayıs 2019 Pazar 09:17
 
Öncekiler Sonrakiler

ALİKAHYA PAZARI TAŞINACAK

Alikahya Pazarı taşınacak
05 Haziran 2018 Salı 20:58

.

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Meclis Üyesi İbrahim Elgin’in başkanlığında yapılan toplantıda 21 madde görüşülüp onaya sunuldu.İzmit Belediyesi Haziran ayı meclisinde ayrıca 14 ilgili müdürlüğün görevlerinin çalışma ve sorumluluk alanının düzenlenmesi için gerekli işlemlerin yapılmasına karar verildi. Bir sonraki meclis toplantısının 3 Temmuz Salı günü saat 15.00’te gerçekleştirilmesi kararı alındı.Meclis toplantısının açılış konuşmasında 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlayan İbrahim Elgin, “Bu günün dünyasında bu çevre kirliliği ile mücadele etmek kolay değil. İnsanları bilinçlendirmemiz gerekiyor. Yerel yönetimlere büyük işler düşüyor. Bizler elimizden geleni yapıyoruz. Katı atıkların toplanması ile ilgili büyük mücadeleler veriyoruz ama yeterli değil” dedi.“Alikahya Pazarı’nın yeni yerine taşınacak”Uzun bir süredir Alikahya Mahallesi, Mehmet Akif Caddesi üzerinde kurulmakta olan Alikahya Pazarı’nın hem ihtiyacı karşılayamadığı hem de mahallenin modern bir Pazar alanı ihtiyacı nedeniyle taşınması uzun süredir gündemdeydi. İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Fatih Mahallesi, Uygur Caddesi, Nar Çiçeği Sokak üzerinde modern pazar alanının yapımının tamamlanmasının ardından, Alikahya Pazarı’nın yeni yerine taşınması ile ilgili Zabıta raporu mecliste okunarak kabul edildi. Alikahya Kapalı Pazarı artık mahalleliye yeni yerinde hizmet verecek.“Ortaya çıkmış modern bir pazar var”

Alikahya Pazarı ile ilgili konuşan CHP Grup Başkan vekili Veli Beyaztaş, “Ortaya çıkmış modern bir pazar var. Doğal olarak karşı çıkmanın anlamı yok. Modern Pazar bir park alanına kuruldu ve bölgede yaşayan halkın parka ihtiyacı var. Öte yandan park alanı da halı sahaya çevrilmiş durumda. Yerleşim yerlerine yakın olması nedeniyle mahallelilerden gürültü şikayetleri geliyor. Mahallelilerde ayrıca Alikahya’nın merkeze uzak olduğu ve kullanılamayacağı algısı var” sözlerini kullandı.İzmit-Tepeköy Mahallesi Park Alanı kullanımındaki 163 ada 1 parselin güneyi ile konut alanı kullanımındaki 481 ada 1 parselin doğusunda yerleşim açısından “Uygun Olmayan Alan” olarak belirlenen bir kısım alanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün 1/1000 ölçekli imar planına esas jeolojik ve jeoteknik etüt raporu doğrultusunda önlem alınması olarak düzenlenmesi içeren 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün raporu meclis üyelerine okunurken, konunun araştırılması için komisyona gönderilmesine karar verildi. Ayrıca Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün, Görev, Yetki ve Sorumlulukları Çalışma Yönetmeliği de gerekli düzenlemelerin yapılması için komisyona gönderildi.


Bu haber 906 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ