19 Temmuz 2018 Perşembe 12:56
 
  • 4,838 TL

  • 5,623 TL

  • 189,85 TL

  • 92.776

Öncekiler Sonrakiler

ALTININ UCUZU OLMAZ!

Altının ucuzu olmaz!
04 Nisan 2018 Çarşamba 15:25

Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, piyasada artan ve toptan altın alımları ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Düğün sezonunun yaklaşmasıyla evlenmeye hazırlanan çiftlerin, altın fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle alım tercihlerinde ekonomik davrandığını söyleyen Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, piyasada artan ve toptan altın alımları ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.


Haber: Burcu Nazlı


Altın fiyatlarındaki artışa rağmen çiftlerin ya da tüketicilerin kuyum ürünlerinden vazgeçmediğini söyleyen Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, “Tektaş, nişan ve evlilik yüzüğü bu yıl da yine ilk tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Fakat altın fiyatlarındaki artış tüketicilerin işini zorlaştırabiliyor. Çiftlerin bu konuda daha ekonomik davrandığını söyleyebiliriz. Altını tercih etmek isteyen ve alım alışkanlıklarından vazgeçemeyen tüketicilerimiz, çok cüzi fiyatlara da satın alabiliyor. Tüketicilerimiz her ne kadar 24 ya da 22 ayarlı ürünlerimizi tercih etmek istese de artan artış fiyatlarından dolayı bütçesine göre pırlantayı da tercih eden tüketicimiz var, 14 ayarlı ürünü de tercih eden tüketicimiz var, 10 ayarlı ürünü de tercih eden tüketicimiz var. Dünya'da hızla gelişmekte olan kuyumculuk sektörü Türkiye açısından da öncelikli bir paya sahip olduğundan vatandaşımızın olmazsa olmazlarından biridir” dedi.

Yatırımda tercih yarım-çeyrek ya da gram altın
Artan fiyatlar nedeniyle tüketicilerin geçmiş yıllara göre yastık altına daha az altın atabildiğine dikkati çeken Koç, "Her ay, bir çeyrek altını biriktiren kişiler, fiyat nedeniyle iki ayda bir çeyrek altını köşeye atabiliyor. Ya da çeyrek altın fiyatı 280’in üzerine çıkınca, yatırımda tercihini ya yarı-çeyrek ya da gram altından yana kullanıyor" dedi.

Sektördeki hareketliliğe ilişkin de bilgi veren Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, 2018 yılıyla birlikte piyasada yaşanan hareketliliğin, kuyumculuk sektörünü de yaz sezonu konusunda umutlandırdığını söyledi ve en hareketli sezonun Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleştiğini belirtti.

Toptan altın alımlarına itibar etmeyin!
Sektörde karşılaştıkları en önemli sorunlardan biri olan toptan altın alımları ile ilgili de tüketicilere önemli tavsiyelerde bulunan Nuri Koç, “Altın satın almak isteyen vatandaşlarımız, altını ucuza getirmek için kesinlikle piyasada dolaşan bu tür kişi veya kişilere itibar etmesin.  Bu işi yapanlar müşteriye ürün satmak için toptan adı altında ucuz fiyata satmaya çalışıyor. Sonuçta bu kişiler imalatçı değil, herhangi bir işletmeleri yok ve en önemlisi de altının değeri her yerde aynıdır. Sadece işçilik farkı vardır. Kısacası altının ucuzu olmaz” diyerek uyarılarda bulundu.
Bu haber 427 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Muğla Valisi Esengül Civelek, Yatağan Termik Santrali'nde kazanları besleyen kömür bant sisteminin çöktüğünü, ilk belirlemelere göre 9 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını, içerde kalan 2 kişinin kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

.

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

.

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Derince’den kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini gerçekleştirecek olan 51 hacı adayı Kent Meydanı’nda düzenlenen program sonrasında dualar eşliğinde uğurlandı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ