17 Temmuz 2018 Salı 22:34
 
  • 4,802 TL

  • 5,601 TL

  • 191,03 TL

  • 91.630

Öncekiler Sonrakiler

ANADOLU’NUN KALBİ İZMİT’TE ATIYOR

Anadolu’nun kalbi İzmit’te atıyor
30 Nisan 2018 Pazartesi 17:55

Anadolu İlleri Yöresel Kültürler Festivali büyük bir coşkuyla ziyaretçilerine kapılarını açtı.

30 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında Anadolu’nun kendine has lezzetlerini, en güzel değerlerinin Outlet Center’da meraklılarıyla buluşturan İzmit Belediyesi, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği ve Outlet Center İzmit Yönetimi işbirliği ile düzenlenen Anadolu İlleri Yöresel Kültürler Festivali büyük bir coşkuyla ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Ziyaretçilerin Mehter Marşı’yla karşılandığı ve birbirinden farklı yöresel kültürlerin buluştuğu festivalde Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği, Kocaeli Kandıralılar Derneği, Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği, Kocaeli Niğdeliler Derneği, Kocaeli Malatyalılar Derneği, Kocaeli Elazığlılar Derneği, Kocaeli Adıyamanlılar Derneği, Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği, Kocaeli Mardinliler Derneği, Kocaeli Kırşehirliler Derneği, Kocaeli Nevşehirliler Derneği, Kocaeli Çukurovalılar (Hatay-Osmaniye-Adana-Mersin) Derneği, Kocaeli Azerbaycan Kültür ve Spor Kulüpleri Derneği, Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği, Kocaeli Tokatlılar Derneği, Kocaeli Vanlılar Derneği, Kocaeli Ceyhanlılar Derneği, Kocaeli Viranşehirliler Derneği, Kocaeli Geri Dönüşümcüler Derneği yer aldı.


Anadolu İlleri Yöresel Kültürler Festivali’nin açılış törenine, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya, Tokat Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Kocaeli Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği Başkanı Necmettin Kaya, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Betül Yazıcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Farklı kültürlerin birarada bulunduğu etkinliğin açılış töreninde gösterime sunulan halk oyunları da davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

Festivalin açılış konuşmalarını yapan protokol üyeleri yaktıkları bu Anadolu ateşinin Türkiye’ye örnek olması temennisinde bulunurken, Anadolu’nun farklı illerinden gelen dernek yöneticileri ortak bir düşünceyle her zaman bu birlikteliğin süreceğini ve bu konuda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Yapılan konuşmaların ardından Anadolu İlleri Yöresel Kültürleri birleştiren dernek yöneticileri ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan festivalin açılış kurdelesini keserek, yöresel stantları tek tek gezdi. 

Ayrıca Outlet Center’in arka otopark alanında halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen festivalde her gün 17.00’de halk oyunları gösterisi ve çeşitli etkinlikler olacak.

Bu haber 484 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Bedelli' fırsatçılığı

'Bedelli' fırsatçılığı

.

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi geçtiğimiz hafta HİLTİ firması işbirliğiyle oda üyelerine yönelik Hilti Teknik Semineri düzenledi.

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Rakamlarla eğitimde gelişmeleri anlatan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ortaya çıkan başarı verilerini kamuoyu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, her şeyin başının eğitim olduğunu vurguladı.

Cami Mimarisinde Yenilikçi Yorum GTÜ’den

Cami Mimarisinde Yenilikçi Yorum GTÜ’den

.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün başladı.

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

İzmit 42 Evler’deki, eski betonarme üst geçittin yerine yeni çelik üst geçit yapılıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ