18 Mart 2018 Pazar 08:42
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

ANADOLU KOCAELİ’DE, TRABZON İLE DEVAM EDİYOR

Anadolu Kocaeli’de, Trabzon ile devam ediyor
20 Şubat 2018 Salı 15:15

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Trabzon Tanıtım Günleri 22-25 Şubat tarihlerinde Uluslararası Fuar Merkezi’nde olacak.

Farklı coğrafyalardan ve Anadolu’nun çeşitli şehirlerinden gelip artık Kocaeli’nin birer unsuru olan hemşerilerimize barındırdıkları kültürleri ve şehirleri yaşama, yaşatma ve tanıtma şansını veren bir kültür organizasyonu olan Anadolu Kocaeli’de etkinliği Trabzon Tanıtım Günleri ile devam ediyor. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinde 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan tanıtım günü için Büyükşehir Belediyesi Antikkapı’da basın toplantısı düzenlendi. Basın Toplantısına Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halklar İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, Kocaeli’de bulunan il ve ilçe Trabzon dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.

TRABZON’DAN KOCAELİ’NE İLGİ VAR
Basın toplantısında konuşan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, özverili ve emekle hazırlanan güzel bir organizasyonun hazırlıkları içinde olduklarını belirtti. Yılmaz “Biz belediye olarak ilimizdeki tüm derneklerin çalışmalarından çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Rize tanıtım günleri ile başlayıp Anadolu’da Kocaeli tanıtım günlerimizin çok önemli başka bir etkinliği için bir araya geldik. Trabzon’un tanıtımını hep birlikte yapacağız. Trabzon’dan Kocaeli’ne oldukça ilgi var. Biz belediye olarak sivil toplum kuruluşların böylesine örgütlü bir iş yapmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Organizasyona Trabzon Valiliğimiz ve Trabzon Belediyemiz de katkı sağlayacak” dedi.

TRABZON’UN TADINA VE HAVASINA DOYULACAK
Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, “Bu organizasyonda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bize bu imkânı sundukları için. Kocaeli’nde yaşayan hemşerilerimize yakışan bir organizasyon yapmaya çalıştık. Ne kadar Trabzonlu hemşerimiz varsa hepsini buraya getirtmeye çalıştık. İnşallah ayın 22’sinde Kocaeli’ndeki Trabzonlulara yakışır bir organizasyon yapmak istiyoruz. Trabzon’dan 4 tane milletvekilimizin geleceği yaklaşık 15 ilçe belediyemizin kendi stantlarıyla orada olacak” dedi.

22-25 ŞUBAT TARİHLERİNDE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Kocaeli’de konseptiyle başlanan tanıtım günlerine Rize ile başlamıştı. Ardından Gaziantep günlerini Kocaeli ile buluşturan Büyükşehir, bu kez Erzurum’dan sonra Trabzon Tanıtım Günlerini hayata geçiriyor. Bu kapsamda Trabzon Tanıtım günleri 22-25 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. 22 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te açılışı yapılacak tanıtım günlerinde, Trabzon şehrine ait her şey Kocaeli’nde yaşayanlara yansıtılacak.

KATILIMCI KURUM VE KURULUŞLAR
Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Avrasya Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi gibi kurumların destek verdiği programda Trabzon ilçe belediyeleri de stantları ile yöresel ürünlerini ve kültürel öğelerini tanıtma fırsatı bulacak. Tanıtım günlerinde ayrıca Trabzon kültür ve sanatını tanıtan stantlar 4 gün boyunca vatandaşlar tarafından gezilebilecek.

Bu haber 512 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ