15 Ağustos 2018 Çarşamba 19:42
 
  • 6,013 TL

  • 6,823 TL

  • 224,85 TL

  • 90.263

Öncekiler Sonrakiler

ANADOLU KOCAELİ’DE, TRABZON İLE DEVAM EDİYOR

Anadolu Kocaeli’de, Trabzon ile devam ediyor
20 Şubat 2018 Salı 15:15

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Trabzon Tanıtım Günleri 22-25 Şubat tarihlerinde Uluslararası Fuar Merkezi’nde olacak.

Farklı coğrafyalardan ve Anadolu’nun çeşitli şehirlerinden gelip artık Kocaeli’nin birer unsuru olan hemşerilerimize barındırdıkları kültürleri ve şehirleri yaşama, yaşatma ve tanıtma şansını veren bir kültür organizasyonu olan Anadolu Kocaeli’de etkinliği Trabzon Tanıtım Günleri ile devam ediyor. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinde 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan tanıtım günü için Büyükşehir Belediyesi Antikkapı’da basın toplantısı düzenlendi. Basın Toplantısına Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halklar İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, Kocaeli’de bulunan il ve ilçe Trabzon dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.

TRABZON’DAN KOCAELİ’NE İLGİ VAR
Basın toplantısında konuşan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, özverili ve emekle hazırlanan güzel bir organizasyonun hazırlıkları içinde olduklarını belirtti. Yılmaz “Biz belediye olarak ilimizdeki tüm derneklerin çalışmalarından çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Rize tanıtım günleri ile başlayıp Anadolu’da Kocaeli tanıtım günlerimizin çok önemli başka bir etkinliği için bir araya geldik. Trabzon’un tanıtımını hep birlikte yapacağız. Trabzon’dan Kocaeli’ne oldukça ilgi var. Biz belediye olarak sivil toplum kuruluşların böylesine örgütlü bir iş yapmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Organizasyona Trabzon Valiliğimiz ve Trabzon Belediyemiz de katkı sağlayacak” dedi.

TRABZON’UN TADINA VE HAVASINA DOYULACAK
Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, “Bu organizasyonda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bize bu imkânı sundukları için. Kocaeli’nde yaşayan hemşerilerimize yakışan bir organizasyon yapmaya çalıştık. Ne kadar Trabzonlu hemşerimiz varsa hepsini buraya getirtmeye çalıştık. İnşallah ayın 22’sinde Kocaeli’ndeki Trabzonlulara yakışır bir organizasyon yapmak istiyoruz. Trabzon’dan 4 tane milletvekilimizin geleceği yaklaşık 15 ilçe belediyemizin kendi stantlarıyla orada olacak” dedi.

22-25 ŞUBAT TARİHLERİNDE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Kocaeli’de konseptiyle başlanan tanıtım günlerine Rize ile başlamıştı. Ardından Gaziantep günlerini Kocaeli ile buluşturan Büyükşehir, bu kez Erzurum’dan sonra Trabzon Tanıtım Günlerini hayata geçiriyor. Bu kapsamda Trabzon Tanıtım günleri 22-25 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. 22 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te açılışı yapılacak tanıtım günlerinde, Trabzon şehrine ait her şey Kocaeli’nde yaşayanlara yansıtılacak.

KATILIMCI KURUM VE KURULUŞLAR
Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Avrasya Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi gibi kurumların destek verdiği programda Trabzon ilçe belediyeleri de stantları ile yöresel ürünlerini ve kültürel öğelerini tanıtma fırsatı bulacak. Tanıtım günlerinde ayrıca Trabzon kültür ve sanatını tanıtan stantlar 4 gün boyunca vatandaşlar tarafından gezilebilecek.

Bu haber 575 defa okundu

DİĞER HABERLER

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

.

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ