26 Şubat 2020 Çarşamba 12:00

ANDIMIZ’A SAHİP ÇIKMAK IRKÇILIK İSE IRKÇIYIZ, NE OLACAK?

Andımız’a sahip çıkmak Irkçılık ise IRKÇIYIZ, NE OLACAK?
17 Şubat 2019 Pazar 16:30

.

Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanlığı, bugün Sabri Yalım Parkı'nda Andımız için basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasının ardından platform üyeleri hep bir ağızdan Andımız’ı okudu.


Turancı Hareket Platformu İl Başkanı Özer Mert Özdemir,Sabri Yalım Parkı'nda düzenledikleribasın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

THP İl Başkanı Özer Mert Özdemir:"Türk ismini siyasi çıkarlarınıza göre değerlendiremez, değiştiremezsiniz  "  

Bugün Sabri Yalım Parkı'nda Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanlığı Andımız için basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında bir çok konuya değindi.

Basın Açıklaması şu şekildeydi:
Yüce Türk milletini saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bugün burada Turancı Hareket Platformu olarak “Andımız” ile ilgili yapılan tartışmalara, milli değerlerimize yapılan çirkin saldırılara DUR demek için toplanmış bulunmaktayız. Son yıllarda hükümet yüce Türk milletinin milli ve manevi değerlerini izledikleri politikalara göre şekillendirmeye çalışarak Türk milletinin genetiği ile oynamaktadır!
 
 Özellikle son aylarda Andımız ile ilgili tartışmalar daha da çok artmaya başladı. Danıştay tarafından alınan karar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temyiz edilmiş, süreç uzatılmıştır. Danıştay tarafından alınan karar topa tutulmuş, Türk milletinin değerleri zarar görmüştür. Türkçüler olarak Türkiye Cumhuriyeti'nde, Türk milletinin çocuklarının her sabah ant içerek zihinlerinde Türk ve Atatürk sevgisinin oluşmasından rahatsız olanlara sesleniyoruz. Türk milletinin değerleri üzerinden kirli siyasetinizi uzak tutun.
 
 Türkiye’de bir gecede T.C. ibareleri de söküldü, Güneydoğu Anadolu bölgemizde Türk adı da silindi,  Andımız da kaldırıldı. Andımız’ın yazarı, Türk Ocakları’nın kurucuları içerisinde bulunan Reşit Galip’e “Irkçı”, “Faşist” gibi yakıştırmalar da yapılarak, Türk milleti dönemin siyasetçilerinin çıkarlarına alet edildi. Unutulmamalıdır Türk; Yıldırımdır, Kasırgadır! Dünyayı aydınlatan güneştir!
 
 Efendiler, üzerinde bulunduğunuz toprak Türkiye Cumhuriyeti, bu milletin adı Türk milletidir. Türk adını bir etnik kimlik olarak görüp, azınlıkların sözde haklarını savunup, bunun üzerinden Andımız'ın kaldırılmasını istemektedirler. Hangi akıl, hangi zihniyet, hangi tarihi gerçeklik bunu göstermektedir? Türk ismini siyasi çıkarlarınıza göre değerlendiremez, değiştiremezsiniz.
 
Andımız, bu milletin özelliklerini çocuklarının bilinçaltına yerleştiren bir metindir. Bizler Türk’üz, doğruyuz, çalışkanız! Küçüklerini koruyan, büyüklerini sayan Türk milletinin çocuklarıyız. Yurdunu, milletini özünden çok seven Türk çocuklarıyız. Özü, sözü, ülküsü bir olan, Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün bir parçası Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz. Atatürk’ün gösterdiği yolda, durmadan yürüyen, aydın fikirli, tunç yürekli Türkleriz!
 
Türkçüler olarak, Türk adının kullanıldığı, maalesef, kirletildiği bu dönemi kınıyoruz. Türk, kimsenin kullanacağı, kimsenin oy devşireceği, kimsenin kolay kolay rahatsız olacağı bir araç değildir. Türk adından rahatsız olanlar, rahatsız olduğunu iddia edenler gidip başka bir devlette yaşayabilirler. Eğer ki Türk demek Atatürk demek Andımız’a sahip çıkmak Irkçılık ise IRKÇIYIZ, NE OLACAK?
Tanrı Türk’ü Korusun!


Bu haber 1126 defa okundu

DİĞER HABERLER

İzmit Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı alımı mülakat sonuçları açıklandı

İzmit Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı alımı mülakat sonuçları açıklandı

İzmit Belediyesi tarafından Sosyal Hizmet Uzmanlığı alımı için 14 Şubat 2020 Cuma günü yapılan sözlü mülakat sonuçları açıklandı

İZAYDAŞ, Körfez’den 1 yılda 380 ton çöp topladı

İZAYDAŞ, Körfez’den 1 yılda 380 ton çöp topladı

İZAYDAŞ, dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesiyle İzmit Körfezi’nden bir yılda 380 ton çöp topladı.

Başkan Özlü: "Geleceği Gençler Tesis Edecek"

Başkan Özlü:

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, "Gençlerle Başbaşa" etkinliği kapsamında Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

K1 Köprülü Kavşağı’na geçici güzergah

K1 Köprülü Kavşağı’na geçici güzergah

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün K1 Köprülü Kavşağı’nda yapacağı çalışma nedeniyle geçici güzergah oluşturuldu.

İzmit Körfezi'nde yunuslar, izleyenlere keyifli anlar yaşattı

İzmit Körfezi'nde yunuslar, izleyenlere keyifli anlar yaşattı

İzmit Körfezi'nde görülen yunuslar denizde eşsiz bir görsel oluşturdu.

KOTO’dan Ulaştırma Bakanlığı’na çıkarma

KOTO’dan Ulaştırma Bakanlığı’na çıkarma

KOTO Başkanı Necmi Bulut ve beraberindeki heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses’i ziyaret ederek, üyelerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri üzerine kapsamlı dosya sundu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ