17 Haziran 2019 Pazartesi 07:07
 
Öncekiler Sonrakiler

ART NICOMEDIA SIRBİSTAN VE SLOVAKYA’YA GİDİYOR

Art Nıcomedıa Sırbistan Ve Slovakya’ya Gidiyor
29 Mayıs 2018 Salı 18:25

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND), Sırbistan ve Slovakya’da düzenlenecek uluslararası etkinliklerde kentimizi temsil edecek.

AND’nin ilk durağı, Niş Belediyesi’nin davetlisi olarak 1-4 Haziran tarihlerinde Sırbistan’ın Niş kentinde düzenlenecek “Nis City Festivities” etkinlikleri olacak. Kasım ayında Viyana’da düzenlenecek “Art Carnuntum Symphosium 2018” projesinin konsept ve içerik çalışmalarının planlanacağı etkinlik kapsamında katılımcı kentler arası sanat ve turizm projelerinin geliştirilmesi de görüşülecek. Ayrıca, AND’nin 8 yıldır uluslararası koordinasyonunu yürüttüğü Art Carnuntum projesinin çıktısı olan “Dünya Tarihi İçin Önemli Yerler | Great Place World History” sergisinin açılışı da gerçekleştirilecek.

AND’nin katılacağı ikinci etkinlik ise, 6-9 Haziran tarihleri arasında Slovakya'nın Kosice kentinde düzenlenecek ve 42 ülkeden 198 filmin yarışacağı "24. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali" olacak. Üstüste 7inci kez resmi olarak festivale davet edilen dernek, avrupanın en prestijli kısa film festivallerinden biri olan "24. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali"nde AND’nin co-producer'lığını üstlendiği “Biz Sizi Aramayız | We Will Not Call | Yönetmen Cansın Erülkebaş”, “Bademler | Yönetmen Caner Özarslan”, “Mor Kelebekler | Purple Butterflies | Yönetmen Özer Kesemen" isimli filmlerle “Young Authors” kategorisinde ödül almak için yarışacak. AND ayrıca, festival kapsamında düzenlenecek “Milliyetçilik, Popülizm ve Komplo Teorilerinin Yükselişinde Medyanın Rolü | The Role of the Media in the Rise of Nationalism, Populism and Conspiracy Theories” konulu panelde konuşmacı olarak yer alacak.

Bu haber 884 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ