23 Eylül 2017 Cumartesi 21:20
 
  • 3,495 TL

  • 4,178 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

ARTIK HİBRİTİN TADI VAR!!

ARTIK HİBRİTİN TADI VAR!!
05 Ağustos 2017 Cumartesi 10:15

.

Sadece ürettiği araçlarla değil, idari ve operasyonel çalışmalarında da çevre dostu bir yaklaşım ortaya koyan Toyota, otomobillerin çevresel etkilerini sıfıra indirmek için 6 hedef ortaya koydu. Toyota, tüm dünyada geçerli olacak bu 6 hedefin yanında, Türkiye’de de çevre bilincine katkıda bulunmak için bir dizi çalışma gerçekleştirirken, ilimizde hizmet veren Toyota Plaza Kocaeli Kaya da Doğa’yı koruma konusunda duyarlılık yaratmayı, sorunlara dikkat çekmeyi amaçlayarak HYBRID motor bilinirliğini arttırmak için geliştirdiği projelerle dikkat çekiyor.

 5 Haziran Dünya çevre günü sebebiyle okullarda çevreyi koruma konusunda verilen eğitim eş zamanlı olarak  Toyota Plaza Kocaeli Kayada da verilmiş, Toyota HYBRID modeli araç kaplanarak, araç üzerine ilkokul öğrencileri tarafından   doğanın  dengesini  korumaya yönelik resimler çizilerek boyanmıştı.

Toyota Plaza Kocaeli Kaya’nın, Toplumda çevre dostu Hibrit  motor bilincini oluşturmak için yaptığı projelerin bir yenisi ise HYBRID=TOYOTA, DONDURMA=MUTLULUK mottosu ile HYBRID DONDURMA oldu.
1957’de Ali SERBES önderliğinde faaliyet hayatına başlayan ve bu yıl 60.yılını dolduran Özserbesler Dondurma ile yapılan görüşmelerden sonra her iki tarafı da heyecanlandıran HYBRID PROJESİ için, Özserbesler Dondurma’nın Değirmendere, Gölcük, Başiskele şubelerinde HİBRİT  DONDURMA adıyla yepyeni bir ürün geliştirildi.

HİBRİT DONDURMA üretilirken TOYOTA HYBRID motorun çalışma prensibinden yola çıkıldı.

Toyota Plaza Kocaeli Kaya Kurumsal İletişim ve Süreç Geliştirme Yöneticisi Sinem Yelboğa’nın verdiği bilgilere göre Melez anlamına gelen HİBRİT kelimesinin dondurmada hayat bulan karşılığı Toyota’nın HYBRID  motoru ile eşlettirildi. Hibrit  motorun çevreye olan duyarlılığından etkilenen Özserbesler Dondurma, HYBRID dondurmayı üretirken ürünün DOĞAL ve SAĞLIKLI olmasına özel önem verdi.  Ayrıca Ebeveynlerin gönül rahatlığıyla çocuklarına yedirebilecekleri HYBRID dondurmada hiçbir katkı maddesi kullanılmadı.

Toyota Hybrid modellerdeki ,Klasik Benzinli motoru, Özserbesler’in vazgeçilmez klasik lezzeti ‘çıtır kaymaklı’ dondurması yansıtırken, tekerleklerin dönüşünden ve frenlemede ortaya çıkan enerjiyle beslenen elektrikli motoru ise çılgın vişne lezzeti temsil ediyor.

Böylelikle Tek bir karoser de hayat bulan Toyota HYBRID motor, Hibrit dondurma ile tek bir topta tezgâhta yerini alırken, Hibrit dondurma büyük bir lansman ile Değirmendere özserbesler şubesinde tanıtıldı.

Toyota plaza Kocaeli  kayanın hibrit motora sahip modellerini sergilediği etkinlikte yoğun ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını belirten  Yelboğa,  hibrit tanıtım etkinliklerinin  bundan sonrada  devam edeceğini belirtti.


TOYOTA HYBRID MOTORU nedir?

Toyota Hybrid motorun belki de en önemli özelliği çevre dostu oluşu. Pek çok kişi için karmaşık gelse de Toyota Hybrid motorunun çalışma prensibi aslında çok basit.  elektrikli motoru öyle şarj etmenize de gerek yok! Tekerleklerin dönüşünden ve frenlemede ortaya çıkan enerjiden beslenen elektrikli motor, gerektiğinde benzini de kullanarak sizi performanstan da yoksun bırakmıyor. Benzin ve elektriği bir araya getiren eşsiz Hybrid motor ile isterseniz Elektrikli Sürüş Modu olan EV modu ile tamamen elektrikli sürüş de yapabilirsiniz. Şehir içinde tercih edilen bu EV modu ile enerji sarfiyatını 0’a indirmek mümkün. Ancak aracın 1,8 Benzinli motorunun da her an patlamaya hazır bir roket gibi.Bu haber 1187 defa okundu

DİĞER HABERLER

100 Milyon TL lik ihalenin tarihi açıklandı

100 Milyon TL lik  ihalenin  tarihi açıklandı

Kartepe’nin 50 yıllık hayali Teleferik Projesi hayata geçiyor.

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Genel Müdürlüğü, “sudan güç alan” stratejisi ile enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Down Sendromlular için spor

Down Sendromlular için spor

Şimdiye kadar engellilere yönelik bir çok örnek projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi’nce Down sendromlulara özel spor yapma imkânı sağlanıyor.

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

.

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama “Mavi Balina buz dağının görünen kısmı”…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ