22 Ağustos 2019 Perşembe 11:51

ARTVİNLİLERİN İFTARINA KATILIM YÜKSEK OLDU

Artvinlilerin iftarına katılım yüksek oldu
13 Mayıs 2019 Pazartesi 12:40

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyon(KARBAFED)’in büntesindeki en etkili dernekler arasında olan Kocaeli Yusufeliler Derneği  İftarına Kocaeli’de yaşayan Yusufeli’ler akın etti.

Yusufaeliler Derneğinin merkezinin bulunduğu  Doğu Kışla  Gençlik Parkı No : 30  İzmit/Kocaeli adresinde Bu yıl  ilk olarak geleneksel hale getirilmesi planlanan iftar proğramına Sakarya,Yalova ve Bilecik’ten gelen misafirlerin katılımı ile gerçekleşti.

Dernek Başkanı Ali Tokgöz “Hedefimiz Kocaeli’de yaşayan 50 Bin Yusufelili hemşerihlerimizi bir araya  getirip tanıştırmak ve kaynaştırmaktır ve hayırda yarıştırmaktır.

27.03.2018  Tarihinde kurduğumuz derneğimiz için bir çicekle gelmez dediler ancak her bahar bir çiçekle başlar dedik.

Hamdolsun bir çağrımızla yüzlerce çiçek  açtı. Mevlana’nın dediği gibi aynı dili konuşanlar değil aynı hali paylaşanlar anlaşır.

Bizler aynı hali paylaştığımız birbirimizi anlıyoruz.Yusufelili demek doğru olmaktır,Yusufelili demek dürüst olmaktır,çalışkan olmaktır ,erdemli olmaktır,hasılı adam olmak demektir.

Henüz bir yaşındayız.Önümüzdeki günlerde Marmara Yusufeliler Festivali yapmayı planladık,bizleri takip edin bu birlikteliğimi devam ettirelim” diyerek sözlerini tamamladı.

Yaklaşık  400 kişinin katılımı  gerçekleşen iftar proğramı  uzunca zaman görüşememiş akrabaların hasret dolu görüşmelerinde duygulu anlar yaşandı.

İzmit İmam Hatipli öğrencilerin oluşturduğu  Grup Deryadil  Ney Erbil Badem, Kanun Sait Kerem Küçük, Bendir Safa Usta, Kasidehan Umut Coşar’ın iftar öncesi sunumları göz doldurdu.

İmam Hatimli Öğrenci Bedirhan Meydan’dan  Kur’an Tilaveti ,İftar duasını Hasan Ağa Camii İmamı Cevat Şeker  yaptırdı.İftarda Mercimek  Çorbası, Kavurma,Pilav,Ayran ve Hurma ikram edildi.

KARBAFED bünyesindeki tüm dernek başkanları Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanı Musa Özcan,Karamürsel Artvinliler Derneği Başkanı Şaban Yamak,

İzmit Artvinliler Derneği Başkanı Alper Yazıcı,Başiskele Artvinliler Derneği Başkanı Osman Özer,Derince Artvinliler Derneği Başkanı Binali Budağ, ,Erdoğan Taban,

Kocaeli Adliyesi’nde görev yapan Yusufeli Cumhuriyet  Savcıları Mehmet Etyemez, Yaşar Akay, Adnan Babadağ, Hakim Hülya Babadağ , eski Körfez İlçe Başkanı İsmail Baran  iftar proğramına katıldılar.

Kocaeli Yusufeliler Derneği yönetim kurulu noksansız ve eksiksiz hizmet ettiklerinden dolayı katılan misafirlerden olumlu not aldılar.

Gecenin sponsorları olan Mustafa Dağdeviren ve Ahmet Bozkur’ta katkılarından dolayı günün anısına plaket takdim edildi.

Körfez eski Başkanı İsmail Baran’a KARBAFED’in kuruluş aşamasında katkılarından dolayı plaket verildi.

Bu haber 461 defa okundu

DİĞER HABERLER

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Türkiye’nin her yerinden geliyorlar…

Büyükşehir teyakkuzda

Büyükşehir teyakkuzda

Metrekare başına 40 kg yağış düşen Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 465 personelle 103 ayrı noktada teyakkuz halinde görev yapıyor

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

İsmail Yıldırım tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı

Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

 Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

İHH Başiskele temsilciliği, Suriye için başlattıkları yardım kampanyası kapsamında ağırlığı çocuk ve hasta bezlerinden oluşan 1 Tır insani yardım malzemesini dualarla Başiskele'den uğurladı.

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İzmit Belediyesi pazarcıların talebi üzerine Perşembe Pazar alanında çalışmalara başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ