24 Kasım 2017 Cuma 03:11
 
  • 3,920 TL

  • 4,646 TL

  • 162,95 TL

  • 105.026

Öncekiler Sonrakiler

ASANSÖR KONTROLLERİNDE BELEDİYE PAYI ALINMAYACAK

Asansör kontrollerinde belediye payı alınmayacak
10 Kasım 2017 Cuma 13:18

Yaklaşık 5 yıldan beri Türkiye’de asansör yönetmeliğini ilk uygulayan belediyelerin başında gelen İzmit Belediyesi, asansörlerin yıllık kontrollerini gerçekleştiren firma ile olan anlaşmasını 2 yıl daha uzattı.

İzmit’teki asansörlerin yıllık kontrolleri yaklaşık 2 yıldan beri bakanlık onaylı Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. firmasınca yapılıyordu. Belediyenin söz konusu firmayla 31 Aralık’ta sona erecek anlaşması 2 yıl daha uzatıldı. İzmit Belediyesi ile ilgili firma arasındaki anlaşmanın uzatılmasına dair protokol Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala ile  Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ömür Aydın arasında imzalandı.

 

KONTROLER SAYESİNDE ASANSÖRLER DAHA GÜVENLİ

 

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, asansörlerin yıllık kontrolleri sırasında alınan yüzde 10’luk belediye payı da artık alınmayacak. Yetkililer, 1 Ocak-31 Ekim tarihleri arasında mahalle mahalle yapılan tarama sonucunda İzmit sınırları içerisinde 2375 adet asansör olduğunun tespit edildiğini belirterek “ sadece 2017 yılı içinde 1750 periyodik  muayene, 840 adet de tekrar asansör muayenesi yapılmıştır. Yapılan ilk denetimlerde 1070 asansör, kullanılması tehlike anlamına gelen kırmızı etiket,  70 asansör sarı, 320 asansör mavi, 290 asansör de yeşil etiket almıştır. Yapılan ikinci denetimlerde kırmızı etiketli 1070 asansörün 689’unun gerekli bakım ve onarımlarının yapılarak kullanıma uygun hale geldiği görülmüştür” dediler.

 

KAMUDAKİ ASANSÖRLER DE DENETLENİYOR

 

İzmit Belediyesi yetkilileri, kamu kurumlarındaki asansörlerin de denetlendiğini ifade ederek “ yıl içinde kamu kurumlarındaki 148 asansörün kontrol yapılmış, 51 adet asansörün de kontrolleri yıl sonuna kadar tamamlanacaktır. Can ve mal güvenliği açısından asansörlerin yıllık kontrolü çok önemlidir. İzmit Belediyesi olarak konunun yakından takipçisiyiz” şeklinde konuştular.

 


Bu haber 381 defa okundu

DİĞER HABERLER

öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı

öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı

.

Gazeteciler!!!

Gazeteciler!!!

.

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim Araştırma Hizmet Kalitesini Artırıyor.

4 uzman hekim daha göreve başladı

4 uzman hekim daha göreve başladı

Derince Eğitim ve Araştırma Hekim Kadrosunu Genişletiyor.

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

'Alo Evlat Hattı' ekibi 112 yaşında ki Hanım Topal’ın doğum gününü unutmadı.

En hayırlı sergi İzmit'te

En hayırlı sergi İzmit'te

İzmit Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününü kapsamında Symbol AVM’de resim sergisi düzenlenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET