17 Ocak 2018 Çarşamba 18:06
 
  • 3,815 TL

  • 4,665 TL

  • 163,83 TL

  • 116.447

Öncekiler Sonrakiler

ASANSÖR KONTROLLERİNDE BELEDİYE PAYI ALINMAYACAK

Asansör kontrollerinde belediye payı alınmayacak
10 Kasım 2017 Cuma 13:18

Yaklaşık 5 yıldan beri Türkiye’de asansör yönetmeliğini ilk uygulayan belediyelerin başında gelen İzmit Belediyesi, asansörlerin yıllık kontrollerini gerçekleştiren firma ile olan anlaşmasını 2 yıl daha uzattı.

İzmit’teki asansörlerin yıllık kontrolleri yaklaşık 2 yıldan beri bakanlık onaylı Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. firmasınca yapılıyordu. Belediyenin söz konusu firmayla 31 Aralık’ta sona erecek anlaşması 2 yıl daha uzatıldı. İzmit Belediyesi ile ilgili firma arasındaki anlaşmanın uzatılmasına dair protokol Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala ile  Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ömür Aydın arasında imzalandı.

 

KONTROLER SAYESİNDE ASANSÖRLER DAHA GÜVENLİ

 

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, asansörlerin yıllık kontrolleri sırasında alınan yüzde 10’luk belediye payı da artık alınmayacak. Yetkililer, 1 Ocak-31 Ekim tarihleri arasında mahalle mahalle yapılan tarama sonucunda İzmit sınırları içerisinde 2375 adet asansör olduğunun tespit edildiğini belirterek “ sadece 2017 yılı içinde 1750 periyodik  muayene, 840 adet de tekrar asansör muayenesi yapılmıştır. Yapılan ilk denetimlerde 1070 asansör, kullanılması tehlike anlamına gelen kırmızı etiket,  70 asansör sarı, 320 asansör mavi, 290 asansör de yeşil etiket almıştır. Yapılan ikinci denetimlerde kırmızı etiketli 1070 asansörün 689’unun gerekli bakım ve onarımlarının yapılarak kullanıma uygun hale geldiği görülmüştür” dediler.

 

KAMUDAKİ ASANSÖRLER DE DENETLENİYOR

 

İzmit Belediyesi yetkilileri, kamu kurumlarındaki asansörlerin de denetlendiğini ifade ederek “ yıl içinde kamu kurumlarındaki 148 asansörün kontrol yapılmış, 51 adet asansörün de kontrolleri yıl sonuna kadar tamamlanacaktır. Can ve mal güvenliği açısından asansörlerin yıllık kontrolü çok önemlidir. İzmit Belediyesi olarak konunun yakından takipçisiyiz” şeklinde konuştular.

 


Bu haber 432 defa okundu

DİĞER HABERLER

Askeri Nakliye uçağı düştü

Askeri Nakliye uçağı düştü

Isparta'da askeri nakliye uçağı düştü.3 Şehit

Bakan İsmet Yılmaz Kocaeliye geliyor

Bakan İsmet Yılmaz Kocaeliye geliyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ,İlimize geliyor.

Yasin Güner:Biz geçmişe değil, geleceğe bakıyoruz

Yasin Güner:Biz geçmişe değil, geleceğe bakıyoruz

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar odası başkan adayı Yasin Güner bu sabah Kavaklı Sahilindeki Keyfi Alemde yönetimiyle birlikte basınla buluştu.

Kısa bir molayı hak ettiler...

Kısa bir molayı hak ettiler...

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Rehberlik Birimi Zümre Başkanı Psk. Mine Gençer, Rehberlik Birimi olarak öğrencilerimiz yoğun bir çalışma temposu sonrası kısa bir molayı hak ettiler

KOTO, Gaziantep’e gidiyor

KOTO, Gaziantep’e gidiyor

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET