20 Mart 2018 Salı 16:44
 
  • 3,934 TL

  • 4,835 TL

  • 165,72 TL

  • 116.310

Öncekiler Sonrakiler

ASANSÖR KONTROLLERİNDE BELEDİYE PAYI ALINMAYACAK

Asansör kontrollerinde belediye payı alınmayacak
10 Kasım 2017 Cuma 13:18

Yaklaşık 5 yıldan beri Türkiye’de asansör yönetmeliğini ilk uygulayan belediyelerin başında gelen İzmit Belediyesi, asansörlerin yıllık kontrollerini gerçekleştiren firma ile olan anlaşmasını 2 yıl daha uzattı.

İzmit’teki asansörlerin yıllık kontrolleri yaklaşık 2 yıldan beri bakanlık onaylı Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. firmasınca yapılıyordu. Belediyenin söz konusu firmayla 31 Aralık’ta sona erecek anlaşması 2 yıl daha uzatıldı. İzmit Belediyesi ile ilgili firma arasındaki anlaşmanın uzatılmasına dair protokol Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala ile  Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ömür Aydın arasında imzalandı.

 

KONTROLER SAYESİNDE ASANSÖRLER DAHA GÜVENLİ

 

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, asansörlerin yıllık kontrolleri sırasında alınan yüzde 10’luk belediye payı da artık alınmayacak. Yetkililer, 1 Ocak-31 Ekim tarihleri arasında mahalle mahalle yapılan tarama sonucunda İzmit sınırları içerisinde 2375 adet asansör olduğunun tespit edildiğini belirterek “ sadece 2017 yılı içinde 1750 periyodik  muayene, 840 adet de tekrar asansör muayenesi yapılmıştır. Yapılan ilk denetimlerde 1070 asansör, kullanılması tehlike anlamına gelen kırmızı etiket,  70 asansör sarı, 320 asansör mavi, 290 asansör de yeşil etiket almıştır. Yapılan ikinci denetimlerde kırmızı etiketli 1070 asansörün 689’unun gerekli bakım ve onarımlarının yapılarak kullanıma uygun hale geldiği görülmüştür” dediler.

 

KAMUDAKİ ASANSÖRLER DE DENETLENİYOR

 

İzmit Belediyesi yetkilileri, kamu kurumlarındaki asansörlerin de denetlendiğini ifade ederek “ yıl içinde kamu kurumlarındaki 148 asansörün kontrol yapılmış, 51 adet asansörün de kontrolleri yıl sonuna kadar tamamlanacaktır. Can ve mal güvenliği açısından asansörlerin yıllık kontrolü çok önemlidir. İzmit Belediyesi olarak konunun yakından takipçisiyiz” şeklinde konuştular.

 


Bu haber 467 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ