25 Mart 2019 Pazartesi 18:04
 
Öncekiler Sonrakiler

ASGARİ ÜCRET 2000 LİRA OLMALI

Asgari Ücret 2000 lira olmalı
01 Kasım 2018 Perşembe 11:00

EMEP'ten Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilciliğine ziyaret.

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, Türk-İş Bölge Temsilciliğini ziyaret etti. Ziyarette ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve işçilerin bu krize karşı nasıl yan yana geleceğini konuşuldu.

'İŞÇİLER BİRLEŞTİRİR'
Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilciliğini ziyaret ederek krizin faturasının emekçilere yıkılmasına karşı mücadele ihtiyacını ifade eden ve görüşlerini belirten Emek Partisi (EMEP) heyetinde il başkanı Arzu Erkan, eski il başkanı Güner Kizir ve İzmit ilçe başkanı Reyhan Başaran yer aldı. Ekonomik krize karşı emek ve meslek örgütleri ile demokrasi güçlerinin birlikte ve ortak mücadelesinin önemine vurgu yağıldığı görüşmede, işçilerin krizi kabul etmeyerek kendi talepleri etrafında bütün bir kesimi birleştirebileceği vurgulandı.

'ASGARİ ÜCRET 2000 LİRA OLMALI' 
Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilcisi ve Türk Metal Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız ise, ekonominin içinde bulunduğu durumun gözle görülür bir şekilde açık olduğunu belirti. Emekçilerin her geçen gün alım gücünün düştüğüne dikkat çeken Yıldız, asgari ücretin vakit kaybetmeden 2000 liraya yükseltilmesini, Aralık ayı sonu itibariyle de daha yaşanabilir bir seviyeye çıkartılması gerektiğini belirtti.

Yıldız, EMEP'in sunduğu dosyayı genel merkezleriyle de paylaşacağını ifade etti.
Bu haber 639 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ