22 Nisan 2019 Pazartesi 08:13
 
Öncekiler Sonrakiler

ASM ÇALIŞANLARININ MAĞDURİYETLERİ GÜNDEN GÜNE ARTIYOR

ASM çalışanlarının mağduriyetleri günden güne artıyor
02 Aralık 2018 Pazar 20:09

.

AİLE HEKİMLİĞİ KOMİSYONU OLAĞAN TOPLANTISINI  YAPTI.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimliği Komisyonu olağan toplantısını sendika binasında gerçekleştirdi.


Dokuz Madde Görüşüldü.
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimliği Komisyonu Komisyon Başkanı Recep Pehlivan Başkanlığında sendika binasında gerçekleştirdi. Toplantıya  Aile Hekimi Komisyon üyesi Aile Hekimi Funda Düven, Aile Sağlığı Elemanı Hacer Gündüz ve Aile Sağlığı Elemanı Derya Çalışkan katıldı. Şube Başkanı,   Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Kamu Sen İl Kocaeli Temsilcisi Ömer Çeker’de Aile Hekimleri komisyon toplantısında hazır bulundu. Komisyon üyelerinin belirlemiş olduğu günden çerçevesinde yapılan toplantıda  (9) dokuz madde görüşüldü. Görüşülen konular öncelik sırasına göre sıraya konularak çalışma yapılması ve yapılan çalışmanın neticesi kamuoyu  ve konunun tarafları ile paylaşılarak ilgililerin  bilgilendirilmesi kararlaştırıldı.


 Pehlivan; Sorunların Kaynağı ve Çözümü Görüşüldü.
Toplantı sonunda Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivan konuşmada ; Toplantıda Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanlarının çalışma hayatında yaşamış oldukları sorunların kaynağı ve çözümü görüşüldü çalışanlar ve halkımız adına faydalı bir toplantı oldu. Zaman ayırarak toplantıya iştirak eden Aile Hekimi Komisyon üyelerimize teşekkür ederim. Dedi.

ASM Çalışanlarının Mağduriyetleri Günden Güne Artmaktadır.
Toplantı sonrası açıklamada bulunan Şube Başkanı Çeker; Periferde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlık Elemanlarının sendikamıza iletmiş oldukları sorunlar Komisyon üyelerinin tespit edikleri günden çerçevesinde toplandı. Toplantıda Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) Sağlık çalışanlarının sorunlarının ve iş yükünün arttığına şahit oldum. Diyen Çeker; Sistemden  ve idarelerden kaynaklanan ciddi sorunlar olduğunu gelen şikayetlerden anlaşılmaktadır. ASM Çalışanlarının mağduriyetleri günden güne artmaktadır. Dedi.

ASM’lerin Kiraları Enflasyonun Çok Üzerinde Artırılmıştır.
Şube Başkanı Çeker; Örneğin: Vatandaşımıza hizmet verilen ASM’lerin kiraları enflasyonun çok üzerinde artırılmıştır. ASM içerisinde boş bölgelere çalışanın rızası olmadan usulsüz geçici görevlendirilmeleri, boş bölgelerde baktıkları hasta başı verilen ücretin tamamının verilmeyerek cüzi bir miktarın verilerek mağdur edilmeleri v.s gibi ciddi sorunları var. Bu sorunların tespiti ve giderilmesi için Aile Hekimliği Komisyonumuz yapmış olduğu çalışma önemlidir. Diyen Çeker; Komisyon üyelerimiz çalışmalara katkı sundukları ve vakit ayırdıkları için teşekkür ederim. Yapılan çalışmaları ilerleyen süreçte kamuoyu ve sağlık çalışanları ile paylaşacağız. Dedi.

Bu haber 354 defa okundu

DİĞER HABERLER

“ASIL HEDEF, KARDEŞ KAVGASIDIR. AMAN DİKKAT!...”

“ASIL HEDEF, KARDEŞ KAVGASIDIR. AMAN DİKKAT!...”

Avukatlar artık “Ödemezsen evine haciz gelecek” diyemeyecek

Avukatlar artık “Ödemezsen evine haciz gelecek” diyemeyecek

Yargıtay noktayı koydu

Dünya Çocukları Bilim Merkezi’ni gezdi

 Dünya Çocukları Bilim Merkezi’ni gezdi

Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Çocuk Festivali için misafir ettiği ve farklı coğrafyalarından Kocaeli’ne gelen Dünya Çocukları, Kocaeli Bilim Merkezi’ni gezdi.

Zorlu maratonu Felix Grossschartner kazandı

Zorlu maratonu Felix Grossschartner kazandı

Kartepe'de zorlu mücadele

Acı haber 4 şehit

Acı haber 4 şehit

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ