20 Eylül 2018 Perşembe 12:38
 
  • 6,160 TL

  • 7,214 TL

  • 238,29 TL

  • 96.788

Öncekiler Sonrakiler

AVUKATLAR GÖRKEMLİ GECEDE BULUŞTU

Avukatlar görkemli gecede buluştu
07 Nisan 2018 Cumartesi 14:23

Her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneğini bozmayan Kocaeli Barosu , 5 Nisan Avukatlar Günü’nü görkemli bir baloyla sonlandırdı.

Başiskele ilçesinde bulunan Wellborn Hotel’de Baro Başkanı ve yönetimi ev sahipliğinde gerçekleştirilen baloda farklı spor dallarında dereceye giren avukatlara ödülleri takdim edildi.Görkemli geceye Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile eşi Hülya Aksoy, Jandarma Komutanı Osman Aslan ile eşi Suzan Aslan, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Muhiddin Paça, Başsavcı vekilleri Erdal Yüce, Ayhan Memük, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, İMO Şube Başkanı Tolga Ok, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayan ve çok sayıda avukat ve eşleri katıldı.
Gecede kısa bir konuşma yapan Kocaeli Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe, avukatlık mesleğinin halkın adalete kavuşması ve hak arama özgürlüğünün korunması adına büyük bir önem sahip olduğunu belirterek, istismar edilen kadınların, şiddete uğrayan kadınların, madende şehit olan işçilerin, havası kirletilen insanların yani halkın sesi olduklarını ifade etti ve konuşmasını meslektaşlarının Avukatlar Günü’nü kutladı.

 Kocaeli Barosu Avukat Sertif Gökçek’in konuşmasının ardından kürsiye çıkan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise, avukatlık mesleğinde görev yapan avukatların gününü kutlayarak, anlamlı gecede bulunmaktan onur duyduğunu belirtti.

Vali Aksoy,  savunma hakkının en temel haklardan biri olduğunu hatırlatarak, bu hakkı yerine getiren avukatların evrensel hukuk kuralları içerisinde görevlerini yapabilmelerinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Bu haber 674 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mahalle Mahalle Seminerler Devam Ediyor

Mahalle Mahalle Seminerler Devam Ediyor

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından her hafta bir mahallede düzenlenen Mahalle Mahalle Seminer projesi devam ediyor.

O firmalara af yok!

 O firmalara af yok!

Kocaeli Valiliği, Kocaeli’de 7 firmada toplam 1061 üründe haksız fiyat artışı tespit edildiğini açıkladı.

'Seka Yaz Konserleri' Serdar Ortaç ile son buldu

'Seka Yaz Konserleri' Serdar Ortaç ile son buldu

.

Uyarılara uymayanlara yasal işlem

Uyarılara uymayanlara yasal işlem

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET