23 Nisan 2018 Pazartesi 05:01
 
  • 4,071 TL

  • 5,000 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

AVUKATLAR GÖRKEMLİ GECEDE BULUŞTU

Avukatlar görkemli gecede buluştu
07 Nisan 2018 Cumartesi 14:23

Her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneğini bozmayan Kocaeli Barosu , 5 Nisan Avukatlar Günü’nü görkemli bir baloyla sonlandırdı.

Başiskele ilçesinde bulunan Wellborn Hotel’de Baro Başkanı ve yönetimi ev sahipliğinde gerçekleştirilen baloda farklı spor dallarında dereceye giren avukatlara ödülleri takdim edildi.Görkemli geceye Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile eşi Hülya Aksoy, Jandarma Komutanı Osman Aslan ile eşi Suzan Aslan, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Muhiddin Paça, Başsavcı vekilleri Erdal Yüce, Ayhan Memük, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, İMO Şube Başkanı Tolga Ok, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayan ve çok sayıda avukat ve eşleri katıldı.
Gecede kısa bir konuşma yapan Kocaeli Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe, avukatlık mesleğinin halkın adalete kavuşması ve hak arama özgürlüğünün korunması adına büyük bir önem sahip olduğunu belirterek, istismar edilen kadınların, şiddete uğrayan kadınların, madende şehit olan işçilerin, havası kirletilen insanların yani halkın sesi olduklarını ifade etti ve konuşmasını meslektaşlarının Avukatlar Günü’nü kutladı.

 Kocaeli Barosu Avukat Sertif Gökçek’in konuşmasının ardından kürsiye çıkan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise, avukatlık mesleğinde görev yapan avukatların gününü kutlayarak, anlamlı gecede bulunmaktan onur duyduğunu belirtti.

Vali Aksoy,  savunma hakkının en temel haklardan biri olduğunu hatırlatarak, bu hakkı yerine getiren avukatların evrensel hukuk kuralları içerisinde görevlerini yapabilmelerinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Bu haber 493 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

YSK, seçim çevreleri ve çıkaracağı milletvekili sayısının tespitinde, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden alınan 2017 nüfus bilgilerini kullanacak.

İşte o sürecin detayları

İşte o sürecin detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken genel seçim tarihini açıklamasından sonra akıllara ilk gelen soru, seçim takviminin nasıl işleyeceği oldu. Seçim Kanunu'ndaki düzenlemeler sürerken, önceki yıllarda uygulanan takvimin 24 Haziran2018 Pazar günü yapılacak seçimde de temel alınacağı anlaşılıyor. O tarihte Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri birlikte yapılacak. İşte o sürecin detayları.

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

.

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

.

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

23 Nisan Çocuk Festivali’nin bu yılki teması spor ve çocuk oyunları oldu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ