21 Şubat 2019 Perşembe 18:13
 
  • 5,327 TL

  • 6,056 TL

  • 228,04 TL

  • 102.348

Öncekiler Sonrakiler

BAKIRCILAR ÇARŞISI'NDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bakırcılar çarşısı'nda çalışmalar başladı
06 Eylül 2018 Perşembe 10:12

.

Şimdiye kadar şehrin bir çok noktasında sokak ve cephe iyileştirmesi yapan İzmit Belediyesi’nce Kemal Paşa Mahallesi Bakırcılar Çarşısı’nda da benzer çalışma yapılıyor.

Bir süre önce Bakırcılar Çarşısı Sokak İyileştirme Projesi’nin ihalesi yapılmış ve ihaleyi 258 bin 889 lira ile Mehmet Uzun kazanmıştı.

 

DOĞAN İNCELEMEDE

 

Yasal sürecin tamamlanmasının ardından ihaleyi kazanan firma Bakırcılar Çarşısı’nda çalışmaya başladı. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da bölgeye giderek çalışmaları inceledi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alıp  bölge sakinleriyle görüşen Doğan “ Bakırcılar Çarşısı, şehrimizin tarihi derinliği olan sokaklarından bir tanesi. Buranın daha önce alt yapısını yapmıştık. Cephelerle ilgili de bu sokağa yakışır bir proje hazırladık.

 

BELEDİYE KARŞILAYACAK

 

Çalışma vatandaşımıza, esnafımıza yük olmadan tamamen belediyemizin imkanlarıyla yapılıyor. 2-3 ay içerisinde burası çok daha farklı, şehrimizin nadide köşelerinden biri haline gelecek. Şehrimizin bu tür tarihi değerlerine sahip çıkmak, eskileri yaşatmak bizim görevimiz.

 

GÖRMEDEN GİTMEYECEKLER

 

Kurul tarafından onaylanan proje kapsamında sokaktaki dükkânların tabelalar değişecek, bina cephelerinin sıva tadilatları yapılarak boyanacak, klimalar kapatılacak. Sokak aydınlatmalarının da takılmasıyla sokak tarihi dokusunu koruyarak Bakırcılar Çarşısı kimliği içerisinde sade ve şık bir görünüme kavuşacak. Şehrimize gelen herkes bu sokağı görmeden gitmeyecek” dedi. Proje ile Bakırcılar Çarşısı’nda 31 yapının cephe iyileştirilmesi gerçekleştirilecek.

 


 
Bu haber 686 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ