14 Aralık 2018 Cuma 19:15
 
  • 5,389 TL

  • 6,085 TL

  • 214,29 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

BAŞİSKELE'YE 10 MİLYONLUK DEV YATIRIM

Başiskele'ye 10 Milyonluk dev yatırım
27 Kasım 2017 Pazartesi 12:21

Başkan Ayaz:"Biz yapmış olduğumuz işe aşığız"

Başiskele Belediyesi tarafından 10 Milyon TL'ye mâlolan Kullar Semt Meydanı'nın açılışı gerçekleştirildi. Semt meydanının açılıştörenine Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın yanı sıra Kocaeli BüyükşehirBelediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili MehmetAkif Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Başiskele Kaymakamı AtillaKantay, AK Parti Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Pazarcılar Odası Başkanı AhmetSerim, Başiskele Belediyesi meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıdavatandaş katılım gösterdi.

 

Birçok öncü ve örnek projeyi Başiskele’ye kazandıranBaşiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, önceki gün de hizmet kalitesinde örnekteşkil eden Mükemmellikte 4 yıldız belgesini almaya hak kazanmıştı. Tümhizmetlerini bu vizyon ile gerçekleştiren Başkan Ayaz, çalışmalarını hızkesmeden devam ediyor, açılıştan açılışa koşuyor. Son olarak MehmetağaMahallesi’nde Kullar Semt Meydanı'nın açılışını da gerçekleştirildi. Açılışprogramı içerisinde Karadeniz Halk Oyunları gösterisinden, Gönülden GönüleMüzik Topluluğu Gösterisine ve Grup Tillo ilahi konserine kadar dolu birprogram gerçekleşti.

 

BAŞKAN AYAZ:“BİZ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ İŞE AŞIĞIZ”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıylabaşlayan programda konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, "Bumeydanın yapımında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyi kivarlar. 2009'dan beri Kullar'da 11. Açılışımız. Sadece 2017'de 27 yeni açılışgerçekleştirdik. Bu açılışımızın farklı bir anlamı var. Gece gündüz demedençalışıyoruz. Çalışmalarımızı kimseyi ötekileştirmeden yürütüyoruz. Biz yapmışolduğumuz işe aşığız. Bizler bu işleri aşksız yapamazdık zaten. Sabah evdençıkıp akşam dönünceye kadar aynı aşk ve heyecanla çalışıyoruz. İstekleriniziyerine getirdiğimizde bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz, huzurlu oluyoruz. Eminolun biz Allah'ın ikramıyla, lütfuyla bu çalışmaları tamamladık. Tümçalışmalarımızı komşularımızın rızasını alarak, helalleşerek yaptık. Bu alantoplamda 10 milyon TL'nin üzerine çıkan bir maliyetle yapıldı. Allah şahit kiyapmış olduğumuz çalışmaları hepsini hakkın rızası, halkın duası içinyapıyoruz. Halka hizmet Hakka hizmettir. Kullar Semt Meydanımız hayırlı uğurluolsun" dedi.

 

KAYMAKAM ATİLAKANTAY: “BİZLER MİLLET OLARAK MİLLETE HİZMET EDENİ UNUTMAYIZ”

 

Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın ardından kürsüyegelen Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, "Bizler millet olarak milletehizmet edeni unutmayız. Bizler çalışanları, üretenleri alın teri dökenleri emekverenleri unutmayız. Başkanımızı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkesi tebrikediyorum. Geçtiğimiz günlerde kalite ödülünü alan belediye başkanımızı da kutluyorum.Bundan sonra bu semtin halkına amade olan bu güzel yapıt birçok etkinliğe evsahipliği yapacaktır. Artık bizim de modern bir semt meydanımız var"şeklinde konuştu.

 

BAŞKANKARAOSMANOĞLU “ŞEHİRLER MEYDANLARIYLA ANILIR”

 

İlçe Kaymakamı Atila Kantay'ın ardından söz alanBüyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Şehirler meydanlarıylaanılır. Eskiden imkân yoktu. Devlet ve yerel yönetimler bu tür meydanlarıyapamıyordu. Planlıyoruz ve adım adım şehirlerimizi daha güzel, yaşanabilirhale getiriyoruz. Binaların sık oluşu sokakların dar oluşu insanların dengesinibozuyor. Meydanların geniş ve düzenli oluşu, yeşil oluşu insanları rahatettiriyor. Bu meydanlar çok çok önemli. Başkanımız Hüseyin Ayaz ve ekibineteşekkür ediyorum. İnsanlarımız her şeyin en güzeline layık. Bu meydanıninsanımızın sağlığına, moraline, huzuruna, iyi geleceğine daha güzel hizmetetmesi temennisiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" dedi.

 

10 milyon Türk Lirası yatırım yapılan meydanın altkatında 108 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor. Otoparkın üzerinde ise 4 kattan oluşan bina yer alıyor. Bina içerisindekafeterya, Başiskele Muhtarlar Derneği ofisi bulunuyor. Semt Meydanı içerisindeayrıca 16 Türk Devleti’ni temsil eden bayraklar, oturma alanları, süs havuzu bulunuyor.

Bu haber 740 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ