21 Ocak 2018 Pazar 17:26
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Başkan’dan Gaziler Günü Mesajı
18 Eylül 2017 Pazartesi 16:23

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yayınladığı mesajla vatanımızın ve milletimizin bekası için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen ve bu uğurda gazi olan kahramanların gaziler gününü kutladı.

Gaziler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu toprakları bize vatan olarak bırakan değerli gazilerimize ve aziz şehitlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Başkan Karaosmanoğlu mesajında şunları ifade etti: “Geçmişten günümüze bir devleti devlet yapan; vatan, millet, bayrak ve egemenlik gibi değerleri korumak ve bu değerler üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasını sağlamak için her türlü hain saldırıya karşı göğsünü siper eden gazilerimiz, bu ülke için çok değerlidir…

Gaziler, aynı zamanda millet olarak sahip olduğumuz şanlı geçmişimizle aramızdaki güçlü bağın en önemli sembolleri; cesaret ve feragat duygularını yaşayan ve yaşatan abideleridir. Sergiledikleri kahramanlık destanları ile tarihin altın sayfalarına adlarını kaydettirmişlerdir. Gazi ve şehitlerimiz, Türk Milleti’nin gönlünde ve hafızasında bugün olduğu gibi sonsuza kadar yer almaya devam edecektir.

Gazilerimiz, milletimizin şerefli tarihinin canlı tanıkları olarak ‘Gazi’ unvanını alan; vatanın, milletin, bayrağın ve istiklâlin ne denli paha biçilmez değerler olduğunu, ordumuzun, polis teşkilâtımızın ve diğer güvenlik birimlerimizin kahraman mensuplarının bu ulvi değerleri yaşatmak uğruna neleri göze alabileceğini göstermişlerdir.

Kayıpları karşısında gösterdikleri sabır ve metanetin kaynağının gönüllerinde yaşattıkları vatan, millet ve bayrak sevgisi olduğunu çok iyi biliyoruz. Sergiledikleri kahramanlık, cesaret ve fedakârlıklarla bizlere her zaman güç ve ilham kaynağı olmaktadırlar.

Gazilerimiz için yapılan hiçbir şey, bu eşsiz hizmetlerinizin ve fedakârlıklarınızın bir karşılığı veya bedeli olamaz. Aziz milletimizin sizlerden aldığı güç ile bu kutsal mücadeleyi nesiller boyu sürdüreceğinden hiç kuşkunuz olmasın.

Zaferlerini şehit ve gazilerine borçlu olan bu millet; sizlere minnettardır.

‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi’ oluruz düşüncesiyle iç ve dış düşmanlara karşı kahramanca mücadele veren gazilerimiz ve bu yüce ruh var oldukça, bölünmez bütünlüğümüze ve millî birliğimize kast edenlerin kirli emelleri asla gerçekleşmeyecektir.

15 Temmuz hain darbe girişiminde aziz milletimiz, bu ruhla canını ortaya koymuş ve nice şehit ve gazi vererek bağımsızlığına ve demokrasisine sahip çıkmış, atalarına yakışır birer evlât olduğunu ispatlamıştır.

Allah, terörle mücadelede, yurt içinde ve dışında bu vatan için mücadele eden askerimizin, polisimizin yâr ve yardımcısı olsun. Yüreklerimiz, dualarımız onlarladır.

Bu vesile ile terörle mücadelede şehit olan gençlerimize de bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.  Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Günü’nü kutluyorum.”
Bu haber 876 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET