22 Mayıs 2019 Çarşamba 18:59
 
Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN DOĞAN;'BENİM İÇİN ÇOK SÜRPRİZ BİR AÇIKLAMA OLMADI'

Başkan Doğan;'Benim için çok sürpriz bir açıklama olmadı'
20 Nisan 2018 Cuma 09:34

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ülke gündemini meşgul eden 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan erken seçim ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Erken seçim ile ilgili değerlendirme yapmadan önce yakın zamanda Türkiye’nin yakın tarihlerde yaşadığı sorunları hatırlatan Doğan, “Öncelikle ülkemiz ve milletimiz için, gönül coğrafyamız için, hatta dünya mazlumları için hayırlı olmasını diliyorum. Benim için çok sürpriz bir açıklama olmadı. Son birkaç aydır dünyadaki olayları izlediğimde adım adım dünyanın karşılıklı kozlarını oynadığı bir süreci yaşadığını gördüm. Ve örnek verecek olursak geçmiş tarihlere baktığımızda, Türkiye’nin özellikle Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıldönümü yaklaştıkça ve Türkiye’deki büyüme, teknolojik anlamdaki gelişmeler kalkınmalar belli bir hızla devam ettiği süre içerisinde bir takım karşı hamlelerin geldiğini hepimiz gördük. Bu operasyonları da tek tek saymaya gerek yok. Bunu 15 Temmuz’da gayet net yaşadık. Daha sonrasında Suriye’deki özellikle Türkiye’nin yıllardır mücadelesini verdiği PKK’nın panelleriyle birlikte yürütülen yeni bir devlet yapısı oluşturulma planı ve ona karşı da Türkiye’nin yaptığı müdahale yani Fırat Kalkanı, Afrin Zeytin Dalı Operasyonu gibi..  İşte bunlar, bunca zaman karşı güçlere karşı verdiğimiz mücadelelerimizden biridir. Herkesin bir A, B, C planı oluyor. Türkiye’de bunlara her zaman cevap verebiliyor. Ve hamd olsun öyle ya da böyle Türkiye dirayetli bir liderle yoluna devam ediyor.  Erdoğan, siyasi ayrım yapmadan halkın da arkasında durduğu, büyük madereler atlattığı, ülkemizin bütünlüğü açısından büyük kayıplar vermeden bu oyunları bozuyor. Bu oyunlar bozuluyor ama karşı taraflar da boş durmuyor” diyerek yakın tarihi kimsenin unutmaması gerektiğini belirtti.

“Herkesin gözü bu coğrafyada”

 Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Ulusal Heyeti Genel Kurulu'nda 7,5 yıldır asil üye olarak gittiğini ifade eden ve oradaki izlenimlerini paylaşan Doğan, “Avrupa’nın Fransa, Almanya, İngiltere gibi ülkelerinin, Türkiye’yle nasıl ilgilendiklerini gözlerimle görüyorum. Ve belli ki bu bölgedeki olaylar Avrupa’nın geleceğini, hatta dünyadaki süper güçlerin egemenlik güçleri de etkileyecek olaylar olduğu da gözler önüne sergileniyor. Biz bulunduğumuz Anadolu coğrafyasında elimizdeki iki kritik boğaz, ipek yolu, üç kıtanın tam köprü görevi gördüğü coğrafyada, bu denli önemli ve stratejik durumumuzu hep koruyacağız” dedi.  

“Oynan oyunlara ‘dur’ demek için bu seçim olmalı”

Halkın erken seçimle ilgili karar vermeden önce geçmiş fotoğraf arşivlerinde yer alan Türkiye’nin yaşadığı zorluklara nasıl göğüs gerdiklerini göz önünde bulundurması gerektiğini sözlerine ekleyen Nevzat Doğan, “Peki şuandaki Suriye’deki mevcut durum emperyalist güçlerin müttefikimiz sandığımız -ki değiller- kendi çıkarları ve hedefledikleri doğrultusundaki planladıklarını başaramadılar. A planları tutmadı. Biz çekiliyoruz derken B planlarını devreye koydular ve uçaklarıyla, füzeleriyle Fransa ile İngiltere’yi yanlarına aldılar. Yakında belki askeri NATO aracılığıyla da girişimlerde bile bulunabilecekler. Çünkü Amerika ve emperyalizmin belli bir kanadı Suriye’deki hedeflediği noktaya gelemedi. Belli ki Amerika, Suriye’de farklı bir kozunu oynamak durumundaydı, oynadı.. İran, Rusya ve Türkiye’yi ekonomik yönden çökertmek için para ile oynayarak sıkıştırmaya çalıştı, bir yandan da Akdeniz’i ısıtmaya başladı. Akdeniz’de petrol aramalarını ve savaş gemilerini bulundurmaya başladı. Bunları neden anlattım çünkü bugüne geldiğimiz noktaya baktığımızda erken seçim kararını değerlendirmek için bu fotoğrafları görmemiz lazım. Bu fotoğrafta dünyadaki emperyalist ve egemen güçlerin, Türkiye ve çevresinde oynadıkları oyunun, Türkiye içerisindeki olayları da yönlendirmeyi içerdiğini bilmemiz lazım. Dolayısıyla ben iyi biliyorum ki, sayın liderimiz cumhurbaşkanımız bu konuda erken seçimi en son düşüne biriydi. Yakından da takip ettik ve kolay kolay erken seçime gitmemiştir. Ama yapılan hamleler ve Türkiye’nin bu coğrafyadaki bu kadar önemli bir hedef olması bizim de ülkemizin bu süreçte daha önündeki alt yapı ya da önündeki siyasi beklentileri çözmüş olması lazım. Dolayısıyla sürecin hızlandırılması gerekiyordu. Bir an önce olması gereken başkanlık sisteminin, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de uygulaması artık zorunluydu.  Dünyadaki mevcut  yapılanma, Türkiye üzerinde oynan oyunlara dur demek için, Türkiye’deki siyasi belirsizliği ortadan kaldırmak için atılan en doğru adımdır. Olabildiğince erken olması en doğrusuydu” şeklinde konuştu.


“Devlet Bahçeli’yi de takdir ediyorum”

Konuşmalarına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sergilediği duruş ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Doğan, “Ben Devlet Bahçeli’yi de takdir ediyorum. Çünkü son 15 yıldır Türkiye’nin en kritik zamanlarında, ülkenin çıkarlarını öne alan, kendisinin ve partisinin çıkarlarını kenara iten tam bir vatansever milliyetçi anlayışla hareket ettiğini görüyorum ve çok da takdir ediyorum. Sayın cumhurbaşkanımız zaten liderliğiyle, siyasi zekasıyla dünyanın bir numarası. Şu anda yapılan hamle iki büyük devlet adamının, ülkemiz menfaatleri doğrultusunda aldıkları en doğru ve hayırlı bir karardır. Yeni bir dönem başlatacağız” dedi.


 “Devlet değerlerinin etrafında birleşilmelidir”
Türkiye’nin menfaatini ilgilendiren konularda CHP’nin her zaman yanlış siyasi üslubü seçtiğini de söyleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “CHP, Türkiye’nin ana muhalefet partisidir. Türkiye’nin bel kimliklerinden biri muhalefettir.  Muhalefet her tür eleştiriyi yapmak, her türlü tepkiyi gösterme, siyasi üsluplar ve demokrasi içerisindeki hakkına sahiptir. Fakat ülke ve millet çıkarları söz konusu olduğu zaman siyasi kimliklerini bir yana bırakıp, ülke, millet ve bayrak için devlet değerlerinin etrafında birleşmelidir. CHP’nin tümü olmada bile maalesef liderleri çok hayal kırıklığı yaratıyor ve yaratmaya da devam ediyor. Fırat Kalkanı Operasyonu’nda bizim mücadele verdiğimiz, bizim askerimizi, polisimizi şehit eden, o bölgedeki halkı sömüren,’ PYD’ye regal bir örgüt’ diyecek kadar, ‘Afrin’e girmeye ne gerek var’ diyecek kadar şaşırtıcı bir surumla karşı karşıya bıraktı Türkiye’yi. İşin garip tarafı da bu söylemleri PKK, PYD, Fransa, Amerika, kısacası Türkiye’ye düşman olan herkes söylüyor, bir de Kılıçdaroğlu söylüyor. Bulundukları taraf gerçekten benim tüylerimi diken diken ediyor. Özellikle sol seçmenin sağduyulu olmasını bekliyorum. Ülkenin ve vatanın bütünlüğü için, çocuklarımızın geleceği için  bu söylemlerden uzak kalması gerekirken, bir taraftan da bunlara karşı şer olan düşman güçler var. Tam bir kurtuluş Savaşı içerişimdeyiz. Suriye’de oluk oluk kan akıyor, 7 yıldır bombalar patlıyor, kadınlar, çocuklar ölüyor, göç eden mültecşler denizlerde boğuluyor.  Bunu biliyorlar. ESED’i cezalandırmak akıllarına gelmiyor, dünyayı kimse aptal yerine koymasın. Belli ki B planına geçtiler, kendi çıkarları önemli. Kısacası bu anlattıklarımı gözümüzün önünde fotoğraflarsak, tarafımızı belli edeceğiz” diyerek bir oyla ne fark eder denmemesi gerektiğini vurguladı.

“25 Haziran sabahı çok güçlü bir şekilde yola devam edeceğiz”
Türkiye’nin menfaati için birtakım düşman güçlere karşı bu süreçte elele verilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Doğan, “Bu seçimin batıyı rahatsız ettiği bir gerçekse, Amerika’yı rahatsız ettiği bir gerçekse, düşmanlarımız rahatsız ettiği bir gerçekse bu durumu desteklemek gerekir. Eğer bu seçim görüntüsü düşmanlarımızı rahatsız edecekse, siyasi parti gözetmeksizin, bu ülkedeki istikrarın devamlılığı için, çocuklarımızın geleceği için tarafımız ortak olmalı. Sizce düşmanlarımız Erdoğan’ı neden istemiyor, düşünün? Türkiye’nin iyiliği için mi? Madem iyiliğimizi istiyorlarsa neden onları silahlandırıp, ülkemizi tehdit altında bırakıyor. Almanya iyiyse neden oradaki Türk vatandaşlarımıza eziyet ediyorlar. PKK’yı neden serbest bırakıyorlar, laf söyleyeni copluyorlar.  Kısacası Allah’ın izniyle de bu seçim sonucunda da 25 Haziran sabahı Türkiye yeni sistemle çok güçlü bir şekilde yoluna devam edecek. 2023 yılında bu kez bizim planlar gelecek ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tarih boyunca bu ülkede canını veren, kanını akıtan vefa borcumuzu ödeyeceğimiz çok güçlü bir Türkiye ile yolumuza devam edeceğiz. Geleceğimiz iyidir, biz halkımıza güveniyoruz. Halkımızın tarafını çok güzel bir şekilde sandıkta belli edeceğini biliyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyoruz” dedi.


Bu haber 859 defa okundu

DİĞER HABERLER

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Belde A.Ş.’li personele, bayram öncesi bin 500 TL’lik avans ödenecek.

Sarıbay ve İmamoğlu İstanbul’da bir araya geldi

Sarıbay ve İmamoğlu İstanbul’da bir araya geldi

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay İstanbul’da proje tanıtım toplantısını gerçekleştiren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi

HÜRRİYET, SANATÇI ERDEM’E PARA VERMEDİK

 HÜRRİYET, SANATÇI ERDEM’E PARA VERMEDİK

İzmit Belediye Encümen toplantısı Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirildi.

KARBAFED Kocaeli Basınını Artvin'e Götürüyor

KARBAFED Kocaeli Basınını Artvin'e Götürüyor

Polisler işaret dili öğreniyor

Polisler işaret dili öğreniyor

ENGELLİ VATANDAŞ POLİSLE DOĞRUDAN İLETİŞİM KURACAK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ