25 Şubat 2018 Pazar 04:26
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU'NDAN ATİK'E İADEYİ ZİYARET

Başkan Karaosmanoğlu'ndan  ATİK'e iadeyi ziyaret
06 Şubat 2018 Salı 10:48

Başkan Karaosmanoğlu, Atılımcı İş Adamları Derneği Başkanı Yasin Akyol ve yönetimine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Atılımcı İşadamları Derneği Başkanı Yasin Akyol ve yönetim kurulu üyelerine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Daha iyi bir Kocaeli ve güzel yarınlar için hep birlikte çalışıyoruz diyen Karaosmanoğlu, görüşmede atılımcı ruhla yeni işlere imza atmanın, mevcut işleri de genişleterek ülke ekonomisine verilecek büyük bir değer olduğunun altını çizerek, “Bizler de bir sanayi kenti olan Kocaeli’mizin bu özelliğini göz ardı etmeksizin tüm yatırımlarımızı bu çerçeveye göre yapıyoruz. Doğal güzelliklerimizi korurken kent yaşamına da çok olumlu dokunuşlar ve değişimler yapıyoruz” dedi.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİDİR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin gelişmekte ve kalkınmakta olduğunu da sözlerine ekleyen Karaosmanoğlu, “Sizlerin ve bizlerin omuzlarındaki yükün ne denli büyük olduğunun farkındayız. Günümüz Türkiye’sinde artık İş dünyamız, sendikalarımız ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımız artık kendi alanlarıyla yakın ilgilenmekte olmasının yanı sıra kentin gelişimine katkı sunmasını da çok olumlu buluyorum. Kendi üyelerinizin dünya ile yarışın niteliklerde olması ve her an kendini yetiştirmesi de ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir” diye konuştu.

“MODEL VE MODERN BİR KENT OLARAK SEÇİLDİK”
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm’ün de eşlik ettiği ziyarette, sanayi çevre ilişkisinin en güzel olduğu kentin Kocaeli olduğu da vurgulandı. Başkan Karaosmanoğlu, biz ne sanayiyi çevreye, ne de çevreyi sanayiye feda etmiyoruz diyerek dengeli ve plânlı bir şehirleşmenin en güzel örneklerinden birisinin Kocaeli olduğunu da ifade etti. Bu konuda da örnek bir şehir olarak hızla ilerliyoruz hatırlatması da yapan Karaosmanoğlu, “Zaten bu yüzden gerek Sayın Cumhurbaşkanımız ve gerekse de hükümetimiz tarafından model ve modern bir kent olarak seçildik.
Dile kolay, 7,5 milyon ağaç diktik. Gebze’de çevrenin ihtiyacı olan temiz su imkânını karşılamak için, örnek bir bütçeleme modeliyle sanayicilerimizle birlikte
Denizli Göleti’ni inşa ettik. Tramvayımızı hayata geçirdik, şimdi de Darıca, Gebze ve OSB’ler bölgesine Metro projemizin ön yeterlilik ihalesini gerçekleştirdik” ifadelerini sarf etti.

“BİZ İŞADAMLARIMIZDAN RAZIYIZ”
Türkiye’nin en büyük Atıksu arıtma tesislerinden birisini inşa ederek, İzmit Körfezi’ne dökülen atık suların % 99’unu arıtır hale getirdiklerini dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Karamürsel Altınkemer Plajı’mıza ve Kandıra’da üç plajımıza daha temiz denizin simgesi olan Mavi Bayrak aldık. Bu bayrak, şu açıdan çok önemli: Ülkemizin sanayi başkenti olarak bilinen Kocaeli’mizde çevreye yaptığımız yatırımların sonucunu aldığımızın ve İzmit Körfezi’nin uyguladığımız tedaviye cevap verdiğinin ispatıdır. Kocaeli ölçüsündeki bir sanayi kentinde mavi bayraklı 4 plâj olması çok önemlidir. Allah’ın izniyle Körfezi’mizde Mavi Bayrakların sayısını daha da artıracağız. Bu konuda hükümetimizin desteği önümüzü açmakta; Bizlere yeni ve daha büyük projeler konusunda maddi ve manevî destek sağlamaktadır. Ve tabi ki sizlerin desteği de çok büyük. Bizler model Kocaeli’yi el birliğiyle inşa ediyoruz. Biz işadamlarımızdan razıyız” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.


Bu haber 304 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kuledeki saatte bakım yapıldı

Kuledeki saatte bakım yapıldı

İzmit’in sembolü Saat Kulesi’ndeki saat, bakımdan geçirildi.

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den çarpıcı açıklamalar

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı ziyaret ederek sıkıntılarını dile getiren Akmeşe Mahalle Temsilcileri Cavit Ayvaz ve Cafer Arda Sarıbay’dan Akmeşe’de ki sıkıntılar noktasında destek istediler

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

Sonunda hep iyiler kazanır

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

KOTO’dan CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

HOCALI ŞEHİTLERİ İZMİT’TE ANILDI

HOCALI ŞEHİTLERİ  İZMİT’TE ANILDI

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerce katledilenler İzmit’te düzenlenen törenle anıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ