14 Ağustos 2018 Salı 16:29
 
  • 6,506 TL

  • 7,417 TL

  • 243,57 TL

  • 93.483

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU'NDAN ATİK'E İADEYİ ZİYARET

Başkan Karaosmanoğlu'ndan  ATİK'e iadeyi ziyaret
06 Şubat 2018 Salı 10:48

Başkan Karaosmanoğlu, Atılımcı İş Adamları Derneği Başkanı Yasin Akyol ve yönetimine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Atılımcı İşadamları Derneği Başkanı Yasin Akyol ve yönetim kurulu üyelerine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Daha iyi bir Kocaeli ve güzel yarınlar için hep birlikte çalışıyoruz diyen Karaosmanoğlu, görüşmede atılımcı ruhla yeni işlere imza atmanın, mevcut işleri de genişleterek ülke ekonomisine verilecek büyük bir değer olduğunun altını çizerek, “Bizler de bir sanayi kenti olan Kocaeli’mizin bu özelliğini göz ardı etmeksizin tüm yatırımlarımızı bu çerçeveye göre yapıyoruz. Doğal güzelliklerimizi korurken kent yaşamına da çok olumlu dokunuşlar ve değişimler yapıyoruz” dedi.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİDİR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin gelişmekte ve kalkınmakta olduğunu da sözlerine ekleyen Karaosmanoğlu, “Sizlerin ve bizlerin omuzlarındaki yükün ne denli büyük olduğunun farkındayız. Günümüz Türkiye’sinde artık İş dünyamız, sendikalarımız ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımız artık kendi alanlarıyla yakın ilgilenmekte olmasının yanı sıra kentin gelişimine katkı sunmasını da çok olumlu buluyorum. Kendi üyelerinizin dünya ile yarışın niteliklerde olması ve her an kendini yetiştirmesi de ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir” diye konuştu.

“MODEL VE MODERN BİR KENT OLARAK SEÇİLDİK”
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm’ün de eşlik ettiği ziyarette, sanayi çevre ilişkisinin en güzel olduğu kentin Kocaeli olduğu da vurgulandı. Başkan Karaosmanoğlu, biz ne sanayiyi çevreye, ne de çevreyi sanayiye feda etmiyoruz diyerek dengeli ve plânlı bir şehirleşmenin en güzel örneklerinden birisinin Kocaeli olduğunu da ifade etti. Bu konuda da örnek bir şehir olarak hızla ilerliyoruz hatırlatması da yapan Karaosmanoğlu, “Zaten bu yüzden gerek Sayın Cumhurbaşkanımız ve gerekse de hükümetimiz tarafından model ve modern bir kent olarak seçildik.
Dile kolay, 7,5 milyon ağaç diktik. Gebze’de çevrenin ihtiyacı olan temiz su imkânını karşılamak için, örnek bir bütçeleme modeliyle sanayicilerimizle birlikte
Denizli Göleti’ni inşa ettik. Tramvayımızı hayata geçirdik, şimdi de Darıca, Gebze ve OSB’ler bölgesine Metro projemizin ön yeterlilik ihalesini gerçekleştirdik” ifadelerini sarf etti.

“BİZ İŞADAMLARIMIZDAN RAZIYIZ”
Türkiye’nin en büyük Atıksu arıtma tesislerinden birisini inşa ederek, İzmit Körfezi’ne dökülen atık suların % 99’unu arıtır hale getirdiklerini dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Karamürsel Altınkemer Plajı’mıza ve Kandıra’da üç plajımıza daha temiz denizin simgesi olan Mavi Bayrak aldık. Bu bayrak, şu açıdan çok önemli: Ülkemizin sanayi başkenti olarak bilinen Kocaeli’mizde çevreye yaptığımız yatırımların sonucunu aldığımızın ve İzmit Körfezi’nin uyguladığımız tedaviye cevap verdiğinin ispatıdır. Kocaeli ölçüsündeki bir sanayi kentinde mavi bayraklı 4 plâj olması çok önemlidir. Allah’ın izniyle Körfezi’mizde Mavi Bayrakların sayısını daha da artıracağız. Bu konuda hükümetimizin desteği önümüzü açmakta; Bizlere yeni ve daha büyük projeler konusunda maddi ve manevî destek sağlamaktadır. Ve tabi ki sizlerin desteği de çok büyük. Bizler model Kocaeli’yi el birliğiyle inşa ediyoruz. Biz işadamlarımızdan razıyız” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.


Bu haber 373 defa okundu

DİĞER HABERLER

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

Gölcük Belediyesi 17 Ağustos Deprem şehitlerini anma programı 16-17 Ağustos tarihlerinde Kavaklı sahilinde ve şehitliklerde yapılacak programlar ile gerçekleştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ