25 Eylül 2017 Pazartesi 03:56
 
  • 3,506 TL

  • 4,180 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU, ‘’MUHTARLARIMIZA DEĞER VERİYORUZ’’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Muhtarlarımıza değer veriyoruz’’
02 Mayıs 2016 Pazartesi 14:09

Başkan Karaosmanoğlu, Çayırova, Darıca, Dilovası ve Gebze muhtarlarıyla bir araya geldi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ülkemizde 200 yıla yaklaşan bir geçmişi bulunması ve yerel yönetimlerin günümüzde hizmetin ulaşmasında en önemli saç ayaklarından birsi olan muhtarla buluşmayı sürdürüyor. Bu nedenle “Muhtarım, Kentin İhyasında Bende Varım Projesi” kapsamında Çayırova, Darıca, Dilovası ve Gebze muhtarlarıyla bir araya geldi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve muhtarların katıldığı toplantıda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümetimiz ve bizler siz değerli muhtarlarımızı değer veriyoruz. Muhtarlık müesseseni önemsedik ve beraber halkımıza hizmet ediyoruz” dedi.

 
MAHALLE MUHTARLARIMIZ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ GİBİDİR

Toplantıya katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, muhtarla birlikte aile olduklarını, bir arada halkımıza hizmet ettiklerini ifade ederken, “Sizler ve bizler seçilmiş insanlarız. Hizmet için bu görevlere geldik ve verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Sorunları ve eksiklikleri beraber çözümleyeceğiz” derken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, “Mahalle muhtarlarını belediye meclislerinin üyeleri olarak görüyorum. Mahalle muhtarları belediye meclislerde ki çalışmaları takip etmelidir. Küçük mahalleleri birleştirerek hizmetin daha verimli haline gelmesini sağladık. Mahallenin dert babası muhtardır. Altyapı, üstyapı ve diğer hizmetlerin yapılmasında yönlendirici olmalıyız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere olan talimatlarından yola çıkarak, yol yordam bilmeyen garibanların muhakkak elinden tutun. Devletimizin imkânları gelişti. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bunun üzerinde özellikle duruyor” şeklinde konuştu.
 

GENÇLİK ÜZERİNDE ÇALIŞMALARI İHMAL ETMEYELİM

Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanı Ali Bilgi’nin de eşlik ettiği toplantıda muhtarlardan gelen taleplerinde dinlenirken Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlik üzerinde çalışmaları kesinlikle ihmal etmeyelim. Mahallelerimizde en çok önemseyeceğimiz faaliyetler bunlar olmalıdır. İş kuracak gençlerimizi teşviklerden faydalanmasını sağlamalıyız. KOSGEB gibi kurumlarla iletişim kurarak yeni yatırım alanlarını gençlerimize öğretmeliyiz” diyerek önemli bir hatırlatma yaptı.

 

ULAŞIM HİZMETLERİNE AĞIRLIK VERİYORUZ

Hızlı gelişen bir kent olduklarını ve bununla birlikte her geçen gün ilçelerimizin de geliştiğini kaydeden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kentimizin nüfusu yılda elli bin artmaktadır. Çevresiyle her geçen güzelleşen kentimizin gelecekte ki en büyük sorunu ulaşımdır. İşte biz bur da tüm çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi ulaşım noktasında birleştiriyor ve ağırlık veriyoruz. Bakınız insanımız zenginleştikçe araç sayılarında artış yaşanmaktadır. Caddelerimizde genişletebileceğimiz alanlar da bellidir. Türkiye'de büyüme devam ettikçe, imkânlar artacak ve yaşam kalitemizde yükselme olacaktır. Bu yükselişin yerelde ki hizmetlerde aksamaması için bizde önlemlerimizi alıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

ARAÇ SAYIMIZ NUFÜS ORANIMIZA GÖRE HIZLI İLERLİYOR

Muhtarla olan toplantısında Gebze bölgesinde ki Metro projesinin ilk kazmasının 2018 yılında vurulacağını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Araç sayımız nüfus oranımıza göre daha hızlı artıyor. Bu noktada ilçe belediyelerimizle görev taksimi yaparak karşılaşabileceğimiz sorunları minimize etme çabası içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak büyük işleri yapmakla hükümlü olduğumuzu belirtmek isterim. Büyükşehir yasasını bu amaçla çıkarıldı. Hükümetimiz başta olmak üzere Kocaeli’nin önemli eksikliklerine karşı Bakanımız Fikri Işık, Milletvekilimiz, meclis üyelerimiz, teşkilatlarımız ve muhtarlarımızla çözüm üretiyoruz. Her birimiz bahane üretme makamında değiliz” diyerek sözlerini devam ettirdi.
 

ARITMALARIMIZDAN GÜNLÜK 180-200 TON ÇAMUR ÇIKIYOR

Geçmiş Kocaeli’nin ne kadar gri olduğunun altını çizen bu konuda gerek Büyükşehir gerekse İSU Genel Müdürlüğünün azim ve kararlılıkla çalıştığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Arıtmaları olmayan, varsa bile doğru düzgün çalışmayan bir Kocaeli vardı göreve geldiğimizde. Bakın sizlerle birlikte yürüdüğümüz hizmet yolunda bugün sadece arıtmalarımızdan çıkan 180-200 ton çamuru çimento fabrikasında yakıyoruz. İmha ederek denizlerimizin kirlenmesine müsaade etmiyoruz. Bu işi yapmanın ekonomik karşılığının olduğunu da belirtmek isterim. Eskiden çöpleri derelere atan yerel yönetimler gerilerde kalırken, kentimizde vahşi depolama yerine düzenleme depolama yapıyoruz. Tabi bunun da bir süresi var ki oda azaldı. Artık kentimizde çöp bertaraf tesisinde yakma işlemine geçerek bu çöplerden Avrupa Birliği standardında kurtulmalıyız” dedi.

 
KOCAELİ’DEN 1700 TON ÇÖP ÇIKIYOR

Çöp Bertaraf tesisini çok önemsediğini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de günlük 1700 ton çöp bu kentten çıkmaktadır. Bunların düzenli bir şekilde imha edilmesi çok ama çok önemlidir. Bakınız bertaraf tesisi çok önemli olmakla dev bir bütçeli projedir. Gerçekleştireceğimiz bu yatırım en az üç yıl sürecektir. Halkımızın ve gelecek nesillerin kentimizde huzur ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için bu proje gereklidir” açıklamasını yaptı.

 
ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİNDE MUHTARLARIMIZIN DA GÖREVİ VAR

Maalesef ülkemizin gelişmesini istemeyen mihrakların terör örgütlerini desteklediğini de dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bu noktada muhtarlarımıza çok önemli görevler düşmektedir. Ülkemizin güvenliği en ücrada faaliyetlerini sürdüren muhtarlarımız, milletine ve devletine zarar verenlere karşı mücadele etmelidirler. PKK gibi terör örgütlerine karşı mücadelemiz hep birlikte sürecektir. Bizim güçlenmemizi ve Müslüman dünyasının abisi olmamızı istemiyorlar. Bundan dolayı bize öfke duyan ülkelerin varlığını da hepimiz biliyoruz. Bu faaliyetlerini durdurmayacaklar, tarih boyunca da durdurmadılar. Bünyemizin ve kardeşliğimizin sağlam olması gerekmektedir. Birlik ve beraberliğimiz bunun yanında yardımlaşmamız güçlü olmalıdır. Hakkı söyleyenlere yardımcı ve destek olacağız. Cumhurbaşkanımız kefenini giydi. Ancak onla uğraşan mihraklar ve münafıklar bulunmaktadır.” şeklinde konuştu.

 
SİZ MUHTARLARIMIZIN YANINDAYIZ

Vatandaşımızın meşru isteklerini sizlerle birlikte yapacağız diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her zaman sizlerle birlikteyiz. Bizler ve sizler halkımız için görevdeyiz. Sizlerin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Her türlü iletişim kanallarıyla bize çok rahatça ulaşabilirsiniz. Sizlerle ilgilenecek Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığını kurduk. Zaten her şey Büyükşehir Belediye Başkanın iki dudağında arasında da olmamalıdır. Tüm ekibimiz sizlere yardımcı olmak için görevlerinin başındadır. Bununla birlikte sizleri ve bizleri zora sokan problemlerde geride kaldı. Suyun olmadığı bir memleketti burası. Susuz neremiz varsa su getirdik. 2006 yılından ders aldık, 2014'te ki kuraklık krizini halkımıza yaşatmadık. Üniversitelerimizle işbirliği sonucu önemli yeraltı kaynaklarını harekete geçirdik. Kendi öz kaynaklarımızla İSU Namazgah Barajını yaptı. Bunlar sizlerin ve milletimizin eseridir.”

 
ÇEVREYİ KİRLETENİN KARŞISINDAYIZ

Bu şehrin bizim olduğunu, kalkındırmak, güzelleştirmek, sağlıklı, huzurlu ve güvenli kent olması için hepimize görev düştüğünü belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Zaten kalkınma dediğimizde bu şekilde oluyor. Çevreyi kim kirletiyorsa onun karşısındayız. Vadilerimizin, derelerimizin, havamızın, suyumuzun ve denizimizin kirletilmesine asla müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz de. Ben üretiyorum beni idare edin diye bir şey asla yoktur. Çevreye hassasiyetimiz var. Cumhurbaşkanımız Belediye başkanlığı yapmış devletin en üstünde ki isimdir, kendisi de çevreye duyarlıdır. Siz muhtarlarımızı derdi bizim derdimizdir” diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra muhtarlar mahallerinde ki ve köylerinde gördükleri eksiklikleri dile getirdiler.
Bu haber 1254 defa okundu

DİĞER HABERLER

PTT'den personel alımına ilişkin flaş açıklama

PTT'den personel alımına ilişkin flaş açıklama

.

Büyükşehir’den, 17 bin 500 adet yeni öğrenci kent kartı

Büyükşehir’den, 17 bin 500 adet yeni öğrenci kent kartı

Büyükşehir bu yıl 17 bin 500 adet yeni indirimli öğrenci kent kartının düzenlemesini yaptı

Albay Sami Bey’in evi yenilendi

Albay Sami Bey’in evi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dilovası Tavşancıl’daki tarihi yapılardan biri olan Albay Sami Bey Evi yenileme çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir’den yüzde elli hibeli çilek fidesi

Büyükşehir’den yüzde elli hibeli çilek fidesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere yüzde elli hibe ile Albion çilek fidesi dağıtıyor

100 Milyon TL lik ihalenin tarihi açıklandı

100 Milyon TL lik  ihalenin  tarihi açıklandı

Kartepe’nin 50 yıllık hayali Teleferik Projesi hayata geçiyor.

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Genel Müdürlüğü, “sudan güç alan” stratejisi ile enerji yatırımlarını sürdürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ