21 Şubat 2017 Salı 01:27
 
Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN ÖZDAĞ: BİZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR AİLEYİZ

Başkan Özdağ: Biz büyük ve güçlü bir aileyiz
22 Haziran 2016 Çarşamba 12:34

Kocaeli Ticaret Odası’nın 7 ilçede 7 iftar programlarından 4.’sü yaklaşık 600 davetlinin katılımıyla Derince’de gerçekleşti.

Kocaeli Ticaret Odası’nın 7 ilçede 7 iftar programlarından 4.’sü yaklaşık 600 davetlinin katılımıyla Derince’de gerçekleşti. İftar programında konuklarına hitap eden Başkan Özdağ, “Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Beraberliğimiz daim olsun” dedi

Kocaeli Ticaret Odası’nın gelenekselleşen iftarları hız kesmiyor. Kartepe ile başlayan Kandıra ve İzmit ilçeleriyle devam eden KOTO’nun 7 ilçede 7 iftar programlarının Derince buluşması, 21 Haziran 2016 Salı akşamı Derince Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Yaklaşık 600 davetlinin katıldığı iftarda, KOTO ailesi hep birlikte oruç açtı, iftar yaptı, birlik ve beraberliğini pekiştirdi.

ÖZDAĞ: ÜYELERİMİZİN GÖRÜŞLERİ

YOL HARİTAMIZI BELİRLİYOR

Odanın, iftar öncesi üye davet- ziyaret geleneği Derince’de de sürdü. Günün erken saatlerinde ilçeye gelen Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri; Yusuf Ziya Uludüz, Murat Altun, Fuat Berna, Meclis Üyeleri; Bahattin Karaaslan, Volkan Yılmaz, Mikail Kayacı, Alp Kayalar, Mustafa Tırpan, 6. Meslek Komitesi Başkanı Abdülsamet Ünal, 15. Meslek Komitesi Başkanı Fatih Ekinci, 19. Meslek Komitesi Başkanı Ali Kılıç, komite üyesi Ramazan Kırarslan, KOTO Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Fikret Yıldırım, KOTO Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri Nuriye Köksal, Banu Canayakın ve KOTO Derince Temsilcisi İlhan Topçu, oda üyelerini ziyaret ederek görüş ve önerilerini dinledi. Başkan Özdağ, iftar programlarının, üyelerle istişare etme olanağı da sunduğunu ifade ederek, “Üyelerimizin görüş ve geribildirimleri çalışmalarımızda yol haritamız oluyor” dedi.

DAVETLİLERİ KAPIDA KARŞILADILAR

İftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte iftar programının yapıldığı Derince Tanyıldız Düğün Salonu’na geçildi. KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, davetlileri kapıda karşıladı. Yaklaşık 600 davetlinin katıldığı iftar programında; Derince Müftüsü Birol Nurlu, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca ile CHP Derince İlçe Örgütü yöneticileri, MÜSİAD Başkanı Celal Ayvaz ve dernek yöneticileri, KOTO ailesini yalnız bırakmadı. Hep birlikte oruç açmanın manevi hazzını yaşayan Derinceli üyeler, Derince İlçe Müftüsü Mustafa Nurlu’nun duasına hep bir ağızdan eşlik etti.

YENİ GİRİŞİMCİLERİN

YETİŞMESİNE VESİLE OLACAK

İftar duasının ardından konuklarına hitap eden Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, “Kocaeli Ticaret Odası olarak büyüme ve kalkınmanın, daha çok çalışıp üretmeyle ve yeni alanlara yatırım yapıp yeni pazarlara açılmayla ancak gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu girişimlerin temelinde de “bir olmanın, birlikte olmanın, birbirine omuz vermenin” olduğunu çok iyi biliyoruz. Düzenlediğimiz ve planladığımız tüm organizasyonlarımız da KOTO

yönetimi olarak bizler, bu temel üzerine faaliyetlerimizi inşa ve icra ediyoruz. ’Biz’ olma duygusuyla düzenlediğimiz en özel organizasyonlarımızdan bir tanesi de şüphesiz bu yıl 4.’sü gerçekleşen ve artık geleneksel olduğunu kabul ettiğimiz, ’7 ilçede 7 iftar’ organizasyonumuzdur. Değerli üyelerimiz, Ramazan ayını birlikte eda ettiğimiz bu program aynı zamanda büyüme yolunda ivme kazanan ülkemizin ihtiyacı olan yeni girişimcilerin

yetişmesine de vesile olacağı inancındayız. Çünkü, bugün burada bizlerle bu atmosferi yaşayan üyelerimizin kıymetli çocukları ve yakınları, yarının işadamları olarak aramızda bulunmakta, bu coşkulu atmosferi yaşamaktadırlar. İnanıyoruz ki onlar da bu birlik ve beraberliği gelecekte sürdürecekler, hem 119 yıllık köklü bir aileyi yaşatacaklar hem de ülkelerine yararlı işadamı olarak katma değer üretecekler” dedi.

KOTO DERİNCE TEMSİLCİĞİ

VE ARAMA KONFERANSI

Konuşmasında, Derince’nin Kocaeli için stratejik önemine de vurgu yapan Başkan Özdağ, “Derince günbegün artan nüfusu, konumu, stratejik kaynak ve zenginlikleri ve giderek güçlenen, hareketlenen ekonomik yapısı ile birçok ilimizi geride bırakmaya namzet bir gelişmişlik düzeyine sahiptir. Önemli ulusal ve uluslararası sanayi kuruluşları, limanı, sosyal donatı alanları ve kamu kurumları ile Derince Kocaeli’nin önemli merkezlerinden biri haline de gelmiştir. KOTO olarak Derince’deki temsilciliğimizde de hizmet üretiyoruz. İzmit’e gelmeden işlemlerinizi bu temsilcilikte kolaylıkla halledebildiğinizi düşünüyorum. Geçtiğimiz aylarda Derince Belediyesi’nde yerel idarecilerin katılımı ile Arama Konferansı düzenledik.

Konferansta dile getirilen tüm sorunları çözüm önerileri ile birlikte gerekli çalışmalar tamamlandı. Bunu da yakın zamanda kamuoyuyla, merkezi ve yerel idare yöneticilerimizle paylaşacağız” ifadelerine yer verdi. KOTO’nun iftarları, 23 Haziran 2016 Perşembe günü Karamürsel ilçesiyle devam edecek. Karamürsel iftarının adresi ise; Kalyon Kafe
Bu haber 856 defa okundu

DİĞER HABERLER

HSYK'da yeni ihraç dalgası

HSYK'da yeni ihraç dalgası

.

Vali'den Derince kayamakamına hayırlı olsun ziyareti

Vali'den Derince kayamakamına hayırlı olsun ziyareti

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Sakarya Vali Yardımcılığı görevinden Derince Kaymakamlığına atanan Akın Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İMO Kocaeli’de Netcad Yol Projelendirme Kursu

İMO Kocaeli’de Netcad Yol Projelendirme Kursu

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından 17-18-19 Şubat 2017 tarihinde oda üyelerine yönelik “Netcad Temel Eğitimi / Anamodül & Netsurf Sertifikalı Eğitim” konulu kurs düzenledi.

Başkan Baran’dan seçmenlere çağrı

Başkan Baran’dan seçmenlere çağrı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, seçmen listelerinin askıya çıkması sonrası oturduğu Güney Mahallesi Muhtarlığı’na gitti, kendi ismini kontrol etti.

Kent konseyi gençlik meclisi'nden Başhekim Güneş’ e Ziyaret

Kent konseyi gençlik meclisi'nden Başhekim Güneş’ e Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetimi,Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş’i makamında ziyaret etti.

Umay Tokcan Avrupa Şampiyonu

 Umay Tokcan Avrupa Şampiyonu

Bulgaristan’daki Avrupa Şampiyonası’nın son gününde Büyükşehir Kağıtsporlu Umay Tokcan altın madalya kazanarak, Avrupa Şampiyonu oldu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET