19 Temmuz 2018 Perşembe 12:56
 
  • 4,838 TL

  • 5,623 TL

  • 189,85 TL

  • 92.776

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN ÜZÜLMEZ, 'MERKEZ KARTEPE OLACAK'

Başkan Üzülmez, 'Merkez Kartepe olacak'
09 Nisan 2018 Pazartesi 09:57

.

Muhtarlar toplantısında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Adliye Sarayı ve Merkez Bankası başta olmak üzere bir çok kamu yatırımı ilçemize kazandırdık. Kent Merkezi bitme noktasında gelmiştir. Merkezi Kartepe’ye getiriyoruz” ifadelerini kullandı.


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepeli muhtarlarla Nisan ayı toplantısında bir araya geldi. Muhtarlar toplantısına belediye başkan yardımcılarının yanı sıra, birim müdürleri, İSU, İZGAZ ve SEDAŞ temsilcileri de katıldı. Muhtarlar toplantısında konuşan Başkan Üzülmez “4 yılımızı doldurduk. Çok hareketli 4 yıl yaşadık. Her 5-6 ayda bir durum yaşandı. Kartepe Belediyesi olarak 32 mahallesinde bir çok önemli projeleri birlikte yaptık. Uzun zaman hizmet verecek eserler geride bırakıyoruz. Alt ve üst yapısıyla batıda Türkiye’de en önemli sanayi kentinde en önemli katma değer katan Kartepe’de 4 yılda önemli yol alınmıştır” dedi.

YAZ AYINA KADAR BİTECEK
“Bizlerden daha yoğun nüfusa sahip olan ilçelerden bile daha fazla yatırım yapılmıştır” diyen Başkan Üzülmez “Yüz ölçümünün büyük olması bununla birlikte bakir olmasından Kartepemizde bahar ayının başlamasıyla birlikte üst yapı çalışmalarında seferberlik yaşanacaktır. Yaz ayının bitimine yakın üst yapı yatırımları bitirilecektir. 100 Milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık” açıklamasında bulundu.

GEREKEN YATIRIMLAR YAPILDI
“İSU, SEDAŞ, İZGAZ yatırımları da devam ediyor” diyen Başkan Üzülmez “Hep birlikte ilçemizde alt yapı sorunu bitirilecektir. Alt ve üst yapı çalışmalarının bitmesi ile ülkemizin en önemli lojistik merkezi olan Kartepemizde yapmış olduğumuz yatırımlar gündeme gelecektir. KOÜ ile birlikte kongre merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Spor ve macera turizminde ciddi adımlar atıldı ve hayata geçmiştir. Tarih turizminde Çuha Fabrikası’nın restorasyon çalışmaları başlıyor. Turizm için gereken bütün yatırımlar yapılmıştır. Kış, yaz, kongre, macera ve tarih turizmine gereken yatırımlar yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

KARTEPE MERKEZ OLACAK
Kamu hizmetlerinin alınması ve sosyal hayat için başka ilçelere giderken, merkezi Kartepe’ye getirme noktasında ciddi adımlar atıldı diyen Başkan Üzülmez “Adliye Sarayı ve Merkez Bankası başta olmak üzere bir çok kamu yatırımı ilçemize kazandırdık. Kent Merkezi bitme noktasında gelmiştir. Yatırımlarımız zamanı ekonomik kullanarak yapılmaktadır. 2014-19 arasında sadece klasik belediyecilik hizmetleri yapılmadı. Bir çok önemli projeye imza attık” dedi. Başkan Üzülmez’in konuşması sonrasında muhtarların istek ve dilekleri dinlendi.  

 

Bu haber 383 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Muğla Valisi Esengül Civelek, Yatağan Termik Santrali'nde kazanları besleyen kömür bant sisteminin çöktüğünü, ilk belirlemelere göre 9 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını, içerde kalan 2 kişinin kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

.

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

.

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Derince’den kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini gerçekleştirecek olan 51 hacı adayı Kent Meydanı’nda düzenlenen program sonrasında dualar eşliğinde uğurlandı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ