24 Nisan 2019 Çarşamba 21:50
 
Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN ÜZÜLMEZ, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Üzülmez, Gazeteciler gününü kutladı
24 Temmuz 2018 Salı 12:37

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

24 Temmuz 1908’de sansürün kaldırılması yönünde alınan karar tarihi bir önem taşımaktadır. İçinde bulunduğumuz bilişim çağı, kitle iletişim araçlarındaki çeşitlilik, bilgi akışına hız kazandırmıştır. Meslek ilkelerine uyan, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumun basına duyduğu güveni artıracaktır. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın ruhunda da bu ölçü yatmaktadır.

Basınımıza düşen en büyük görevlerden birisi de içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine sahip çıkarak kitle iletişimine katkıda bulunmaktır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Basın milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir" sözleriyle basının önemine vurgu yapmıştır.


Bu duygu ve düşüncelerle, bütün gazetecilerin ve basın kuruluşlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlarım.
Bu haber 283 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ