izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 16:34

BAŞKAN YILDIRIM İLK DEFA OY KULLANACAK GENÇLERLE BULUŞTU

Başkan Yıldırım ilk defa oy kullanacak gençlerle buluştu
11 Şubat 2019 Pazartesi 15:40

.

AK Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım, Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Yerelde Gençlik Muhabbetleri" kapsamında gençlerle bir araya geldi.

Karamürsel Belediye Başkanı ve AK Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Karamürsel’de ilk defa oy kullanacak gençlerle buluştu. AK Parti Karamürsel Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın ve yönetimi tarafından Saklı Kafe’de düzenlenen "Yerelde Gençlik Muhabbetleri" programına Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlçe Başkanı Recep Demirel ve çok sayıda ilk defa oy kullanacak genç katıldı. Gençlere; seçimlerin, demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunu vurgula Başkan Yıldırım, “Sizler, bu ülkenin geleceğisiniz. Sizin aydınlık düşünce yapınız, ülkemizin geleceğini aydınlatacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

BAŞKANIMIZA SÖZ VERİYORUZ

Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın, "İlçe Gençlik Kolları mensuplarımız ile birlikte SKM programları çerçevesinde mahalle mahalle çalışmalar yaparak ilçemizdeki gençlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. 30 yaşında belediye başkanı olan gençlerin derdinden anlayan, gençlerin her zaman yanında olan İsmail Başkanımız genel merkezimiz tarafından yeniden aday gösterildi. Biz de ona söz veriyoruz. 31Mart’ta en büyük destek gençlerden gelecek” dedi.

 

BENİM İLK OYUM AK PARTİ’YE
Hayatta yaşanılan ilklerin bir ömür unutulmadığını söyleyen İlçe Başkanı Recep Demirel, ilk kez oy kullanacak gençlerin heyecanını paylaşarak, ““İlk oy kullanacak olanlar sandık başına gittiğinde bu anısını hiç unutmazlar. Dolayısıyla ilk oyunu kullanacak arkadaşlarımız da gerçekten o ilkin verdiği heyecanı duyarak oy kullanacak. Ve bunu arkadaşlarıyla paylaşırken ‘Ben ilk oyumu Ak Parti’ye, ülkeyi aydınlatan ampulün altına bizzat mührü basarak kullandım’ diyerek hayatı boyunca unutmayacak” diye konuştu.

 

SİZLERE VERİLEN DEĞER ORTADA
AK Parti Karamürsel Belediye Başkan adayı İsmail Yıldırım, “Sizler, bu ülkenin geleceğisiniz. Sizin aydınlık düşünce yapınız ülkemizin geleceğini aydınlatacaktır. Sizlerin düşünceleri ve önerileri, bizler için çok önemli. AK Parti iktidara geldikten sonra gençlerimize verilen değeri hepimiz gördük. Gençlerimize daha iyi bir gelecek bırakmak için, umutlarını, hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir Karamürsel sunmak için çalıştık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti gençlere güveniyor” şeklinde konuştu.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise, ”Karamürsel gençliğinin maşallahı var. İlk defa oy kullanacak genç kardeşlerimiz ile buluştuk. Artık 18 yaşındaki bir gencimiz sadece oy kullanmakla kalmıyor. Siz bir insana seçme hakkı veriyorsanız, seçilme hakkı da vermeniz gerekiyor. Son anayasa değişikliğiyle milletvekilliği seçme ve seçilme yaşını 18'e indirdik. Yani sadece milletvekilliğiyle sınırlı tutmayıp, bunu bütün seçilme alanlarıyla uyumlu hale getirdik. 21 yaşında İstanbul'u fetheden bir geleneğin içerisinden geliyoruz. 18 yaşında gencimiz de tüm sorumluluğu üstlenebilir.  Sizlerin siyasette oluşu bizlere gurur ve onur veriyor. Her zaman yanınızdayız, size güvenimiz sonsuz” dedi.

 

GENÇLERLE ÖZ ÇEKİM YAPTILAR
Konuşmaların ardından programa katılan gençlerin sorularını cevaplayan Katırcıoğlu ve Yıldırım,  gençlere tavsiyelerde bulundu. Gençlerden sportif veya sanatsal birer hobilerinin olmasını isteyen Yıldırım, gençlerin yabancı dili iyi öğrenmelerinin günümüzde ihtiyaç haline geldiğinin altını çizdi. Program sonunda gençlerle birlikte öz çekim yapmayı ihmal etmedi.  
Bu haber 529 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bütçe açığı 19.4 milyar TL

Bütçe açığı 19.4 milyar TL

KSO Başkanı Zeytinoğlu Bütçe Gerçekleşmelerini Değerlendirdi

Sağlık çalışanlarının en temel sorunu...

Sağlık çalışanlarının en temel sorunu...

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım basın açıklaması yaptı.

168 milyon 500 bin TL’lik ihale onaylandı

168 milyon 500 bin TL’lik ihale onaylandı

KİK ihaleyi onayladı; Derince’de altyapı inşaatına başlanılacak

Körfez'e anında müdahale

Körfez'e anında müdahale

Körfez sokaklarında, İzmit Belediyesi iş başında

Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi belli oldu

Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi belli oldu

İşte açıklanan tarih.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ