Öncekiler Sonrakiler

BAŞKANLAR, DESTANI BÖYLE ANLATTI

Başkanlar, destanı böyle anlattı
29 Ağustos 2018 Çarşamba 14:20

.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl kutlamaları kapsamında mesaj yayımlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez birliktelik vurgusu yaparak, Türk Milleti'nin tarih boyunca destansı mücadeleler sergilediğini belirtti.


"Türkiye davasının meşalesini yakan büyük bir zaferdir"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu: “Ecdadımızın iman dolu yüreğiyle büyük bir mücadele göstererek kazandığı bu kutlu gün, bizlere yüce ve yegâne bir mirastır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında yüce milletimizin vatan sevgisi, birlik ve beraberlik ruhuyla kazandığı eşsiz kahramanlık, tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olmakla birlikte aynı zamanda bugünkü istikrarlı ve kuvvetli yürüyüşümüzün de ilham kaynağıdır. Öyle ki aynı ruh 15 Temmuz’da da kendini göstermiş söz konusu vatan olduğunda dünyanın karşısında duracağını adeta haykırmıştır. Milletimiz, vatanın bağımsızlığını ve bütünlüğünü canının da üstünde tutmuştur. Bağımsızlığı ve  hürriyeti, vatan toprağı ve bayrağı için her daim şehadet şerbetini yudumlamayı göze almıştır.  30 Ağustos, aziz milletimizin dünyada eşine az rastlanır bir mücadele örneği sergileyerek, bağımsızlığını ve kendi kendini idare hakkını kazandığı ve bugünkü Türkiye davasının meşalesini yakan büyük bir zaferdir. Bizler, bu büyük yadigârı bir şeref madalyası gibi bir ömür boyu göğsümüzde taşıyacak ve gelecek nesillerin de taşıması için elimizden geleni yapacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Allah bu toprakları vatan yapan şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Mekânları cennet olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun!”


 “Türk Milleti en güzel cevabı vermiştir”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan: “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde bu özel günün anlamı kat kat artmaktadır. 30 Ağustos Zafer Bayramıyla tarih boyunca herhangi bir milletin egemenliği altında yaşamayan büyük Türk Milleti yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, kurtuluş mücadelesini taçlandırmıştır. Tarihten bu yana ülkemiz üzerine oyunlar oynanmış, oynanmaya da devem edilmektedir. Türk milleti ve şanlı ordumuz, 30 Ağustos Zaferi'yle her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış,  bin yıllık yurdumuzu bölüp ve  parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiş, vermeye de devam ediyor. Başkomutan  büyük önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Yeni Türk Devleti'nin kuruluşunun da  müjdeleyicisi olan 30 Ağustos Zaferi, büyük Türk Milleti'nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesi olmuştur. Var olduğumuz günden itibaren tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz bugünde bu savaştan galip çıkacak ve çılgın Türkler, bir kez daha gücünü dünyaya gösterecek.  Aziz milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı en içten duygularımla kutluyor, bu vatan uğrunda şahadet mertebesine yükselen şehitlerimizi bu vesileyle de bir kez daha  rahmet ve minnetle anıyorum.”


“Büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz”
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez: “96 yıl önce şanlı ordumuzun büyük taarruzu sayesinde, vatan toprakları düşmandan arındırılmış ve istiklal mücadelemiz hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunu, ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 96'ıncı yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 30 Ağustos'ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgenin ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bizler geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bir oldukça, diri oldukça hiçbir güç bizi yıldıramaz. Bu vesileyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını gözünü kırpmadan feda eden tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum"


“Rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar: “Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 96. Yılını coşkuyla kutluyoruz. Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Bizler de emanet aldığımız vatanımızı her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle birlik beraberlik içinde çalışmalıyız. Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, tarih boyunca jeopolitik konumu sebebiyle başka milletlerin sahip olmak istediği yerlerden biri olmuştur. Bu eşsiz topraklara sahip olmak isteyen batılı güçler ülkemizi parçalamak, milletimizi tarih sahnesinden silmek istemiş, bizleri çetin bir kurtuluş savaşına sürüklemişlerdir. Sadece düşmanla değil yokluklarla da büyük mücadele eden Aziz Milletimiz azmi ve inancı sayesinde düşmanının kirli emellerini tersine çevirmeyi başarmış, istiklal mücadelesinden zaferle ayrılmıştır. Gerek 15 Temmuz gecesinde gösterilen kahramanlık gerekse ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında sergilenen birlik ve beraberlik milletimizin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını sürdürmekte olduğunu açıkça ortaya koymaktadır Ülkemizde kaos ortamı yaratmaya ve nihayetinde de ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler iyi bilmelidir ki, devletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara milletimiz asla izin vermeyecektir. Dünya durdukça bu millet var olacak, varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir. Mukaddes vatanımızın, milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, milletimizin hürriyet ve istiklali uğruna verilen büyük mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 96’ıncı yıldönümünde; başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu güne kadar Ülkemizde meydana gelen hain örgütlerin yapmış oldukları terör saldırılarında hayatlarını kaybeden asker, polis ve vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum”


“Bizlere bırakılan önemli bir mirastır”

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut: “Tarihimizin dönüm noktaları arasında yer alan 30 Ağustos Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milletimizin bizlere bıraktığı önemli bir mirastır. Ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenlere nasıl geçmişte 30 Ağustos’ta hadlerini bildirdiysek, 15 Temmuz’da vatanımız için tek yürek olarak bu şanlı destanlarımıza bir yenisini daha ekledik. Günümüzde de ekonomik olarak ülkemiz üzerinde kurgulanan senaryoyu yine birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edeceğimize olan inancım tam. Bu vesileyle tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemiz için canını ortaya koyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”Bu haber 403 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ