19 Mart 2019 Salı 22:58
 
Öncekiler Sonrakiler

BAŞKANLARDAN ÖĞRENCİLERE MESAJ VAR

Başkanlardan öğrencilere mesaj var
29 Haziran 2018 Cuma 12:27

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yayınladığı bir mesajla hafta sonu iki oturum halinde gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

“Türkiye’nin geleceği olacaksınız”
Konuyla ilgili bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, mesajında “Sevgili gençler, önünüzde hayatınızı derinden etkileyecek önemli bir sınav var. Bunun için yıllarca çalıştınız, didindiniz. İnanıyorum ki, bu emeğinizin karşılığını alacaksınız. Allah çalışan kuluna yardım edecektir. Sizler sınavda göstereceğiniz başarıya göre yerleştirileceğiniz eğitim programlarında alacağınız eğitim ve gayretlerle, 2053’ün ve 2071’in lider ve öncü Türkiye’nin geleceği olacaksınız. Ülkemizin sizlerin çalışmasına, zekâsına ve buluşlarına ihtiyacı var. Göstereceğiniz başarılar sizi, ailelerinizi ve milletimizi onurlandıracaktır. Biz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak devletimizle birlikte sağladığımız imkânlarla her zaman yanınızdayız. Sınavda kaç puan alırsanız alın, neticede bu sizin, ülkemize hizmet ve milletimizi dünyaya öncü ve örnek hale getirme azminizden geri bırakmasın. Bu bir yarıştır. Bu nedenle netice her ne olursa olsun. Sizler her zaman ailelerinizin ve bizim en değerli varlığısınız, bunu asla unutmayın. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
 
“Hayat, sadece bir sınavı kazanmak değildir”
Cumartesi ve Pazar günleri iki oturum halinde yapılacak olan ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS)’na girecek öğrencilere  başarı dileğinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Gençlerimizin üniversite giriş sınavında başarılı olmaları anne babalar gibi bizlerin de  en büyük dileğimizdir. Hayat, sadece bir sınavı kazanmak değildir. Çocuklarımız, bu sınavın onlar için bir hayat sınavı olmadığını bilsinler. Öğrencilerimize  stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmelerini diliyorum” dedi. 

Bu haber 320 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ